כיתת WILLIAM נחנכה במכללה האקדמית תל-חי

כיתת WILLIAM הכוללת ציוד מתקדם ללמידה מרחוק נחנכה לאחרונה במכללה האקדמית תל-חי. הכיתה היא אחד מתוצרי פרויקט ויליאם של ארסמוס, העוסק בקידום "בינלאומיות בבית".
בפרויקט זה שותפים מוסדות להשכלה גבוהה בארץ ובאירופה, ביניהם המכללה האקדמית תל-חי. באירוע חנוכת הכיתה לקחו חלק נשיא המכללה פרופ' מקורי, משנה לנשיא פרופ' סנאית תמיר, מנכ"ל המכללה אלי כהן, סמנכ"ל בכיר מוטי כהן, כמו כן השתתפו באירוע גלית ברשח מהיחידה למצוינות בהוראה אשר הובילה את ביצוע פרויקט הכיתה וצוות ויליאם תל-חי, הכולל את פרופ' מולי להד, פרופ' שירה הנטמן, נטלי אידלמן פורת, רעיה גל, גלית ברשח, ד"ר הילה נבו, איציק שטיין, אושרית שיטה וקארין סטיבנסון.

כיתה חכמה ללמידה מרחוק. צילום מכללה האקדמית תל-חי

כיתת וילאם תאפשר למרצים לצלם שיעורים ולערוך שיעורים מקוונים ברמה גבוהה מאוד, וכן לקיים שיעורים משותפים בשידור חי בשיתוף מוסדות אקדמיים בחו"ל, כאשר הסטודנטים מתל חי נוכחים בכיתה, מצולמים וצופים בעמיתיהם מחו"ל דרך מסך מרכזי. בכיתה יופקו קורסים בינלאומיים וכבר צולמו בכיתה הרצאות לסדנת ביואינפורמטיקה של ד"ר איתי שרון וד"ר שריאל היבנר, סדנה בינ"ל המוצעת השנה באופן מקוון.

באירוע החנוכה אמרה פרופ' שירה הנטמן: "זהו רגע מאוד מרגש עבורי, לחנוך את הכיתה הזו, זהו רגע המסמל שלב חשוב בהתפתחות המכללה. לאורך השנים האחרונות קידמנו את הלמידה המקוונת ואין ספק כי כיתה זו תיתן דחיפה גדולה לנושא. ברגע שיש תשתית טכנולוגית מתאימה ומתקדמת יהיה לנו קל יותר לקדם קורסים מקוונים בחוגים השונים, במיוחד עתה בעידן הקורונה, אך לא רק". גם פרופ' מולי להד היה נרגש מהמעמד ואמר: "הכיתה הזו היא מהלך מדהים. היא כוללת אולפן וציוד מתקדם ומשוכלל, שיקדם אותנו בכל צורות ההוראה מרחוק וההוראה המקוונת. השלב הבא של פרויקט ויליאם הוא הפקת קורס בינלאומי משותף עם אוניברסיטה בחו"ל, עליו החל לעבוד ד"ר גד שפר.

כיתה חכמה ללמידה מרחוק. צילום מכללה האקדמית תל-חי

במהלך חנוכת הכיתה, גלית ברשח הציגה בפני המשתתפים את הפונקציות השונות שהמערכת יכולה להציע לשימוש המרצים ואת הרעיון שעמד מאחורי התכנון, לאחר למידת הנושא במהלך השנה וחצי האחרונות בפרויקט ויליאם, במסגרתו ערכה סיורים מקצועיים אצל המוסדות השותפים בפרויקט. "היה לנו חשוב להשקיע לא רק בציוד, אלא גם בעיצוב הכיתה" אומרת נטלי אידלמן פורת מרכזת היחידה לקשרים אקדמיים בינלאומיים. "גלית נעזרה במעצבת פנים המתמחה בעיצוב מרחבי למידה במטרה ליצור סביבת למידה נעימה ואנחנו שמחים מאוד על ההשקעה מצד המכללה בהיבט זה. הכיתה הזו מאפשרת לנו כעת גם הזדמנויות חדשות לשיתוף פעולה עם מרצים וסטודנטים מחו"ל".

 משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • לאור המצב הבטחוני בערי ישראל - איך לדעתכם יש לפעול?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך