מכשיר לגילוי ורידים והפחתת דקירות

לראשונה באזור הקריות ורק במכבי, הוכנס לשימוש מכשיר לגילוי ורידים באמצעות קרן אינפרה אדום. המכשיר עוזר לאחיות למצוא תוך שניות ספורות את הווריד אצל מטופלים
המכשיר בשעת פעולה. מגלה מפת ורידים עבור האחות. צילום: דוברות מכבי

המכשיר בשעת פעולה. מגלה מפת ורידים עבור האחות. צילום: דוברות מכבי

בדיקות הדם הופכות להיות פחות כואבות בזכות מכשיר העוזר לאחיות למצוא תוך שניות ספורות את הווריד אצל מטופלים בהם הוורידים אינם נראים לעין.
המכשיר הייחודי בעל הטכנולוגיה פורצת הדרך,AccuVane, הגיע לראשונה לקריות בשבוע שעבר למרפאת מכבי בקריית מוצקין. המכשיר מקרין אור על זרועו של המטופל ובאמצעות קרני אינפרה אדום מאיר את הוורידים שנמצאים מתחת לעור עבור האחות או הרופא שצריכים למצוא את הוריד של המטופל.
ברגע שהמכשיר מופעל, מתגלה תמונה ברורה וחדה באופן מדהים- הוורידים מופיעים בצורה גלויה ובפני האחות מופיעה מעין מפה אדומה של ורידים.
החדות והצבע מאפשרים לאחות לזהות בבירור את הווריד ולבצע דקירה אחת בלבד כדי ליטול דם או להחדיר עירוי.
המכשיר ניתן לשימוש עבור כל סוגי המטופלים אך מיועד בעיקר למטופלים בעלי ורידים דקים או עמוקים כמו ילדים, קשישים ובעלי עודף משקל, אצלם קשה בדרך כלל למצוא את הווריד. המכשיר נועד למנוע את המצב בו האחות נאלצת לבצע כמה ניסיונות כדי לאתר את הוריד ולעיתים, בלית ברירה, מבצעת כמה ניסיונות דקירה עד למציאת הוריד.
חברי מכבי שירותי בריאות שהגיעו בשבוע שעבר אל חדר האחיות במרפאה, הביעו עניין רב במכשיר הייחודי וכבר עכשיו כולם מבקשים מהאחות שתיעזר בו גם עבורם.
רינה בורנשטיין, אחות במרפאת מכבי בקריית מוצקין, סיפרה: "גם אחרי שנים של ניסיון כאחות, המכשיר הוא כמו חוש שישי, נותן לי עוד רשת ביטחון כדי לדעת שאני נותנת את הטיפול הטוב ביותר לחברי מכבי".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות