התוכנית הכלכלית של נשיא האקדמית גליל מערבי: "מענק של 6,000 שקלים לכל משק בית מידי חודש – מעתה ועד עולם" (וידאו)

בראיון מיוחד עם הפרופסור לכלכלה ונשיא האקדמית גליל מערבי, ניסים בן דוד, הוא שוטח בפנינו את התוכנית הכלכלית הייחודית שלו לטיפול במשבר הקורונה. צפו




 

נסים בן דוד, פרופסור לכלכלה ונשיא המכללה האקדמית גליל מערבי, פורש בפנינו בראיון וידאו מיוחד את התוכנית הכלכלית הייחודית שלו, שתתאים לדעתו לטיפול במשבר הקורונה:

"התוכנית שאני מציע היא להפסיק לחלק דמי אבטלה ולהפסיק לשלם קצבאות כמו אבטחת הכנסה ובמקום זה לתת מענק לכל משק בית, בהיקף של 6000 שקלים מידי חודש, מעתה ועד עולם.

למעשה להעביר את ישראל למצב חדש, מדינה מתקדמת ומפותחת שמשפרת את רמת אי השוויון בין שכבות האוכלסייה השונות. מאחר והסכום הזה יהיה מחוייב במס – אז ההעברה הזו היא העברה פרוגרסיבית כלומר היא הולכת ופוחתת עם עליית ההכנסה".

 

צפו בראיון המלא עם פרופ' בן דוד

 

בנוסף מציע פרופ' בן דוד להטיל מס או להעלות את המס השולי בהתאם להתקדמות ההכנסה, "כך שאף אחד מאלה שיקבלו את המענק, לא ייפגע בסופו של דבר, ותוספת ההכנסה תהיה הדרגתית".

בן דוד מציע עוד "להפחית עלויות שקשורות להעסקת עובדים שמוטלות על ידי הממשלה, למשל תשלומים לביטוח לאומי, מיסי מעסיקים ועלויות דומות אחרות. תוכנית מהסוג הזה למעשה תאפשר לשפר את המצב של כל תושב ישראל".

 

נשיא האקדמית גליל מערבי, פרופ' ניסים בן דוד. צילום: ניוז חיפה קריות

 

האם לדעתך יש להמשיך בהגבלות תנועה ובסגר ומהם הסיכונים באם המשק יחזור לפעילות מלאה?

בן דוד: "אנחנו במכון לחקר הגליל ערכנו מחקר עמוק בנושא בדיקות הקורונה. הממצאים הראו שמתוך כ- 32,000 אנשים שנמצאו חולים בקורונה – כ-5000 איש הם מעל גיל 65 וכ-27,000 אנשים מתחת לגיל 65.

עוד מצאנו שמתוך כ-350 אנשים שמתו מקורונה – רק 36 אנשים היו מתחת לגיל 65, כאשר כל היתר היו מעל גיל 65.

המשק ספג מכה מאוד קשה ואני חושב שאנשים בגיל צעיר צריכים לחזור לתעסוקה באופן מלא, וכל מי שצריך לשמור עליו אלו האנשים עם מחלות רקע ואנשים בגיל מבוגר", מסכם פרופ' בן דוד.

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com



עוד בחדשות