תערוכת הבוגרים של המרכז האקדמי לעיצוב ולחינוך ויצו חיפה 2020

הקורונה לא תעצור מאיתנו ליצור: בוגרי המרכז האקדמי לעיצוב ולחינוך ויצו חיפה מהמחלקות לתקשורת חזותית, ארכיטקטורה, צילום ועיצוב אופנה, יציגו השנה את תערוכת הבוגרים,  בסימן תקופת הקורונה והלימודים המקוונים.
השנה לראשונה התערוכה תוצג כתערוכה וירטואלית ותכלול פרזנטציות דיגיטליות, לצד אובייקטים פיזיים, תוך שימוש בטכנולוגיות וריבוי מסכים ומדיה

עבודות הבוגרים של מחלקת עיצוב האופנה יוצגו לראשונה בהפקת ווידיאו ייחודית ומושקעת

מחלקות מציגות: תקשורת חזותית | ארכיטקטורה | צילום | עיצוב אופנה

פתיחה: 28.7.2020 | נעילה: 10.8.2020

התערוכה תהיה פתוחה לקהל הרחב בהתאם להנחיות של משרד הבריאות על פי התו הסגול, בתיאום מראש

עבודה של הסטודנט אליאס מויס – מחלקת אדריכלות במרכז האקדמי ויצו חיפה.  באדיבות המרכז האקדמי ויצו חיפה

הסטודנטים של המרכז האקדמי לעיצוב ולחינוך ויצו חיפה יצרו את תערוכת הבוגרים בתקופה מבלבלת, שונה ומסעירה, במסגרתה נתבקשו להסתגר במרחב האישי בשל גזרות מגפת הקורונה ולסגל לעצמם שיטות עבודה ולמידה חדשות. הלך הדברים והמעבר ללמידה מקוונת, לא השפיעו על רוח היצירה ואף אפשרו לבטא חוויות אישיות של כל אחד ואחת מהסטודנטים מתוך סיטואציית הבידוד הקיצונית. גם השנה, תערוכת הבוגרים מעבירה מסרים אקטיביסטיים התורמים לשיח הפוליטי והחברתי בו הם חיים, בעיר חיפה ובחברה הישראלית. כל אחד בדרכו הייחודית משתף את הקהל בביקורת או חוויה אישית, שמקורן בחקר של נושאים אקולוגיים, חברתיים, פוליטיים, סביבתיים ולאומיים, אשר נוגעים בכל אחד מאיתנו. מבקרי התערוכה ייהנו מתערוכה המשלבת במספר חללים מגוון פרויקטים, דיסציפלינות, חומרים, מדיות ודימויים, המשקפים את מורכבות הנושאים.

סטודנט גיא אדות – תקשורת חזותית במרזכ האקדמי ויצו חיפה. באדיבות המרכז האקדמי ויצו חיפה

נשיא המרכז האקדמי ויצו חיפה, פרופ' שמעון עמר: "השנה, הבוגרים הם גיבורים, התמודדו עם חווית למידה מאתגרת, אשר בתקופה שונה מכל מה שהם ידעו עד כה, בסיומה הם מעמידים תערוכה ב"מוזיאון ההשכלה" בו הם כמעט ולא ביקרו סמסטר שלם. הפיכת המרכז האקדמי למוזיאון לתקופת חודשי הקיץ בו תוצגנה עבודות הסטודנטים תחת מגבלות הקורונה יוצר ייחודיות לתערוכה המוצגת לקהל בדרכים שונות המותאמות לתקופה. השילוב הזה בממשק שבין האמנות ליצירה של המחלקות השונות, בין הפרקטיקה המעשית לחיי היום יום, בעבודה שנעשתה בצל הקורונה אמור להעניק למתבונן יצירה המהווה מקשה אחת מתוך חיינו, לעיתים כאשר המציג אינו נוכח ומאפשר לתת דרור לפרשנות המבקר המתבונן. אני מקווה שלמרות התקופה הלא פשוטה התערוכה תזכה להצלחה בכל הדרכים האפשריות ותהווה ציון דרך בתפיסת הלימודים האקדמיים בעיצוב".

עבודה של הסטודנטית יעל אושמן – מחלקה לתקשורת חזותית במרכז האקדמית ויצו חיפה. באדיבות המרכז האקדמי ויצו חיפה

לדברי אלון רזגור, אוצר התערוכה, מרצה בכיר וראש מעבדת מחקר טכנולוגית: "התערוכה משקפת את חווית הלמידה הייחודית של הסטודנטים בסמסטר האחרון, בה הם בילו שעות מול המסכים בלמידה המקוונת. לקחנו את החוויה ויצקנו אותה לתערוכה המשקפת את "דור המסכים" באמצעות מיצגים אינטראקטיביים ווירטואליים ותלת מימד. כמרכז האקדמי שהחכים ראשון להעביר את הלמידה ל-ZOOM, גם בתערוכה, אימצנו את אותן הטכנולוגיות, המאפשרות לנו לחבק מרחוק, בהן אנו מלמדים את הסטודנטים ומכינים אותם לחיים במאה ה-21, בשילוב עם חשיבה מחוץ לקופסא ויכולת התמודדות עם מצבים של חוסר ודאות, המלווים אותנו בימים אלה".

השנה, שנת קורונה, הסטודנטים במחלקה לתקשורת חזותית ועיצוב במרכז האקדמי ויצו חיפה, שהם בני ״דור הקורונה״ הראשונים, נדרשים לבחון מחדש את גבולות הדיסציפלינה וסוגי המדיומים ופלטפורמות התקשורת הרלוונטיות. באופן מפתיע, ניראה שאנו חוזרים לאחור, לשבת למול מדורות השבט הישנות, רק שהפעם הן מדורות אש טכנולוגיות ודיגיטליות.  לדברי ירון שין, ראש המחלקה לתקשורת חזותית: "בעולם שעובר טלטלה ומשבר ומתאפיין באי ודאות כלכלית וריחוק חברתי, לעיצוב יש אחריות עמוקה בטיפול בתכנים אותם אנו צורכים. כוחו של המעצב הוא בעובדה שהוא ממוקם בצומת החשובה שתפקידה לתווך, לארגן, לערוך ולאצור את התוכן שאנו צורכים, כמו גם ליצור אותו. סוגי התוכן נעים בין האישי, הציבורי לסוגיו ועד הלאומי. והאחריות בהתאם: מחויבות לתרבות, לחברה ולסביבה, למעגלים הלוקאליים המקומיים, כמו גם הארציים והבינלאומיים".

עבודה של הסטודנט שי שמחוני – תקשורת חזותית במרכז האקדמי ויצו חיפה. באדיבות המרכז האקדמי ויצו חיפה

גם השנה עסקו פרוייקטי הגמר במחלקה לארכיטקטורה במגוון נושאים חברתיים, פוליטיים וסביבתיים. לדברי אדריכלית ד"ר דנה מרגלית, ראש המחלקה לארכיטקטורה: "שנת לימודים מאתגרת במיוחד הגיעה לסיומה. השינויים הדרמטיים שחלו השנה וחוסר הוודאות שבצידם, עודדו את הסטודנטים לחשוב מחדש על משמעותם של מרחבים עירוניים, סביבות מגורים, תעסוקה ותרבות. הסטודנטים שלנו מתמודדים עם הסוגיות השונות באחריות וביצירתיות, תוך נקיטת גישה אינטגרטיבית לאדריכלות. הם מציגים מגוון של תפיסות שבכולן ניתן למצוא עמדה אישית ורצון לתרום לבניית סביבה ותרבות שיהווה במה לפעילות אנושית טובה ואופטימית יותר. אנו מקווים ומאמינים שהצעותיהם תסייענה לנווט את כולנו לעתיד טוב יותר".

דווקא בימים אלה, המחלקה לאמנויות הצילום והמסך מציעה מבט בלתי מתפשר במציאות תוך התבוננות מעמיקה פנימה אל הביוגרפיה וההיסטוריה האישית והחוצה אל תהליכים מורכבים בחברה. ערן ברק, ראש המחלקה לצילום, מסביר: "תחת תנאים מורכבים של חוסר וודאות, היעדר אופק וריחוק הצליחו בוגרי מחזור זה להגיב באופן מרגש ומרענן לעצם היותם פרטים פעילים בעולם המשתנה תדיר. הצילום כמדיום מרכזי המלווה את התהפוכות והתנודות של עולמנו משמש בידם ככלי יעיל ונוקב לביסוס נקודת מבט אישית וביקורתית. אנו רואים בסטודנט כאינדיבידואל שפניו תמיד אל העולם, מבטו חף מתמימות והוא יודע, שלהיות צלם, זה הרבה יותר מהפקת דימויים 'יפים'. זהו צו אתי, ביקורתי שמחבר את ה'אני' לקהילה, למחויבות ולמסורת".

עבודה של הסטודנט יובל קובי – מחלקה לתקשורת חזותית במרכז האקדמי ויצו חיפה. באדיבות המרכז האקדמי ויצו חיפה

19 מעצבי אופנה מסיימים בשנה מורכבת זו ארבע שנות לימוד, והם מוכשרים להשתלב בענף האופנה ולהתאים עצמם לשינויים ותהליכים אשר עובר הענף מההיבט הגלובלי והחברתי. לדברי מירב לביא, ראש המחלקה לעיצוב אופנה: "במרכז האקדמי אנו מאמינים בחדשנות וחשיבה יצירתית ומבינים את הצורך ללמידה אותנטית, אשר מחבקת שינויים ברוח התקופה, ומתאימים את הלימודים לעבודה במציאות המשתנה והסביבה הדינמית. תכנית הלימודים המגוונת והרחבה במחלקה והתכנים הנלמדים במהלך הלימודים, משיקים לתחומי האופנה השונים, והבוגרים קיבלו  כלים באמצעותם ידעו להשתנות לטווח רחוק בעולם האופנה על כל גווניו, לגעת בתחומיו המקיפים, ולהחליט לאן פניהם מועדות כדי להשתלב בתחום דינמי זה, בכל מצב נתון. המחלקה רואה חשיבות רבה בשיתוף הפעולה בין התעשייה לאקדמיה, ובהכנת המעצבים לפרקטיקה, לכן אנו משתפים פעולה עם חברות אופנה גלובליות מובילות, כמו: NIKE DISNEY, ,STORY  ועוד, והסטודנטים עוברים הכשרת התמחות בתעשיית האופנה, במהלך שנה שניה ושלישית. בקולקציות הגמר התמודדו הבוגרים עם שבירת מוסכמות בעולם האופנה, הטקסטיל וטכנולוגיות מסורתיות אשר מקובלות בענף עד כה. הם פיתחו גזרות, דפוסים, צלליות וחומרים חדשים אשר שולבו בקולקציות בעלות כתב יד אישי וייחודי לכל סטודנט. במהלך השנה פיתחו טכניקות הדפסה, סריגה ואריגה שונות ושילבו עבודת טקסטיל עם עיצוב בתלת ממד, במטרה להגיע בסופו של תהליך לקולקציה יצירתית וחדשנית".

עבודה של הסטודנט חוסאן שאער – מחלקה לתקשורת חזותית במרכז האקדמי ויצו חיפה. באדיבות המרכז האקדמי ויצו חיפה

 

תערוכת הבוגרים של המרכז האקדמי לעיצוב ולחינוך ויצו חיפה 2020

פתיחה: 28.7.2020 | נעילה: 10.8.2020

רח' הגנים 21, חיפה

פרטים נוספים באתר | 1-800-770-990

 

 משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • לאור המצב הבטחוני בערי ישראל - איך לדעתכם יש לפעול?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך