שנת הלימודים נפתחה בחוף הכרמל

בצל הגבלות הקורונה, חזרו היום 7,859 תלמידות ותלמידים ללימודים בחוף הכרמל. כיתות א' פגשו את ראש המועצה וסגנו שהתרגשו עימם; תלמידות ותלמידי יב' פתחו את השנה במסע-זריחה משותף עם לוחמי שייטת 13

בחוף הכרמל 11 בתי-ספר יסודיים, 2 בתי ספר על-יסודיים ו 70 גני ילדים (וכמובן, עוד שלושה כפרי נוער שפעילים במרחב המועצה). בכולם נפתחה השבוע (ג') שנת הלימודים תשפ"א, שתהיה שונה ואחרת מהשנים שקדמו לה, ותתנהל על-פי המתווים שיאושרו בהתאם לתחלואה באזור ובמדינה.

"אמנם צפויה לכולנו שנה שבה יהיו שינויים והתאמות לכל אורך הדרך, אבל ההתרגשות עדיין עצומה. מספיק לראות את החיוכים ואת העיניים של הילדים כאן, של ההורים, כדי להבין שבזום או לא, החזרה לכיתה עדיין מרגשת ומשמחת את כולם", אומר ממלא מקום ראש המועצה ומחזיק תיק החינוך, רפי אבני.

"בתור מי שעבד המון שנים כמורה במערכת החינוך, אני שותף להתרגשות של הילדים וההורים. לשמחתי נפלה בחלקי הזכות להוביל את מערכת החינוך במועצה בתקופה המאתגרת הזו, שבה אנחנו נדרשים לספק פתרונות ומענים מגוונים ומשתנים. אנחנו נדרשים להיות כל הזמן רלוונטיים, יצירתיים ולעבוד בשיתוף פעולה בין האגפים השונים, על מנת לאפשר בסופו של דבר לכמה שיותר תלמידות ותלמידים להיות בלמידה בבית-הספר כמה שיותר".

"יש בחוף הכרמל מערכת חינוך גדולה, יציבה ומובילה. זה ניכר בכל צעד שעשינו בעבודה המשותפת בין כל הגורמים. עובדות אגף החינוך, מנהלות ומנהלי בתי-הספר, הצוותים החינוכיים, שותפינו במשרד החינוך – כולם עם אותו הרצון המשותף לעשות כל מה שניתן, כדי שהתלמידים וההורים יקבלו בסוף את המענה הנכון ביותר להם", אומרת ד"ר גבי אסם, מנהלת אגף החינוך במועצה. "יש לי לא מעט ניסיון בעבודה עם מערכות חינוך גדולות, בעיקר במרחב הכפרי.

בחוף הכרמל יש שילוב שלא רואים בכל מקום: גם הנהלה שמשתפת פעולה, דוחפת קדימה ומאפשרת; גם מנהלות ומנהלים מוכשרים ויצירתיים; גם צוותים חינוכיים מסורים שהם מהטובים שראיתי, וכמובן תלמידות ותלמידים נהדרים, שבכל שנה ממשיכים להצעיד אותנו להישגים נפלאים, גם ברמה הלימודית וכמובן ברמה החינוכית-ערכית".

גם בפתיחת השנה הזו בלט הצד החינוכי-ערכי במערכת החינוך שבמועצה. אל טקסי הקבלה של כיתות א' הגיע ראש המועצה אסיף איזק כשהוא לבוש במכנסיים קצרים ונעלי ריצה, לאחר שהצטרף אל "מסע הדגל" של תלמידות ותלמידי יב' מתיכון "גלים" בכפר גלים – מסע זריחה לאורך קו החוף, לציון קבלת דגל ההובלה של בית הספר.

המסע התקיים בשיתוף לוחמי שייטת 13 (מיל'), שליוו את המשתתפים במסע וקיימו עמם מעגלי-שיח ופעילות לאורכו של הלילה.
תחילתו של המיזם לפני כחצי שנה, אז חשב רכז השכבה ארי דינר, יחד עם צוות מחנכי ומחנכות יב' ("באמת צוות יוצא דופן, אנשים מדהימים שעושים המון למען התלמידים",) על הדרך הנכונה ביותר לקבל את תלמידות ותלמידי השכבה לכיתה יב', להובלה והנהגה של בית-הספר כשכבה הבוגרת. "רצינו לאפשר להם, למרות ואולי דווקא בגלל המצב של הקורונה, להפוך את השנה הזו של יב' למשמעותית אפילו יותר מבדרך כלל. רצינו לתת להם שנה שתהיה סיכום של 12 שנים במערכת החינוך, שתאפשר להם הסתכלות לאחור וכמובן גם קדימה, לשאול את עצמם שאלות על זהות, מנהיגות וכו'."

צוות השכבה החל כבר לעבוד על תכנית למסע רגלי לפתיחת השנה, שתוכנן לתת לתלמידות והתלמידים חוויה מעט אחרת.

התפנית הגיעה כאשר החל להירקם הקשר בין המועצה האזורית, לבין "עמותת עטלף" של יוצאי השייטת. מפקד השייטת ומפקד חיל הים לשעבר, אלוף במיל' רם רוטברג, מוביל יחד עם שותפיו מהעמותה ועם ראש המועצה אסיף איזק את החיבור, שמושתת על שיתופי-פעולה במגוון תחומי החינוך והחברה (האב [HUB] חברתי שיהווה גם מרכז למורשת השייטת בעתלית; תכנית 13TEAM לפיתוח והעצמה לבני-נוער) ועוד.

רוטברג ושותפיו מ "עמותת עטלף" חברו אל צוות מחנכי יב' של בית-הספר "גלים", ויחד עבדו במשך חודשים על הכנת המסע עד לפרטי פרטים. "התחלנו את הערב במוזאון מחנה המעפילים בעתלית, והמשכנו ברגל לחוף המבצר, שם פגשו התלמידים את הלוחמים. קיימנו מעגלי שיח משותפים, תוך כדי התקדמות רגלית אל עבר הכפר", מספרת מנהלת בית-הספר אלפא וינברגר. "במהלך הערב עלו בשיחות נושאים מאוד משמעותיים, כמו בירור הזהות של השנתון כשכבה הבוגרת של בית הספר, הצבת יעדים ומטרות אישיים וקבוצתיים וקבלת כלים להגשמתן, יצירת שיתופי פעולה ועבודת צוות שמאוד חשובים לשנת י"ב, חיזוק ערכי האחריות האישית והקבוצתית, הכבוד ההדדי והשייכות לבית הספר ולמועצה האזורית חוף הכרמל."

עם בוקר, לאחר שנפרדו מתלמידי כפר גלים שסיימו את המסע, המשיכו ראש המועצה וסגנו יחד עם מנהלת אגף החינוך ורינת חסיד ממרכז המועצות האזוריות, וסיירו בכלל בתי-הספר במועצה, מניר עציון בצפון, דרך בית-ספר "העומר" ו"מעגנים" ועד לבית-הספר היסודי בקיסריה.

ראש המועצה אסיף איזק סיכם את היום ואמר "בכל שנה ההתרגשות הזו חוזרת, גם אם מסגרת הלימודים השנה היא אחרת ושונה. אני רוצה להודות לכל מי שלקח חלק בעבודה הקשה והיסודית שנעשתה לקראת פתיחת השנה הזו. תשפ"א תביא איתה לא מעט שינויים, ונצטרך להגיב ולפעול תוך כדי תנועה. אני סמוך ובטוח שתלמידי חוף הכרמל נמצאים בידיים הטובות ביותר."
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם לדעתכם יש לאסור על קשישים לנהוג ברכב?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחוף הכרמל