ראש עיריית נשר מקדם את פרוייקט פינוי בינוי מעלה הגיבורים

על פי התוכנית, במקום 305 דירות בבניינים ישנים שנבנו עוד בשנות ה-50, יוקמו כ- 1830 דירות חדשות שייפרשו על פני 13 מגדלים בני 25 קומות

 

פרויקט פינוי בינוי מעלה הגיבורים בנשר:

1830 יח"ד יוקמו בשכובמקום 305 יח"ד שקיימות היום. בנוסף תהנה השכונה משטחי מסחר, שטחי ציבור, גני משחקים ושטחים ירוקים לרווחת התושבים.

בהתאם לתוכנית המתאר של העיר נשר המקודמת בימים אלה ע"י ראש העיר, רועי לוי ונמצאת בשלבי אישור מתקדמים, מוטמעת בין היתר התוכנית לפינוי בינוי מעלה הגיבורים בנשר.

הטמעת תוכנית פינוי בינוי זו בתוכנית המתאר של נשר, היא זו שמאפשרת את יישום התוכנית מתוך הבנה שלא ניתן להקים שכונה בהיקף יחידות נרחב כזה, ללא תיאום וחיבור אל העיר נשר ותוכניתה החדשה, על כל המשתמע בהיבטי תנועה, שטחים ירוקים, מבני ציבור, תשתיות וכל יתר האלמנטים הנדרשים בחיבור של שכונה נרחבת כזו אל העיר.

 

פרוייקט פינוי בינוי מעלה הגיבורים. צילום: יח"צ

 

על פי התוכנית , במקום 305  דירות בבניינים ישנים שנבנו בשנות ה-50, ובמקומן יוקמו כ- 1830 דירות חדשות 13 מגדלים בני 25 קומות ובבנייה מרקמית.

פרויקט נשר מעלה הגיבורים מקודם באמצעות חברה משותפת בבעלות חברת CP ישראל מבית קפיטל פלטינום וחברת שרון & נהב.

בשותפות זו לקבוצה מספר רב של פרויקטים משותפים. חברת שרון & נהב הינה חברה יזמית בתחום הנדל"ן, בבעלות משותפת של אל"מ במיל' שוקי שרון, בעל ניסיון של עשרות שנים ואשר הקים אלפי יח"ד במספר רב של פרויקטים בנדל"ן בישראל ומיכאל נהב, איש עסקים מהמובילים בתחום הרכב הכבד בישראל.

חברת קפיטל פלטינום הינה קרן השקעות בנדל"ן המממנת פרויקטים בהיקף מאות מיליוני שקלים ואף יזמית בתחום הנדל"ן בעצמה, בבעלות אילן אברהמי, אסף אופנהיים ורו"ח רוני זוהר.

לחברה עשרות פרויקטים ברחבי הארץ שהיא יוזמת ו/או מממנת. בנוסף החברה עוסקת בהשבחת נכסים ומחזיקה באמצעות חברות בנות וקושרות מגרשים להקמת למעלה  מ – 100,000 מטר.

 

ראש העיר נשר, רועי לוי. צילום: עיריית נשר

מקדם את הפרוייקט. ראש העיר נשר, רועי לוי. צילום: מיכה בריקמן

 

הבניינים שיוקמו לאורך רחוב מעלה הגיבורים, יכללו גם שטחי מסחר, ובחלק מהבניינים אף יוקצו שטחים למבני ציבור.

התוכנית קובעת בין היתר בהתאם לתיאום בין הוועדה המחוזית, מהנדס העיר וראש העיר – שילוב בניה מרקמית, חיבור המתחם בתוואי הולכי רגל לכיוון מתחם בר יהודה ושילוב אלמנטים של שימושים משולבים לרווחת הציבור במסגרת המתחם.

בוועדה המחוזית ציינו כי המטרה לחזק את האזור "השילוב בין בנייה מרקמית לבניית מגדלים מייצר בינוי הטרוגני ויאפשר מגוון רחב של יחידות דיור בעלות אופי שונה".

תכנון הפרויקט מובל ע"י משרד אדריכלים גיורא גור ושות' אדריכלים מהמשרדים הגדולים,ותיקים והמובילים בארץ לתכנון מתחמי דיור בהיקפים מסוג זה  ובעזרת יועצי התנועה ממשרד לוי שטרק, יועצי פיתוח ממשרד מילר בלום ויועצי קרקע ממשרד קלאר.

ממשרד עורכי דין ש.פרידמן ושות' נמסר:

"לתכנון והקמת שכונה בהיקף כזה דורשים מלבד יצירה תכנונית מורכבת גם פתרונות משפטיים, הן קניינים והן תכנוניים במסגרת חוק התכנון והבנייה.  אנו נכונים לקראת האתגר ושמחים כי טיפול זה בפרויקט מסור בידינו".

מדוברות עיריית נשר נמסר כי הם מברכים על ההתחדשות העירונית בשטחה של נשר: 

"עיריית נשר פועלת לייצר התחדשות בכל האספקטים העירוניים, אין ספק שבניה היא נדבך עיקרי בהתחדשות זו".

ראש העיר התראיין בעבר לתקשורת בנושא ואמר כי ״פינוי בינוי בנשר הוא צורך ביטחוני ולא נדלני". עוד הוסיף ראש העיר, רועי לוי  ואמר ״אנחנו שמחים שתוכניות שהיו 'על הנייר' קורמות עור וגידים, אין ספק שתושבי נשר ייהנו מהבנייה החדשנית והאיכותית וכן מההיצע הגדל בעיר של יחידות דיור. זו רק ההתחלה".

בעיריה הוסיפו ומסרו: "אנו כעת בעיצומו של תהליך תיקון ההערות אשר קיבלנו בפגישה שהתקיימה בוועדה המחוזית והוצגו על ידי הוועדה וראש העיר, ועתידים לייצר תוכנית מתוקנת שתוצג במהלך החודש הקרוב".

מחברת CPSN נמסר: "המפתח לקידום תוכנית מורכבת ובהיקף כזה שיהיו בה התנאים להצלחתה ויישומה הינו השילוב עם כל הגורמים, קרי – הועדות השונות וראש העיר תוך הטמעתה בתוכנית האב של העיר נשר. זאת כלקח מתוכנית קודמת של פינוי בינוי שהייתה במתחם ואשר לא היו בה התנאים כדי שתקרום עור וגידים, וכתוצאה מכך בוטלה בשנת 2016. אנו שמחים וגאים לקחת חלק כה מהותי בפיתוח וקידום העיר נשר".

 
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם בעקבות העלאת הריבית במשק תוותרו על רכישת דירה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בנשר