אורטופד של כללית בקריות מנע התאבדות

האישה שביקשה את נפשה למות, סיפרה כי שבה לחייך ולראות את העולם בחיוב והכל תודות לגישה הרגישה והאכפתית שגילה כלפיה האורטופד, בעת ביקור אצלו שנה קודם לכן
 

שיחה עם האורטופד שלה – ד"ר אמין פאר מומחה באורטופדיה במרפאות כללית לב הקריה בקריית אתא, גרמה למטופלת הקשישה לוותר על מחשבות אובדניות.

מטופלת בכסא גלגלים, בת 97, הגיעה השבוע לחדרו של האורטופד ד"ר אמין פאר, במרפאת כללית לב הקריה, כשהיא מלווה בבתה ובמטפלת.

הן סיפרו לד"ר פאר כי הפעם הביקור אינו בשל הבעיות האורטופדיות של הקשישה, אלא בכדי להודות לו על מפגש עמו, שנה קודם לכן, שהביא לשינוי בגישתה של האישה הקשישה ולמעשה להצלת חייה.

 

אורטופד מנע התאבדות. ד"ר אמין פאר. צילום: דוברות כללית

 

האישה שביקשה את נפשה למות, סיפרה כי שבה לחייך ולראות את העולם בחיוב והכל תודות לגישה הרגישה והאכפתית שגילה הרופא המומחה, בעת ביקור שערכו אצלו שנה קודם לכן.

מתברר כי אז הגיעו אליו האם ובתה, לכאורה בשל בעיות ברכיים של הקשישה, אך מצבה הנפשי היה כה ירוד שבמקום להתייעץ בנושא האורטופדי, הכריזה שהיא מעוניינת למות ומאסה בחייה.

כאורטופד, ד"ר אמין פאר לא רגיל בהצהרות כאלו של מטופלים ולכן, הוא מספר, לרגע היסס כיצד להגיב.

לאחר שהתעשת, הזכיר לה כי בתה פה לצדה וכי יש מי שאוהב אותה ובהחלט יש טעם לחייה והיא רצויה ואהובה. האישה והבת הופתעו מעצם הגישה האכפתית והמכילה של הרופא.

שנה חלפה והשבוע כאמור הן הגיעו במיוחד עד אליו בכדי לספר לו – שבמספר מילים ובעיקר תודות לרגישותו הרבה – הוא חולל שינוי בגישתה של המטופלת, שאמנם ממשיכה לסבול מכאבי ברכיים ולשבת בכסא גלגלים, אך בעניין הבעיה הבסיסית של תחושתה הטובה הוא הצליח לחולל שינוי והקשישה וויתרה על המחשבות האובדניות.

המטופלת ובתה ביקשו להעביר את המסר עד כמה חשובה גישתו האנושית והקשובה של כל רופא, מקצועי ככל שיהיה.

"ד"ר פאר מוכיח שהכי חשוב להיות אדם כדי להצליח במלאכת הריפוי", סיכמה הבת בהערכה.

ד"ר פאר משמש כמומחה באורטופדיה של כללית בקריות ובגליל המערבי.

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות