לימודי ממשל וחברה אזרחית הם צו השעה

באקדמית גליל מערבי הוחלט לפתוח חוג ללימודי ממשל וחברה אזרחית, בו יפתחו הסטודנטים חשיבה פוליטית ביקורתית אשר תאפשר להם להשתתף באופן פעיל בשיח הפוליטי והאזרחי בארץ ובעולם.
במדינות דמוקרטיות מודרניות מושם דגש רב על התפתחות וחיזוק של מסגרות נגישות לאזרח, המעודדות את השתתפות האזרחים בתהליך קבלת ההחלטות הנוגעות לחייהם. לכן הוחלט באקדמית גליל מערבי לפתוח חוג ללימודי ממשל וחברה אזרחית בו יפתחו הסטודנטים חשיבה פוליטית ביקורתית אשר תאפשר להם להשתתף באופן פעיל בשיח הפוליטי והאזרחי בארץ ובעולם.

בתמונה: פרופ' אסנת עקירב, ראש החוג לממשל וחברה אזרחית באקדמית גליל מערבי. צילום: יח"צ

במסגרת תכנית הלימודים יחשפו הסטודנטים לידע תיאורטי מעמיק לצד התנסות מעשית רחבה כגון: סיורי שטח אל מנגנוני השלטון ובכללם כנסת ישראל, בית המשפט העליון ורשויות מקומיות. בנוסף, ישתתפו במגוון כנסים והרצאות אורח בהשתתפות דמויות מרכזיות בנוף הפוליטיקה הישראלית, ירכשו מיומנויות במסגרת מועדון דיבייט (Debate Club)  וירכשו את אמנות הוויכוח בחברה רב תרבותית. במסגרת התואר הסטודנטים ירכשו ידע בעולמות התוכן של ממשל וחברה אזרחית תוך פיתוח מיומנויות של חשיבה עצמאית וביקורתית, אקטואליה, יכולת למידה עצמאית, מיומנות של ויכוח והצגת עמדות, יכולת לעבודה בצוות ופתיחות לדעות בעלי תכנים שונים של חברה רב תרבותית. תכנית הלימודים תשלב מגוון התנסויות בשטח, מהתנסות עם ארגוני המגזר השלישי (עמותת אור ירוק, עמותת כ"ן, המרכז להעצמת האזרח, התנועה לאיכות השלטון ועוד) ועד המגזר ציבורי המוניציפאלי והארצי אשר יכינו את הסטודנטים בצורה הטובה ביותר ליציאה לשוק העבודה.

"חוג זה ילמד את הנושאים החשובים והרלוונטיים הללו העומדים על סדר יומה של מדינת ישראל", מסביר פרופ' (אמריטוס) מיכאל קרן, מרצה בחוג לממשל וחברה אזרחית*. "מלבד ההכשרה התיאורטית, הסטודנטים יזכו להתנסות מעשית רחבה אשר תחבר את הסטודנט לידע התאורטי הנלמד ותאפשר לו לצאת לשוק העבודה עם נסיון עשיר מהשטח החל מהשנה הראשונה ללימודים. ארגז כלים אשר יאפשר לסטודנטים להשפיע ולהיות מעורבים בקבלת החלטות הנוגעות לחיי היום יום בישראל".

פרופ' אסנת עקירב, ראשת החוג לממשל וחברה אזרחית* באקדמית גליל מערבי: "משבר הקורונה הביא בכנפיו בעיות כלכליות, בריאותיות וחברתיות רבות. מיליון מובטלים ומאות עסקים פונים לקבל סיוע מהמדינה שלא מסוגלת להעמיד משאבים לכל הצרכים של כלל האוכלוסייה. זה זמנם של ארגוני החברה הישראלית וחובתנו להכין את הסטודנטים לעולם בו ארגוני החברה האזרחית הם שחקן חשוב בזירה הפוליטית ובחיי האזרחים".

 

התוכנית נפתחת באישור המל"ג- ההסמכה מותנית באישורה

 

.

 

 משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • איך תחגגו את חג השבועות?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך