בשורה גדולה לרשויות מקומיות – תו תקן לקידום עשייה קהילתית

'תו תקן קהילתי-חברתי' שפותח בשיתוף "שדמות" במרכז לקהילה, מנהיגות והשראה (ק.מ.ה) במכללת אורנים והמשרד לחיזוק ולקידום קהילתי, הושק השבוע ע"י המשרד בראשותה של השרה אורלי לוי-אבוקסיס.
לדברי השרה אורלי לוי: "מדובר בכלי משמעותי בידי כל ראש רשות להערכת האפקטיביות של התוכניות הפועלות תחתיו, כדי לשפר את איכותן ולהעצים את התוכניות שעובדות, וככלי לבניית תוכניות עבודה יישוביות בהתאם למדדים".

התו המורכב מיישום של חמישה ערכי ליבה קהילתיים: חיזוק זהות מקומית, מימוש נכסים קהילתיים, הגברת הלכידות החברתית, קידום יוזמות והשתתפות ויצירת שותפויות רב-מגזריות מהווה בשורה גדולה וחשובה לחיזוק האיתנות הקהילתית במדינת ישראל, במיקוד פיתוח וחיזוק החוסן הקהילתי ולא רק במניעה ואכיפה.

למעלה מ-40 רשויות כבר נרשמו לתהליך קבלת התו שמשמעותו תהליך תלת-שנתי לביסוס וקידום ערכי הליבה המדוברים. פעולות שרשויות מקומיות יבצעו באמצעות שדמות לחיזוק הזהות המקומית, קידום יוזמות ויצירת שותפויות רב-מגזריות יתמכו בתהליך תו התקן הממשלתי.

צילום: מרכז שדמות

מרכז שדמות המוביל תהליכי בינוי קהילה בארץ ומלווה רשויות מהמרחב העירוני והכפרי, מברך על שיתוף הפעולה עם המשרד לחיזוק וקידום קהילתי וגאה לקחת חלק בקידום האיתנות הקהילתית של הרשויות בישראל.

 

לפניה: shdemot@oranim.ac.il  |  04-9838887 shdemot.oranim.ac.il |

 משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • חיפה מחוץ לטווח הטילים: מה הייתם עושים למען תושבי הדרום והמרכז?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך