השנה במיוחד – קונים חברתי לחג

עמותת אנוש מציגה: מתנות מקוריות לראש השנה עם ערך חברתי המיוצרות על ידי  מתמודדים עם מגבלה נפשית 

דווקא עכשיו, על רקע משבר הקורונה, חשוב לחזק את התעשייה המקומית ולרכוש מוצרים שיש בהם תרומה חברתית: בראש השנה – תשפ"א 2020 מציגה עמותת אנוש, העמותה הישראלית לבריאות הנפש, מתנות ומארזים מרהיבים לחגי תשרי. כל המוצרים, מיוצרים על ידי מתמודדים עם מגבלה נפשית, העובדים במרכזי התעסוקה של אנוש ברחבי הארץ. הרווח ממכירת המוצרים, מועבר ישירות למתמודדים – על מנת לסייע להם להשתלב בקהילה ולחזור ולחיות חיים מלאים ובעלי משמעות. המסגרת התעסוקתית מהווה מודל שיקומי, שבו מתמודדים עם מגבלה נפשית, מקבלים הכשרה וכלים שיעזרו להם להשתלב בתעסוקה בשוק. כמו כן, הרווח ממכירות המוצרים, מועבר ישירות למתמודדים כתגמול על עבודתם ומהווה מקור הכנסה נוסף.

אגרות ברכה צילום רויטל כהני שביט

קטלוג המתנות לחג כולל:

מארזים ובהם כלי קרמיקה להגשה ומוצרי מזון גורמה המתאימים לחג

מתנות משעשעות לשולחן החג, לילדים ולכל המשפחה

סדרת סימניות מקוריות ואלגנטיות בעבודת יד ובמגוון עיצובים

מארזים ירוקים הכוללים מוצרים ירוקים מחומרים ממוחזרים

סדרת עיצובים לבית ולמשרד

קערית לדבש בתוספת צנצנת דבש – צילום סיגל בלייר גת

עלות המארזים והמתנות נעה בין 8 ש"ח ל 175 ש"ח. מחירים מיוחדים לחברות וארגונים. את המארזים והמתנות ניתן לקבל במשלוח עד הבית. ניתן להזמין את המארזים והמתנות ישירות מאתר חנות האון ליין של עמותת אנוש – "אנושופ" בכתובת: www.enoshop.co.il. כאמור, כל רכישה באתר, מספקת תעסוקה והכנסה נוספת למתמודדים בעמותה.

מצ"ב לדוגמא מספר מתנות לחג:

מגשי וינטג' בעבודת יד – צבע כחול:

מגש קרמיקה מלבני בסגנון וינטג' גודל 28×15 – מחיר: 57 ₪

מגש קרמיקה מרובע בסגנון וינטג' גודל 23×23 – מחיר: 62 ₪

צלוחית וינטג' מרובעת קטנה גודל 13×13 – מחיר: 20 ₪

סימניות תפוח – צילום איילת שטרן

כרטיסי ברכה:

ברכות מעוצבות לשנה החדשה

מארז של 8 כרטיסי ברכה כולל 8 מעטפות

מחיר: 18 ש"ח

סימניות במגוון צורות: דבורה, רימון, תפוח, יונה, עלה זית ועוד. מחיר: 42 ₪

מגש "הכל דבש": מגש קרמיקה לאינגליש קייק בעבודת יד. מחיר: 68 ₪.

קערית לדבש מקרמיקה בתוספת דבש 120 ג"רמחיר:25 ₪.

משחק טריוויה משפחתי – לשולחן החג ובכלל – מחיר: 28 ₪

אריחי ברכה מקרמיקה לתלייה על הקיר – מחיר: 33 ₪

צלחות מאוירות (15/20 ס"מ) – מחיר: 17/20 ₪

מגש אובלי (גדול/קטן) – מחיר: 45/59 ₪

 

מגש הכל דבש רויטל כהני שביט

מנכ"לית אנוש, ד"ר הלה הדס: "השנה הזו מאתגרת עבור כל מי שמייצר ומשווק מתנות לחג, אבל בעיקר עבור עסקים חברתיים המעסיקים אנשים עם מוגבלויות. עבור מתמודדים עם מגבלה נפשית, מסגרות התעסוקה מהוות מרכיב משמעותי בתהליך השיקום- זה המקום שבו הם מפתחים את כישורי העבודה לצד אינטראקציות וקשרים חברתיים החשובים להשתלבות בקהילה. מכירת המוצרים גם מאפשרת למתמודדי הנפש לקבל הכנסה נוספת,  לכן דווקא עכשיו, על רקע משבר הקורונה, זה הזמן לחזק את התעשייה המקומית ולרכוש מוצרים שיש בהם תרומה חברתית".

אודות עמותת אנוש

עמותת אנוש, העמותה הישראלית לבריאות הנפש, הוקמה לפני מעל 40 שנה, במטרה לסייע למתמודדים עם מגבלה נפשית ולבני משפחותיהם. במהלך השנים, פיתחה העמותה שירותי שיקום חדשניים ופורצי דרך, המבוססים על התאמה אישית ועל ערכי גישת ההחלמה, המאפשרים לאדם לחיות חיים מלאים ובעלי משמעות.

כיום מפעילה אנוש למעלה מ-70 מרכזי שירות למתמודדים ומרכזי ייעוץ וסיוע לבני משפחה בכל רחבי הארץ. לעמותהכ–700עובדים מקצועיים ומאות מתנדבים, המספקים מענה בתחומי דיור, תעסוקה, חברה ופנאי וייעוץ למשפחות. בתהליך השיקום מושם דגש על השתלבות המתמודד בסביבה שבה הוא חי ועובד, תוך התייחסות מקצועית לא רק אליו כפרט, אלא גם למשפחתו ולחברה הסובבת אותו. התהליך מעוצב כך, שיעניק לאדם תחושת שייכות לקהילה, ביטחון ותקווה.

עמותת אנוש, היא הארגון הגדול ביותר, המספק שירותי שיקום בתחום בריאות הנפש בישראל. השירותים ממומנים ברובם על ידי משרד הבריאות, באמצעות סל שיקום. אנוש פועלת לקידום זכויותיהם של אנשים המתמודדים עם מוגבלות נפשית ושל בני משפחותיהם, באמצעות פעולות סנגור, שינוי מדיניות וקידום חקיקה.

מנכ"לית העמותה:   ד"ר הלה הדס

אתר:   http://www.enosh.org.il

 

 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד במספרים ש...