55,691 תלמידי העיר חיפה פתחו את שנת הלימודים (וידאו)

במהלך הקיץ עמלו מנהלי מערכת החינוך על הכנת מוסדות החינוך בהתאמה למתווה שאושר ע"י הממשלה בצל נגיף הקורונה

 

55,691 תלמידי העיר החלו הבוקר את לימודיהם בחיפה בשגרת לימודים שונה, בצל מגבלות התפשטות נגיף הקורונה. בחיפה יפעלו בשנת הלימודים הנוכחית 608 מוסדות חינוך.

בגני הילדים בחיפה ילמדו השנה 11,508 ילדים, בבתי הספר היסודיים- 24,973 ובבתי הספר העל יסודיים- 19,210 תלמידים.

 

פותחים את שנה"ל תשפ"א. ראש העיר, עינת קליש רותם, הבוקר בחיפה. צילום: ראובן כהן, דוברות עיריית חיפה

 

ראש העיר חיפה עינת קליש רותם, מחזיקת תיק החינוך סיגל ציוני,יו״ר ועד ההורים היישובי ויו״ר מועצת הנוער העירונית ,ראש מינהל החינוך אילנה טרוק ואנשי צוותה, פתחו הבוקר (שלישי) את יום הלימודים הראשון של שנת הלימודים תשפ"א בגן האנתרופוסופי בחדש בשכונת בת גלים ומשם ימשיכו לבית הספר לחינוך מיוחד "אלמסאר", לבית הספר לחינוך טכנולוגי "בסמת" ובבית ספר עבד-אל-רחמן בו נחנך אולם הספורט החדש של בית הספר.

צפו בחנוכת בית הספר אלמסאר לתלמידים אוטיסטים מהמגזר הערבי בעיר.

צילום: ראובן כהן, דוברות עיריית חיפה

ראש עיריית חיפה ומחזיקת תיק החינוך, סיגל ציוני, הבוקר בטקס חנוכת הגן האנתרופוסופי בשכונת בת גלים. צילום: ראובן כהן, דוברות עיריית חיפה

 

ראש העיר הודתה לאנשי מנהל החינוך, מנהלי בתי הספר וכל צוותיהם על העבודה המאומצת אותה עשו במהלך כל הקיץ על מנת לאפשר את פתיחת שנת הלימודים גם במציאות הקשה כמוה לא הכרנו מעולם.

במהלך הקיץ עמלו מנהלי מערכת החינוך על הכנת מוסדות החינוך בהתאמה למתווה שאושר ע"י הממשלה ביחס למגבלות התפשטות נגיף הקורונה.

עשרות עובדי הוראה חדשים נקלטו בבתי הספר היסודיים, בוצע מיפוי מקיף של כיתות הלימוד על מנת ליצור למידה בקבוצות קטנות של עד 18 תלמידים בכיתה, וכן נבנתה תכנית שנתית של ימי העשרה מאורגנים אשר יתקיימו מחוץ למוסדות הלימוד, בדגש על נושאי ליבה ערכיים- כגון איכות הסביבה, היכרות עם העיר חיפה ועוד.

ראש העיר חנכה כעת את בית הספר "אלמסאר" המיועד לתלמידים אוטיסטים מהמגזר הערבי.
צילום: ראובן כהן, דוברות עיריית חיפה

בנוסף, החלה העירייה ביישום תכנית למידה דיגיטלית ולמידה מרחוק. במסגרת התכנית, יבנו בכל בתי הספר תשתיות תקשוב רחבות, הכוללות כיתות מתוקשבות, פס רחב והתקנת סיב אופטי.

צוותי הניהול בכל בית ספר, יעברו השתלמויות מותאמות ללמידה סינכרוניות וא- סינכוניות. כמו כן, יוענקו מחשבים אישיים לתלמידים שידם אינה משגת.

תכנית התיקשוב תגובה בפרחי הוראה ורכזי תקשוב, העשרת הפורטל הפדגוגי, מערך שידורים לאומי מגן ועד י"ב המכסה את כל תכנית הלימודים של משרד החינוך, הרצאות מעוררות השראה, שיעורים פרטיים ברשת וקורסים ללמידה עצמית.

במסגרת ההיערכות לעמידה בהנחיות משרד הבריאות, החלה העירייה לטפל בהצטיידות מוסדות החינוך בעיר בערכות מיגון והיגיינה הכוללות מסיכות מגן לצוותים החינוכיים והמנהליים, מדי חום, סטריליזטורים, מכלי מגבונים ואלכו-ג'ל. כמו כן, יתוגבר מערך הניקיון השוטף.

ראש העיר הודתה לכל העוסקים במלאכת החינוך על הנתונים המרשימים אותם הציג משרד החינוך המציבים את חיפה מעל לממוצע הארצי בהישגי הבגרות ובמספר שיא של בתי ספר מצטיינים בכל הממדים הערכיים והלימודים הנמדדים על ידיו, איחלה לכל התלמידים והוריהם ולכל אנשי מערכת החינוך שנת לימודים טובה, מהנה ופורייה וביקשה מהילדים ומהצוותים החינוכיים לשמור על עצמם ועל בריאותם.

 משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם ילדכם או מישהו בסביבתכם חווה חרם?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחיפה