שר הרווחה סייר בחוף הכרמל

הבוקר קיים שר הרווחה איציק שמולי סיור עומק בחוף הכרמל. השר סייר במועצה ביחד עם ראש המועצה אסיף איזק, סגנו מחזיק תיק השירותים החברתיים רפי אבני ועם מנהלת המחוז הגברת אתי קיסוס >>>

הביקור נפתח במפגש אישי של השר עם עובדות ועובדי האגף לשירותים חברתיים וקהילתיים, יחד עם מנהלת המחוז אתי קיסוס. השר חלק שבחים לעובדות ועובדי האגף על פעולתם, ומנהלת המחוז העניקה לאגף תעודה הערכה על הפעילות בשגרה, וביתר שאת כעת, בזמן 'ימי קורונה'. השר זכה להוקרה מצד העובדות והעובדים על תמיכתו במאבק העובדות והעובדים הסוציאליים שהסתיים זה מכבר.

לאחר מכן התכנסו הנוכחים באולם המליאה במועצה (בהתאם להנחיות, כמובן!), שם פתח את הסיור ראש המועצה אסיף איזק, ואמר "אני מבקש לקדם בברכה את שר הרווחה שמולי ואת מנהלת המחוז אתי קיסוס, על נכונותם להגיע לחוף הכרמל כדי לראות, ללמוד ולהכיר מקרוב את האתגרים עמם אנו מתמודדים כרשות".

מנהלת האגף לשירותים חברתיים וקהילתיים, ד״ר דנה צחר רובין, הציגה את המבנה הארגוני של המחלקה, את עיקרי תוכניות העבודה, את פעילות האגף בזמן שגרה ובחירום ועוד. בין היתר הוצגו מגוון הפרויקטים הקהילתיים בהם לוקח האגף חלק, כמו הגש"שים (גמלאי שנת שירות –  קבוצת פעילות והתנדבות לגמלאיות וגמלאים ב'בוסתן תם'), פרויקט 'ותיק.COM' בשיתוף המכללה האקדמית גורדון (מיזם הדרכה וליווי בתחום הטכנולוגי-דיגיטלי עבור אזרחים ותיקים, במסגרתו חולקו לכלל היישובים ומועדוני הוותיקים במועצה אייפדים לשימוש התושבות והתושבים הותיקים) ועוד.

תמונה: דוברות המועצה האזורית חוף הכרמל

תמונה: דוברות המועצה האזורית חוף הכרמל

 

בהמשך יצאו המשתתפים לסיור במועצה שהחל בביקור בעתלית, בשכונת קנדי, שם התרשמו מפעילות אגף הרווחה ביישוב המתפתח. שכונת קנדי עומדת בפני תהליך משמעותי של פינוי-בינוי, בהובלה של הותמ"ל – תהליך שילווה באופן צמוד על-ידי אגפי המועצה ובראשם האגף לשירותים חברתיים. לאחר מכן המשיך הסיור ב"בית לחיים" – מסגרת המיועדת לצעירי חוף הכרמל (18+) עם מוגבלויות, ומעניקה להם מעטפת הכוללת מגורים משותפים, תעסוקה והשתלבות בקהילה, פיתוח מיומנויות תיפקודיות יומיומיות וכישורי חיים.

"לאגף לשירותים חברתיים וקהילתיים יש חלק משמעותי מאוד בתהליך של צמצום הפערים במועצה ומתן מענה קהילתי לכל קשת הגילאים", אומר ממלא מקום ראש המועצה ומחזיק תיק הרווחה, רפי אבני. "כמי שאחראי על תכלול עבודת האגפים בתחומי הקהילה, הרווחה והחינוך, אני רואה מקרוב כיצד האגף מקדם ללא לאות את התחומים שהצבנו בראש סדר העדיפויות שלנו – קידום הגיל השלישי, אוכלוסיות מיוחדות, נוער בסיכון וטיפול במשפחה. זה גם המקום להודות על שיתוף הפעולה המצוין שיש לנו בעבודה עם מנהלת המחוז קיסוס והצוות שלה, שמספקים לנו תמיד סיוע ומענה רלוונטיים, עדכניים ומקצועיים."

תמונה: דוברות המועצה האזורית חוף הכרמל

תמונה: דוברות המועצה האזורית חוף הכרמל

 

בסיום היום סיכם השר שמולי את הביקור, ואמר "היה לנו סיור מרתק, בו נחשפנו למועצה שהיא פורצת דרך בתחום הרווחה – בפרויקטים יצירתיים, בחדשנות ובדאגה לפרט. בתקופה זו בה הקורונה מייצרת לא מעט חוסר-ודאות, פעילות האגף לשירותים חברתיים וקהילתיים בולטת במיוחד.  אני מבקש לשלוח מכאן תודה ויישר כח למועצה האזורית, לראש המועצה אסיף איזק וסגנו רפי אבני על כך שהעמידו את תחום הרווחה והשירותים החברתיים בראש סדר העדיפויות וכמובן לצוות האגף".

 
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם לדעתכם יש לאסור על קשישים לנהוג ברכב?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחוף הכרמל