"להניק כדי להגן על התינוק"

המרכז הרפואי בני ציון: "אין עדות להדבקת תינוק בקורונה דרך חלב אמו ולכן ההמלצה היא להניק כדי להגן על התינוק"
לרגל שבוע ההנקה הבינלאומי, הושק במרכז הרפואי בני ציון מתחם אונליין חדש לנשים בהריון ואחרי לידה המציע מגוון תכנים חדשים וחשובים בנושא הריון ולידה ויכלול שני אירועים מרכזיים: קורס הכנה להנקה אונליין ייחודי וכנס הנקה אונליין.

מתאמת ההנקה באגף האימהות במרכז הרפואי בני ציון, שרית אמיר, "כיום, נשים מגיעות עם רצון גדול להניק ומגיעות מוכנות ל'משימה". כנס הנקה אונליין הראשון של בני ציון יתקיים ביום חמישי הקרוב, ה-6 באוגוסט בשעה 18:00 עם הגרלה של מוצרים יקרי ערך מתנת ארדו ישראל

בצל מגפת הקורונה, כשהעולם עובר סטריליזציה מואצת ואנשים שומרים מרחק זה מזה, ארגון הבריאות העולמי והאקדמיה לרפואת הנקה ממשיכים להמליץ על הנקה. שבוע ההנקה הבינלאומי הינו בסימן "הנקה וחוסן", בתרומת ההנקה וחלב האם לחסינותם של התינוקות לחוסן הנפשי והרגשי של האימהות ותרומת הקשר בין האם לתינוק.

מתאמת ההנקה באגף האימהות במרכז הרפואי בני ציון, שרית אמיר. צילום: מח' השיווק במרכז הרפואי בני ציון

מתאמת ההנקה באגף האימהות במרכז הרפואי בני ציון, שרית אמיר, "במתחם האונליין החדש שהוקם ביוזמת מחלקת השיווק במרכז הרפואי בני ציון, יתקיימו השבוע שני אירועים מרכזיים: קורס הכנה להנקה אונליין שבו הועברו תכנים על האתגרים בהנקה, מה זה יומן הנקה, איך מנהלים הנקה בצורה הנכונה כבר מרגע הלידה וכנס הנקה אונליין הראשון של בני ציון שיתקיים ביום חמישי הקרוב , ה-6 באוגוסט בשעה 18:00, הרשמה באתר ביה"ח".

כנס ההנקה,  יכלול מידע והרצאות ליולדת ולמלווה: אחות מוסמכת, יועצת הנקה ומתאמת הנקה במרכז הרפואי בני ציון, שרית אמיר, על הנקה בימי הקורונה, דיאטנית קלינית, מתמחה בתזונת נשים בהריון ולאחר לידה, רעות טל על תזונת האם המניקה, אחות מוסמכת, יועצת הנקה במחלקת נשים סבטלנה סרף, על הנקה בימים ראשונים לאחר לידה,  מדריכת הנקה  ARDO ישראל שרה גרשון  על איך לבחור את משאבת החלב החשמלית הנכונה, משאבות חלב ועוד וכמובן לסיום פאנל שאלות ותשובות עם מרצות הכנס.

מהמרכז הרפואי בני ציון נמסר כי, נגיף הקורונה אינו מדלג על נשים מניקות, אך עפ"י המלצת ארגוני הבריאות בעולם מומלץ ורצוי להמשיך להניק תוך הקפדה על רחיצת ידיים יסודית לפני ההנקה ועל כיסוי הפה והאף במסכה או בד זמין אחר בעת ההנקה. הנגיף יכול לעבור בדרכי הנשימה (רחיצת ידיים, עטיית מסיכה והחלפה תכופה). מותר להניק גם במהלך בידוד, שכן רצוי לא להפריד תינוקות מאמם. אישה מניקה הנמצאת בבידוד ומאושפזת בבית חולים המעוניינת לשאוב, תעשה זאת בחדר היולדת עם משאבה אישית ולא בחדר ההנקה המשותף. בנוסף, מדגישים כי, יש להקפיד על רחיצת ידיים לפני השאיבה והנגיעה בבקבוק ובמשאבה. במידת האפשר רצוי לתת לאדם אחר להאכיל את התינוק. כמו כן, מומלץ להניק כדי להגן על התינוק מפני מחלות, ולתת לגוף שלו להתפתח בצורה בריאה ומיטבית. להנקה תפקיד יעיל בהגנה על התינוק מפני מחלות זיהומיות, מכיוון שהיא מחזקת את מערכת החיסון על ידי העברת נוגדנים מהאם לתינוק, בדגש על דרכי נשימה והעיכול.

עוד הנמסר מהמרכז הרפואי בני ציון, כי, להנקה מוצלחת תרומה חשובה להגברת תחושת המסוגלות האימהית ולחיזוק תחושת הביטחון של התינוק. ההנקה גם מגבירה את התגובתיות של האם לתינוקה, ואת הסיכוי לוויסות מותאם יותר של תגובה ללחץ (סטרס) אצל התינוקות. להנקה יתרונות בריאותיים רבים נוספים, מחקרים מראים כי בתינוקות יונקים פוחת הסיכון לעודף משקל, השמנה וסוכרת בהמשך החיים. כמו כן, להנקה יתרונות גם לאישה המניקה: נשים מניקות נמצאות  בסיכון מופחת לסרטן השד, סרטן השחלות, מחלות לב וכלי דם.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות