בחוף הכרמל יש תכנית אסטרטגית לתרבות

לפני כשנה הניע ראש המועצה אסיף איזק, יחד עם סגניו ועם מנהלי המחלקות במועצה, תהליך של חשיבה אסטרטגית בתחומי מפתח: חינוך, תרבות, איכות הסביבה, תחבורה ועוד.

 

כעת מבשילים הפירות הראשונים, ובישיבת המליאה האחרונה אושרו המלצות הוועדה האסטרטגית לתרבות.

"שינוי מהותי, עמוק וארוך-טווח צריך להיות מבוסס על שיתוף של הציבור בתהליך. מנהיגות אמיתית היא מנהיגות שיודעת להזמין את התושבות והתושבים לקחת חלק, מנהיגות שיודעת לתת לציבור להוביל ולומר את דברו. מי שרוצה ללכת מהר – שיילך לבד, ומי שרוצה ללכת רחוק – עדיף שיילך ביחד", אומר ראש המועצה אסיף איזק, "וזו התפיסה שהובילה אותנו בהקמת הוועדות האסטרטגיות שלנו, שכוללות גם אנשי מקצוע וגם תושבות ותושבים אכפתיים, מסורים ומקצועיים."

 

בחוף הכרמל יש תכנית אסטרטגית לתרבות צילום מועצה אזורית חוף הכרמל

 

בחודש מאי 2019 פרסמה המועצה האזורית חוף הכרמל "קול קורא" לתושביה, והזמינה אותם להציע את מועמדותם לקחת חלק בוועדות האסטרטגיות השונות שהוקמו במועצה. מאות (!) קורות חיים התקבלו, הוועדות אוישו והעבודה יצאה לדרך.

שנה אחרי, ביולי 2020, הגישה הוועדה הראשונה – וועדת התרבות – את מסקנותיה והמלצותיה למליאת המועצה, לאישור. המסמך שהוגש הוא סיכום של תהליך עומק שנמשך כשנה, ומציג תמונת מצב רחבה באשר לרצונות והצרכים של הציבור באזור, בתחום התרבות.

 

אסיף איזק, ראש המועצה האיזורית חוף הכרמל. צילום דוברות המועצה חוף הכרמל

יושבת ראש הוועדה, אביגיל אודרברג ממושב צרופה, סיפרה: "שמחתי לקחת חלק ולהוביל את עבודת הוועדה האסטרטגית, ואני שמחה עוד יותר מהתוצר, שאושר על ידי מליאת המועצה. מדובר בעבודת מטה מעמיקה ויסודית, שנוגעת בנכסים התרבותיים שלנו פה בחוף הכרמל, ברצונות ובצרכים שעלו מהשטח ובמשאבים שיש לנו כאן. אני מבקשת להודות מכאן לכל חברות וחברי הוועדה, שתרמו מזמנם וממרצם לקידום הנושא, וכמובן לראש המועצה ולסגניו על המנהיגות, ועל הובלת התהליך שאינו מובן מאליו."
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם לדעתכם יש לאסור על קשישים לנהוג ברכב?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחוף הכרמל