>>"> >>" /> ניוז חיפה והקריות » פרשת האונס המזעזע באילת: "זו הזדמנות שלנו כחברה לעשות חשבון נפש"

פרשת האונס המזעזע באילת: "זו הזדמנות שלנו כחברה לעשות חשבון נפש"

"במכתב זה אנו קודם מצהירות על לקיחת האחריות אצלנו ומתחייבות לשלב ידיים עם הגופים": כך כתבה ראש העיר עינת קליש ובירכה את יוזמתה של נעמה לזימי בנושא >>>


 

ראש העיר עינת קליש ויו"ר מוזיאוני חיפה וחברת מועצת העיר נעמה לזימי, יצאו ביוזמה חשובה למען הנשים בעקבות פרסום אירוע האונס באילת:

"אנחנו, נשים ראשות רשויות ומועצות בישראל, נחושות לעשות את כל האפשר כדי לקדם את החברה שלנו למקום טוב יותר, לבטל את פערי המגדר, לחזק את הנשים ולהביא את החברה להוקיר ולכבד אותן באופן מוחלט".

"תודה נעמה לזימי על הובלת היוזמה הזו יחד איתי, והניסוח המדויק, ולכל ראשות הרשויות והמועצות היקרות על ההשתתפות והדיון המעמיק, ועל הגורל המשותף שבחרנו לעצמנו", כך כתבה הבוקר ראש העיר חיפה עינת קליש.

 

ראש העיר חיפה עינת קליש רותם עם יו"ר מוזיאוני חיפה, נעמה לזימי. צילום מתוך ]פייסבוק עינת קליש

 

"המקרה המזעזע בו עשרות גברים, אנסו בזה אחר זה נערה בת 16, השאיר מדינה שלמה המומה ומלאת חרדה וזעם.

קשה להבין איך לא היה אחד שעצר את הזוועה, שהבין שעליו לעזור לה, להוציא אותה משם, במקום להצטרף לרמיסת גופה כאילו היתה חפץ. ראשית- אנו שולחות לך נערה יקרה, כוחות, אהבה ואת כל תעצומות הנפש, ליבנו איתך".

"אך עלינו גם לומר בכנות והכרה, המקרה הזה לא נולד בחלל ריק, הוא תולדה של המציאות הרווחת, של תרבות והבניות חברתיות מעוותות, המושרשות בחברה בכלל ובישראל בפרט. תרבות בה בפרסומות, אישה לרוב מוצבת בדמות פתיינית נטולת אישיות, בה מגיל ינקות יש חלוקה מגדרית של תפקיד הגבר מול האישה, בה שילדים בני 8 צופים בפורנו ונערים מוכיחים "גבריותם" סביב כמה נשים "כבשו", בה רחובות הם (לרוב) רק על שמות גברים, בה נשים מפחדות לחזור לביתן בחושך ועוד".

 

מתוך פייסבוק עינת קליש.

 

"אנו כותבות זאת מתוך דאגה גדולה וקריאה לשינוי מדיניות ממשלתית כוללת: חינוך לשוויון מגדרי מגיל הרך, חייב להיות חלק אינטגרלי ממערכת החינוך, אנו תובעות את מימוש ההחלטה מ2014, על חובת ניתוח תקציב המדינה בראיה מגדרית וכמובן למימוש מסקנות ניתוח זה במשרדי הממשלה. תפישה של שוויון מגדרי עוברת קודם כל בחלוקת המשאבים וקשורה לכל משרד ממשלתי- רווחה, פנים, תרבות וכו'".

"במכתב זה אנו קודם מצהירות על לקיחת האחריות אצלנו, מתחייבות לשלב ידיים עם הגופים, הארגונים ומי שפועלות ופועלים שנים בזירה הזו במדינה וברשות, לשילובן של תכניות למיגור תופעות של אלימות מינית, אלימות כלפי נשים ואלימות בכלל, ליצירת תכניות למניעת הסללה מגדרית בגני הילדים ורתימת מערכות החינוך המוניציפליות לחזון החשוב הזה. בכוחנו לייצר מציאות חברתית של מודעות, תיקון חברתי ויצירת שוויון מגדרי וביטחון אישי עבור נשים וגברים".

"גם במרחב המוניציפלי יש ביכולתנו לייצר מציאות נכונה יותר. במשך שנים על גבי שנים, בתכנון המרחב והתקציב המוניציפלי על כל רבדיו, לא ראו מעל ל-50% אחוז מהאוכלסיה, כחלק שיש להתחשב בו, מצבים אלו יצרו עיוותים רבים, עליהם כלל החברה משלמת. החל מספורט נשים ועד לתכנון שכונה שתהיה מותאמת לכל מי שעובר או עוברת בה".

"זו הזדמנות שלנו כחברה לעשות חשבון נפש ולשאול איך ביכולת שלנו לייצר דיאלוגים מכבדים שרואים אנשים מולנו בלי קשר לגיל, מגדר ומגזר. לראות בכל דקה נתונה את האדם. מה פוגע בו, מי פוגע בו, מה מעיק עליו , ממה הוא או היא חוששים".

"אנחנו מוטרדות כאשר אדם עושה מעשה רע לזולתו, ומוטרדות כשאדם רואה משהו רע שנעשה לאחר ולאחרת ושותק. חינוך לאחריות לפרט ולחברה, ללא הבדלים, הוא המפתח לתיקון עבור כולנו".

"חברה בה לנשים יש מקום שווה, במוקדי קבלת החלטות, בספסל הלימודים, במרחב הציבורי היא אבן יסוד ביצירת חברת מופת קולקטיבית, היא אינטרס עירוני, חברתי ולאומי. זה בידיים שלנו!".
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • לאור מבצע חיסוני הילדים: האם חיסנתם/תחסנו את ילדיכם נגד קורונה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com

עוד בלוקאל פוליטי
Ads