מפקד חדש לפנימייה הצבאית לפיקוד שליד ביה"ס הריאלי העברי בחיפה

אל"מ (מיל.) ערן מקוב התחיל את תפקידו כמפקד הפנימייה הצבאית לפיקוד שליד ביה"ס הריאלי העברי בחיפה החליף את סא"ל (במיל.) ידידיה חזני

בטקס שנערך היום, 2.8.2020, בפנימייה הצבאית לפיקוד שליד ביה"ס הריאלי העברי בחיפה, נכנס אל"מ (במיל.) ערן מקוב לתפקידו כמפקד הפנימייה. ערן החליף בתפקיד את סא"ל (במיל.) ידידיה חזני שסיים את תפקידו לאחר שלוש שנים כמפקד הפנימייה. בטקס, המוגבל מבחינת מספר המשתתפים, השתתפו משה צין, מנהל האגף הביטחוני-חברתי במשרד הביטחון, ד"ר יוסי בן-דב, המנהל הכללי של ביה"ס הריאלי העברי בחיפה וכן נציגים ממשרד הביטחון, מביה"ס הריאלי ואנשי הסגל של הפנימייה הצבאית לפיקוד.

מימין יוסי בן דב ידידיה חזני ערן מקוב ומשה צין. צילום: דימה-יורין 

ערן מקוב נולד בבנימינה והיה שנים רבות חבר בתנועת נוער, יצא לשנת שירות והתגייס לצבא במסגרת גרעין נח"ל. הוא מילא תפקידים רבים בחטיבת הנח"ל והתקדם ממפקד מחלקה למפקד פלוגה ועד לתפקיד של מג"ד של גדוד "שחם" בחטיבת הנח"ל. לאחר מכן פיקד על גדוד "גפן" וגדוד "הדס" בבה"ד 1 (ביה"ס לקצינים). ערן היה מפקד חטיבת עציון ביהודה ושומרון, סגן מפקד אוגדת יהודה ושומרון, ובתפקידו האחרון בצבא הקבע שימש כמפקד מחוז הצפון של פיקוד העורף. ערן השתחרר מצה"ל בשנת 2016, וכיום הוא משרת במילואים בפיקוד מרכז. מאז שחרורו עסק ערן בתפקידי יעוץ, הדרכה והכשרה בתחום הביטחוני, ובין היתר ביצע סדנאות גיוס לצה"ל מטעם משרד הביטחון.

לערן תואר ראשון בלוגיסטיקה וכלכלה מאוניברסיטת בר-אילן ותואר שני באסטרטגיה וביטחון מה Army War College בפנסילבניה שבארה"ב.

ד"ר יוסי בן-דב, המנהל הכללי של ביה"ס הריאלי העברי בחיפה: "אני רוצה לנצל את ההזדמנות להודות לידידיה חזני על המאמץ, השותפות, ההשקעה והמסירות האינסופית אותם גילה בשנים שלו אתנו. אני בטוח שלכל מקום אליו ילך ייקח איתו ידידיה את אותן תכונות ויכולות שהפכו אותו לחבר משמעותי כל-כך בהנהלת ביה"ס בשנים האחרונות.

יוסי בן דב. צילום: תומר אפלבאום

יוסי בן דב. צילום: תומר אפלבאום

כולנו מקבלים בברכה את ערן ומאחלים לו הצלחה רבה בתפקיד המשמעותי והמאתגר, ומאחלים לידידיה הרבה הצלחה בכל תפקיד אותו יבחר למלא", הוסיף בן-דב.

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד במספרים ש...