>>"> >>" /> ניוז חיפה והקריות » עו"ד חיפאי הגיש בקשה לתובענה ייצוגית: "החזירו את דמי הביטול לצרכנים"

עו"ד חיפאי הגיש בקשה לתובענה ייצוגית: "החזירו את דמי הביטול לצרכנים"

מהבקשה לתובענה עולה כי חברה מאיזור חיפה שמכרה כרטיסים לאירועי ספורט בינלאומיים והופעות בחו"ל, מסרבת להחזיר דמי ביטול לצרכנים על אף הגבלות הקורונה >>>
 

השבוע הוגשה בקשה לאישור תובענה ייצוגית לבית המשפט המחוזי בחיפה על התנהלותה של חברה מאזור חיפה, המוכרת כרטיסים לאירועי ספורט בינלאומיים, תרבות והופעות.

התובע הייצוגי, המיוצג ע"י עו"ד גיא אלון, רכש שני כרטיסים למשחק כדורגל אשר אמור היה להתקיים בחודש מרץ בברצלונה, בין מועדון הכדורגל ברצלונה לבין אגודת הכדורגל נאפולי, כחלק משלב שמינית גמר בטורניר ליגת האלופות. האירוע, אשר נדחה וככל הנראה יתקיים ללא קהל, הקנה את הרוכש בהחזר של כ-80% מסך הסכום ששילם, והוא כאמור, מבקש החזר כספי מלא מאחר וה'ביטול' נעשה על לא עוול בכפו ולא באשמתו.

 

עו"ד גיא אלון. תמונה: עומר מסינגר ואייל מרילוס

עו"ד גיא אלון. תמונה: עומר מסינגר ואייל מרילוס

 

התביעה עומדת על כ-15 מיליון שקלים, וכך נכתב בבקשה לאישור התובענה: "למרות שהאירועים להם מכרה המשיבה כרטיסים נדחו ואף בוטלו כליל, כך שהמשיבה לא יכולה לספק את "השירות" לו התחייבה בחוזה, המשיבה מסרבת, בעקביות ובחוסר תום לב משווע להשיב ללקוחותיה את מלוא התשלום ששילמו לה עבור הכרטיסים לאירועים אלה… המשיבה, גובה מלקוחותיה 'דמי ביטול' בשיעור מופרך ולא חוקי (כ-20% לכל הפחות) על לא עוול בכפם".

הוויכוח העיקרי בתקופה זו, הוא האם וירוס הקורונה הוא כוח עליון, דבר שטרם הוחלט על ידי בית המשפט.

עו"ד גיא אלון, מסר לאתר "ניוז חיפה קריות":

 "מדובר בסיטואציה מתסכלת ולא פשוטה בכלל עבור הצרכנים שרכשו את הכרטיסים, אך מבחינה משפטית – מדובר בתביעה פשוטה שבפשוטות. הצרכן רכש כרטיס למשחק במיטב כספו, ולאחר שסקר את השוק והחליט להסתמך דווקא על חברה ישראלית, המצהירה על תחולת החוק הישראלי על עסקיה. המשחק בוטל, מבלי שנקבע מועד חדש, ומבלי שהתאפשר לצרכן לקבל את התמורה בעבור השירות עליו שילם ממיטב כספו. רבות נשאל על השאלה האם הקורונה מהווה כוח עליון או לא, אלא, שבנסיבות העניין, מבלי להיכנס לעומקם של דברים, עולה כי מדובר בשאלה מיותרת".

"ככל שיקבע שאין המדובר בכוח עליון, הרי שיש להשיב לצרכן את הכספים ששילם, במלואם, ומבלי לגבות ממנו דמי ביטול כלשהם – שכן התמורה לשירות שרכש לא סופקה לו. ואילו, ככל שיקבע שהמדובר בכוח עליון, הרי שעל פי החוק הישראלי, על הצדדים להשיב זה לזה את מה שהוציאו עבור קיום העסקה – וגם במצב זה חייבת החברה להחזיר לצרכן את כלל התשלום שהוציא. יתרה מכך, קיימת התבטאות מפורשת של המועצה הישראלית לצרכנות, לפיה אם החוזה הופר בגלל מצב חיצוני שאינו בשליטת שני הצדדים, בנסיבות שאי אפשר היה למנוע אותן, אזי קיום החוזה הופך לבלתי אפשרי, והפרתו לא תגרור דרישת פיצוי מהצרכן וכן תביא להשבה מלאה של הכספים לצרכן".

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחוק ומשפט