חיפאית בת 37 "נעקצה" על ידי בת זוגה בכ-300 אלף שקל

האשה נעקצה על ידי בת זוגה שהותירה אותה עם חוב של 289 אלף שקלים
 

ג', רווקה בת 37, תושבת חיפה, המתגוררת עם בת זוגה ושני ילדיהן הקטנים ביהוד, הגישה בקשה למתן צו הפטר בהוצאה לפועל, בשל חובות עבר אליהם נקלעה מול חמישה גורמים שונים בסך כולל של 289,707 שקלים.

לדברי בא כוחה של החיפאית, עו"ד עמירם אלקובי, כשהכירה ג' את בת זוגה הקודמת, היא עבדה עדיין בניהול תחנת דלק, והשתכרה כ-6,000 שקלים בחודש.

חרף הכנסתה הנמוכה, שכנעה אותה בת זוגה לבקש הלוואות עתק מהבנקים וחברות האשראי, הלוואות שבין השאר שימשו את בת הזוג לרכישת רכב חדש לעצמה וכן לרכישות צרכניות נוספות.

 

חיפאית נעקצה על ידי בת זוגה במאות אלפי שקלים. צילום אילוסטרציה

 

עורך הדין סיפר כי בשל האמונה ש"בשביל אהבה עושים הכל" – נכנסה ג' להתחייבויות הגדולות בהרבה מיכולותיה הכלכליות, תוך שהיא מסתמכת על הבטחות בעל פה של בת הזוג, לפיהן היא תחזיר לה את מלוא ההלוואות אותן נטלה – לכשתעלה על מסלול התעסוקה.

אלא שבמקום לעלות על מסלול התעסוקה, עלתה בת הזוג על מסלול הטיסה לארה"ב – ולמעשה נסה על נפשה, והותירה אחריה את ג' בחוב עצום של כ-289 אלף שקל – אותו היא לא מסוגלת להחזיר.

 

עוקץ במאות אלפים. צילום: אילוסטרציה

 

לאחר כשלוש שנים, במהלכן נפתחו לה חמישה תיקים בהוצאה לפועל, ולאחר שבאותן שנים שילמה ג' כ-2,000 שקלים בחודש לקופת ההוצל"פ, פנה עו"ד אלקובי בשמה ללשכת הוצאה לפועל, וביקש לפטור אותה מחובותיה – עקב חוסר יכולתה להחזיר את החוב בחייה.

לשאלת הרשם, השיב עו"ד אלקובי כי ג' לא התלוננה למשטרה בזמנו על תרגיל העוקץ שטמנה לה בת זוגה, ולא פעלה נגדה, מפני שהבגידה כה הכאיבה וצרבה אותה נפשית, שהיא החליטה לקבור את הפרשייה, לנתק כל קשר עימה – ולהמשיך בחייה.

 

עו"ד עמירם אלקובי. צילום: סיון קדוש

 

בנוסף, בת הזוג טענה כי הכספים שימשו בין השאר גם את ג' בניהול רמת חייה – כך שבכל מקרה – קשה יהיה משפטית להרים את נטל ההוכחה, ולהתנער לחלוטין מאחריותה של ג' לחובות שנערמו על שמה.

"החוק והפסיקה בישראל שואפים בשנים האחרונות לשקם את החייבים – ולאפשר להם לשוב ולהפוך לאזרחים מועילים לחברה" אומר עו"ד אלקובי. "טוב עשה בית המשפט שפטר את מרשתי מעיקר חובה, אף ללא הסכמת הנושים, וזאת במסגרת הפטר לפי תיקון 47 ו – 57 לחוק ההוצאה לפועל".

"לאחר חקירת החייבת ומעיון בבקשתה, באיזון ראוי לטעמי בין שיקומה של החייבת ויכולתה לפתוח 'דף חדש' בחייה הכלכליים באמצעות הליך זה, לבין הצורך והרצון לשמור על אינטרס הנושים ותקנת הציבור, נראה שהמסקנה היא שיש מקום להיעתר לבקשת החייבת", קבע רשם ההוצאה לפועל בחיפה, עופר שורק.

הרשם פסק כי האשה תשלם סך של 20,000 שקלים בתיק האיחוד ב-20 תשלומים חודשיים שווים ורצופים, מחודש יוני 2020 ואילך, ובכפוף לכך יינתן לה צו הפטר, בהתאם להוראות החוק.

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות