מעלים הילוך בניטור האוויר

עיריית נשר פועלת לשדרוג מערך הניטור בעיר: בפגישה עם מנכ"ל איגוד ערים חיפה להגנת הסביבה סוכם על הצבת תחנת ניטור ניידת בשכונות שונות * ראש העירייה בינמו, שיזם את המהלך: "כך נקבל מידע מהימן ומדויק יותר על מצב איכות האוויר ונבטיח שקיפות רבה יותר לתושבים"

בודקים את איכות האוויר בשכונות. צילום: איל לרמן, דוברות עיריית נשר

בודקים את איכות האוויר בשכונות. צילום: איל לרמן, דוברות עיריית נשר

עיריית נשר פועלת בימים אלה להרחיב את מערך ניטור איכות האוויר בעיר. אחת הדרכים שנבחנות בימים אלה בשיתוף עם איגוד ערים חיפה להגנת הסביבה היא הצבת תחנת ניטור ניידת, כל פעם בשכונה אחרת, וזאת במטרה לקבל מידע אמין יותר על מצב איכות האוויר. בפגישה שיזמו וקיימו ראש עיריית נשר אבי בינמו ויו"ר הוועדה העירונית לאיכות הסביבה וחבר מועצת העיר בוריס אייזנברג עם מנכ"ל איגוד ערים לחיפה להגנת הסביבה ד"ר עופר דרסלר, סוכם על הרחבת מערך הניטור בנשר ועל הצבת תחנת ניטור ניידת, כאשר תוצאות המדידות יוצגו אונליין באתרי האינטרנט של איגוד ערים והעירייה.
תחנת הניטור הקבועה והיחידה שמפעיל כיום איגוד ערים חיפה להגנת הסביבה בעיר נשר נמצאת ברחוב ששת הימים. בתחנת הניטור נמדדים המזהמים הבאים: PM10/PM2.5 (חלקיקים מרחפים נשימים בעלי קוטר קטן מ-10 ו-2.5 מיקרון), SO2 (גופרית דו חמצנית), O3 (אוזון), ו-NOx (תחמוצות חנקן). בשנת 2014 נרשמו אפס חריגות מהריכוזים המקסימליים המותרים לחומרים הללו. גם הממוצעים החודשיים, שברוב המקרים נמוכים משמעותית מהתקן, מעידים על כך שאיכות האוויר בעיר טובה.
יחד עם זאת, בינמו המשמש גם כיו"ר סיעת "הירוקים" במועצת העיר, סבור כי למרות הנתונים המעודדים יש צורך להרחיב את מערך הניטור על מנת לקבל תמונה מהימנה יותר. "כיום, לצערי, פועלת בעיר נשר תחנת ניטור אחת בלבד. תחנה זו, אמינה ככל שתהיה, מספקת לדעתי תמונה חלקית על איכות האוויר בעיר נשר. לכן, יש להרחיב את מערך הניטור בעיר ולהבטיח כי מנוטרים כל מקורות הזיהום הן התעשייתיים והן התחבורתיים", אמר בינמו. "שמחתי לשמוע כי איגוד ערים להגנת הסביבה פועל בימים אלה להרחבת מערך ניטור האוויר באזור. מדובר בצעד מועיל ומבורך. הרחבת מערך הניטור תספק מידע מהימן יותר ומדויק יותר על מצב איכות האוויר, תבטיח שקיפות רבה יותר לתושבים, ואף תסייע למקבלי ההחלטות לפעול נכונה לשיפור איכות האוויר".
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • מה דעתכם על מחירי המנות לחתונות באולמות אירועים?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בנשר