כללית אסתטיקה בטיפים לניתוח אף

לכבוד יום הנוער הבינלאומי שחל ב 12 לאוגוסט ד"ר לויאב, הרופא הראשי של מרפאות כללית אסתטיקה עם הטיפים לתהליך נכון  כשבאים לעבור ניתוחי אף.
ניתוחי אף שומרים מזה שנים רבות על פופולריות עצומה בעולם הניתוחים הפלסטיים. מדי שנה נערכים בישראל כ-4,000 ניתוחים המשנים את חיי המטופלים, לפעמים באופן דרמטי, תוך השפעה עצומה על הדימוי העצמי. הניתוח אורך בדרך כלל כשעה ולרוב נעשה בהרדמה מקומית ונחשב שגרתי למדי. עם זאת, מדובר בניתוח מורכב, שדורש מערך מקצועי של מנתחים ומיומנות גבוהה. כישלון הניתוח אינו גורם רק לנזק קוסמטי ורגשי, אלא עלול לגרום לנזקים בריאותיים חמורים. מה חשוב לדעת, איך לבחור מנתח וממה כדאי להיזהר?

ניתוחי אף צילום יחצ

"קיים פער עצום בין הגופים השונים המציעים ניתוחים פלסטיים", הוא מבהיר. "לא אחת, רופאים פרטיים משווקים ניתוחים במחירים נמוכים, אולם הרופאים אינם בהכרח מומחים לתחום ולא תמיד מחזיקים בציוד הנדרש ובסביבה רפואית מתאימה והתוצאות עלולות להיות בהתאם". עוד הוא משתף כי הצוות הרפואי ברשת מרפאות כללית אסתטיקה נתקל פעמים רבות במקרים שבהם מטופלים מגיעים לניתוח חוזר לאחר שנגרם להם נזק חמור במקום אחר.

ד"ר עמוס לויאב צילום- עומרי מירון

 

אז כיצד לבחור מנתח מתאים והיכן לבצע את הניתוח?

"בחרו רק ברופא מומחה החבר באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית, רופא מוביל, מהשורה הראשונה ובגוף רפואי מוסמך ואחראי, שמעניק למטופלים שלו גב רפואי חזק וילווה באחריות ולאורך שנים ארוכות את המנותח, גם כאשר הרופא כבר לא יהיה בסביבה".

למרות הפיתוי לבחור באופציה הזולה, ד"ר לויאב ממליץ לבצע את הניתוח בבית חולים מוכר או בחדר ניתוח פרטי ברמה הגבוהה ביותר. הוא מדגיש שחשוב שחדר הניתוח יהיה ערוך להעניק טיפול רפואי מיטבי ומהיר במקרה חירום או במקרה שמתרחש סיבוך לא צפוי.

 

כיצד ניתן להתכונן לניתוח פלסטי?

"לפני הניתוח מומלץ להיפגש עם המנתח, להתרשם מרמת המקצועיות שלו והניסיון וכמובן לוודא שחדר הניתוח מאובזר בציוד רפואי מתקדם ובחומרים רפואיים שהם תחת פיקוח משרד הבריאות. לפני הניתוח יש לערוך בדיקות מקיפות ולדאוג שהרופא יכיר היטב את התיק הרפואי".

 

מה הן מטרות הניתוח?

למבנה האף שלנו ולצורתו השפעה עוצמתית על מראה הפנים הכללי, וכך הפך ניתוח אף לאחד הניתוחים הפלסטיים הפופולריים ביותר. מטרת ניתוח אף היא ליצור איזון ופרופורציות נכונות בפנים לצורך קבלת מראה הרמוני ואסתטי יותר, ולעתים הוא משמש למטרות רפואיות. מאיזה גיל אפשר לעבור את הניתוח? איך להתכונן לניתוח? איך מתבצע ההליך הרפואי, ומהן התוצאות הצפויות?

 

 

מה הבעיות שפותר?

האף גדול ביחס לפנים, ויוצר מראה לא פרופורציונלי.

האף רחב באזור הגשר או במבנה הכללי ומיקום הנחיריים.

בליטה או גשר בפרופיל האף.

הנחיריים רחבים או חשופים.

אף לא סימטרי.

אף בעל מראה נפוח, נפול או נשרי.

בעיות נשימה הנובעות ממבנה הקונכיות ומחיצת האף.

תיקון של סטייה במחיצת האף, שגורם להפרעה נשימתית.

 

מה המטרה אליה שואפים בתהליך?

מטרת ניתוח אף היא ליצור איזון ולתקן את הפרופורציות של האף ביחס לכל הפנים, ו/או לפתור בעיות נשימה.

 

לסיכום, ניתוחי אף הפכו פופולאריים מאוד בקרב צעירים ונוער אך חשוב מאוד כמו בכל ניתוח, לעשות סדרת פעולות חשובות שבסופן תתקבל התוצאה הרצויה.

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות