מקצרים זמן תגובה: במד"א התחדשו באופנועי חירום וטרקטרונים

20 אופנועי חירום וטרקטורונים חדשים הצטרפו ל-600 האופנועים הקיימים במד"א
 

ארגון מד"א חנך 20 אופנועי חירום וטרקטורונים חדשים, במטרה לייעל את שירותי הארגון, לקצר את זמני התגובה, להרחיב את הפעילות ולסייע למטופלים בצורה הטובה ביותר.

במהלך הטקס שנערך במוקד הלאומי של הארגון בקרית אונו, נחנכו 18 אופנועי חירום שייפרשו בכל רחבי הארץ, מצפון ועד דרום וזוג טרקטורונים מיוחדים, המיועדים לנסיעה בחופי הים.

חמשת האופנועים הכבדים יוצבו בחיפה, טבריה, קיבוץ עברון סמוך לנהריה ומושב בני-ראם ואלפי מנשה.

בנוסף יוצבו אופנועי MP3 חדשים.

 

מנכ"ל מד"א, אלי בין, בטקס חנוכת אופנועים וטרקטרונים בתחילת שבוע. צילום: דוברות מד"א

 

יחידת האופנועים של מד"א הוקמה בשנת 2002 והיא מונה כיום כ-650 כלים תלת-גלגליים וכבדים, אשר עוברים התאמה ייעודית לצרכי הארגון, על מנת להעניק סיוע רפואי ראשוני בשטח.

על האופנוע מורכב סבל ייעודי וסירנה והוא נצבע בצבעי צהוב זוהר, על מנת להתבלט בכביש בעת חירום.

בנוסף, פועלים בארגון 24 אופנועים כבדים, אליהם הצטרפו כעת חמישה נוספים.

 

מקצרים זמן תגובה. צילום: דוברות מד"א

 

זוג הטרקטורונים הנם כלים מיוחדים שעברו התאמה לצרכי מד"א והנם רכבי שטח 4X4 שבחלקם האחורי הותקן ציוד מיוחד, עליו מניחים את האלונקה בעת חירום – על מנת להעניק טיפול מהיר בחופי הים.

המטרה הנה לקצר את זמן ההגעה של צוותי האמבולנס, אשר לעיתים נדרש להגיע אל נקודות הסמוכות לים.

אלי בין, מנכ"ל מד"א:

"אנו שמחים לצרף לכוחותינו 20 רכבי הצלה חדשים, אשר עתידים לשמש את עובדי ומתנדבי הארגון על מנת להציל חיים באופן יעיל ומהיר יותר. בימי קורונה, כארגון העומד בראש המאבק בלאומי בנגיף, אנו נדרשים לפעולות מהירות, אקטיביות ונרחבות למען הציבור הרחב ועל מנת לשמור על בריאותו, בשגרה ובעת חירום.

החלטנו להקים את יחידת האופנועים לפני למעלה מ-18 שנים, במטרה לתת מענה ראשוני מהיר ככל הניתן ולהגיע לכל מקום בשטח. נמשיך לפעול למען קיצור הזמנים והתייעלות הארגון ובעיקר – לעמוד בזמינות ובמקצועיות למען הציבור, גם בימי קורונה", דברי בין.

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות