המחלקות המצטיינות של כרמל

נבחרו המחלקות המצטיינות של בית החולים כרמל לשנת 2019. באירוע מרגש באודיטוריום ביה"ח נבחרו 4 המחלקות הזוכות בקטגוריות השונות ואלו הן. מחלקת נשים ויולדות, המחלקה הנוירולוגית, מחלקה כירורגית א', ומחלקת ילודים ופגים.
"בימים כאלו של דאגה וקושי והמלחמה של כולנו בנגיף הקורונה  חשיבותכם כמצטיינים גדולה ובולטת מתמיד " אמר מנהל כרמל ד"ר אבי גולדברג

מחלקת נשים ויולדות של מרכז רפואי כרמל היא המחלקה המצטיינת לשנת 2019 כך הוכרז בטקס מחלקות מצטיינות שנערך באודיטוריום בית החולים כרמל.

מחלקת נשים מצטיינת. צילום: אלי דדון

תחת מגבלות הקורונה, הגיעו נרגשים מנהלי וצוותי המחלקות בית החולים כרמל מקבוצת הכללית לאירוע השנתי של בחירת המחלקות המצטיינות. מתוך עשרות מחלקות נבחרו רק  4 מחלקות זוכות.  המחלקות המצטיינות נבחרו על סמך דירוגי המצפן המחלקתי, בשילוב עם הערכת ההנהלה. במהלך הטכס חולקו ארבעה פרסים: פרס בתחום האיכות הרפואית, פרס שירות וחווית מטופל, פרס לשימוש מושכל במשאבים, ופרס הראשון, למחלקה ה-מצטיינת בדירוג הכללי בכל התחומים שפורטו.המחלקות המצטיינות זכו כל אחת בתעודת הוקרה, ובפרס כספי מכובד.

למחלקה המצטיינת באיכות לשנת 2019 נבחרה הפגיה ומחלקת ילודים של כרמל. מנהלת האיכות והבטיחות וסגנית מנהל כרמל ד"ר שרון אלרעי שנבחרה בינתיים לתפקיד מ"מ ראש תחום בריאות הציבור במשרד הבריאות הזמינה את מנהל המחלקה פרופ' אבי רוטשילד יחד עם מנהלת הסיעוד המחלקתית ליאור שקד וצוות המחלקה לקבלת הפרס. " מדובר במחלקה שידועה כאיכותית עם מסירות ללא גבולות למטופלים, הם מחפשים כיצד לשפר ולהשתפר כל הזמן, יוזמים פרויקטים, ועומדים היטב במדדי האיכות ". אמרה ד"ר אלרעי

פגיה מצטיינת. צילום: אלי דדון

"המחלקה שידועה בתרבות הבטיחות שלה בתחקור העצמי, בדיווחים,  בניטור רשומה אמיתי במטרה לעלות על הבעיות. ואין באמת תרבות איכות בלי עבודת צוות אמיתית – ובמחלקה זו יש באמת עבודת צוות מיוחדת.

המחלקה קבלה את הציון הכי גבוה ובפער של 7 נקודות מכל המחלקות הבאות. המחלקה מקבלת הכרה כמחלקה מצטיינת באופן עקבי, גם ע"י משרד הבריאות. כשלמצטיינת מנכל מטעם ביה"ח נבחרה אחת ממנהלות הסיעוד במחלקה סופה ג'מפלסון ".

הפרס הבא הוענק למחלקה המצטיינת בתחום השירות וחווית המטופל המחלקה הנוירולוגית של כרמל בניהולה של ד"ר סיון בלוך ומנהלת הסיעוד אילנה אליהו. קרן מרום מנהלת השירות של כרמל ברכה את המחלקה הזוכה ואמרה, " בסקר שביעות רצון מטופלים קפצה המחלקה בצורה מדהימה מציון 78 לציון 89 בסוף 2019 וקיבלה את הציון 98 במצפן המחלקתי. כל מטופלי המחלקה מציינים שהם  מרגישים בטוחים בידיים של הצוות המטפל שהצוות נמצא כאן בשבילם כולל הרופאים האחיות כל הצוות הרפואי וכולל צוות המרפאה בעיסוק, הפיזיותרפיה והעובדת הסוציאלית.

מחלקה נוירולוגית מצטיינת. צילום: אלי דדון

למחלקה קבלת פנים חמה ומסבירת פנים והצוות מקפיד על מתן הסברים למטופלים על כל שלב ושלב כשאת הכל מובילה רוח המפקד ודוגמא אישית של מנהלת המחלקה ד"ר סיון בלוך ." ברכה את המחלקה הנוירולוגית הזוכה גב' מרום.

הפרס הבא ניתן למחלקה הכירורגית א' שהצטיינה בשימוש מושכל במשאבים.  המחלקה בניהולו של ד"ר אריה ביטרמן ומנהלת הסיעוד איריס שטיינברג.

את המחלקה הזוכה ברך עוז יאיר מנהל המערך הלוגיסטי של כרמל ואמר, " המחלקה הכירורגית א' בלטה בחשיבה שלה מחוץ לקופסה ולמרות המגבלות והקשיים התקציבים החלים על כלל המחלקות ובתי החולים, השכיל צוות המחלקה לברור ולמצוא את הנקודות בהן ניתן בחשיבה ותכנון נכון לחסוך כספים מיותרים להשקיע את הכסף במקומות הנכונים. הקו המנחה של צוות המחלקה הוא ניצול ושימוש מושכל במשאבים והוא הצטיין וביצע את השימוש המושכל בצורה הטובה והמושכלת ביותר ועל כך הוא נבחר כמחלקה המצטיינת ", ברך עוז יאיר.

כירורגית א מצטיינת. צילום: אלי דדון

למחלקה המצטיינת של כרמל לשנת 2019 נבחרה מחלקת נשים ויולדות בניהולו של פרופ' עופר לביא על הפרס הגדול הכריזו וברכו יחד מנהל כרמל ד"ר אבי גולדברג ומנהלת הסיעוד אהובה טל.

"חטיבת נשים ויולדות היא מכלול המורכב מאנשי מקצוע המלווים את המטופלות ובני משפחותיהן מיצירתו של העובר ביחידת ה IVF ועד לידתו. זהו צוות מסור מאין כמוהו הפועל במחלקות המיון השונות, נשים ויולדות, בהיריון ביחידת אם ועובר, בלידה ובחדרי הלידה, וגם ברגעים הקשים במחלות אונקולוגיות במחלקת נשים ", אמרה גב' טל

זאת חטיבה מיוחדת עם מחוייבות שאינה קופאת על שמריה ומובילה פרוייקטים חדשניים כמו, WOMEN FRIENDY , אחות אחת לאם ועובר, אפס הפרדה, מעקב אחר נשים סוכרתיות,  איתור נשים בסיכון לדיכאון שאחרי לידה, לידה שקטה, ועוד פרוייקטים רבים ומוצלחים ".

זאת מחלקה עם איכות אנושית יוצאת מהכלל שבוחרת את הדור הצעיר רופאים מתמחים,אחיות מיילדות ובתוך שנים ספורות מעצבת בתבניתה צוות מחוייב מעורב ומשפיע צוות דינאמי העובד עם ברק בעיניים ".

מנהל כרמל ד"ר אבי גולדברג סיכם והודה לכל צוות מערך נשים ויולדות ואמר. "אתם צוות מנצח וכולכם מרקם אנושי ייחודי העובד בשיתוף פעולה רב מקצועי, ויוצר תחושת גאווה ורצון להשתייך אליו, ועל כך הנכם מצטיינים "

מנהל המרכז הרפואי כרמל, ד"ר אבי גולדברג. צילום: אלי דדון

 

 

 

 

 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות