מי כרמל סיימה פרוייקט לשדרג קו הובלת השפכים של שכונות החוף

מי כרמל סיימה פרוייקט לשדרג קו הובלת השפכים של שכונות החוף המשרת 150,000 תושבים לערך. בכל שעה יפנה הקו החדש ביוב בהיקף של 300 מיכליות גדולות, בעלות 8,000,000 ₪ >>>


מי כרמל סיימה עבודה מורכבת וייחודית שצפויה לתרום באופן משמעותי להולכת הביוב מדרום חיפה לכיוון מכון טיהור השפכים במפרץ חיפה . הגדלת הקו תיתן מענה הולם לבנייה הנרחבת מצומת דולפין ודרומה תשפר תפקוד המערכות בימי חורף קשים ומניעה של גלישות ביוב לים.

העבודה החלה לפני כשני וחצי וכללה שדרוג והעתקת התוואי של כ- 800 מ"א בקו הזרמת הביוב היוצא מתחנת דולפין ועובר ברחוב תל אביב. העתקת הקו בוצעה גם בשל הבנייה באצטדיון קרית אליעזר, של מתחם מגורים חדש, מה שנתן הזדמנות להעתקה.

תמונה: יחסי ציבור

תמונה: יחסי ציבור

 

במסגרת השדרוג הוגדל קוטר הקו  מ – 500 מ"מ צינור פלדה מיושן ל- 800 מ"מ מצנרת פוליאתילן  , באופן שיאפשר הגדלת כושר ההולכה של הקו ושיפור ביכולת תחנת השאיבה דולפין להזרמת השפכים. עלות העבודה כ- 8 מלש"ח.

העבודה בוצעה בשיטת הקידוחים, בחלקם מתחת לצומת דולפין, כל זאת תוך הפרעה מינימלית לתנועה במקום. יצויין כי מדובר בצומת אסטרטגית ועורק תחבורה ראשי ,יציאה לתל אביב, כניסה לרמב"ם (אמבולנסים, בסיסי צהל בבת גלים, כניסה לנמל , קוי מטרונית). לא ניתן היה להשבית ולו לרגע את הצומת. באמצעות הקידוחים התת קרקעיים צומת דולפין היתה פנויה לאורך כל העבודה. ללא הפרעה לתנועה.

תמונה: יחסי ציבור

תמונה: יחסי ציבור

 

פרוייקט זה הינו חלק מפעילות התאגיד לשיפור מערכת הזרמת הביוב מדרום חיפה, באופן שיאפשר מענה עתידי לצרכי הפיתוח בשכונות החוף. כבר בעתיד הקרוב ,תתאפשר הסטה של הזרמת הביוב מהמבואות הדרומיים למרכז הטיהור בניר עציון, (הקו לניר עציון בעיצומו של הביצוע).בניהול והשתתפות של כ80,000,000 ₪ של מי כרמל. מהלך זה יאפשר רזרבות בנפח הקו, לבניה העתידית פינוי בינוי של שכונות החוף המערביות.

 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com

עוד בלוקאל פוליטי