הרופאה שדואגת להתפתחות הילדים באיזור

ד"ר לילך שמר-מאירי מונתה כמנהלת המערך התפתחות הילד והיחידה המרחבית לנוירולוגית ילדים של כללית בחיפה וגליל מערבי ובית חולים כרמל
 

על רקע נסיקה בפניות להתפתחות הילד, מרחיבה הכללית את שירות התפתחות הילד במחוז חיפה וגליל מערבי:

מערך התפתחות הילד של כללית במחוז חיפה וגליל מערבי נמצא בתהליך מואץ של הרחבה ופיתוח ובקרוב יצטרפו לשבעת המכונים הקיימים כבר ברחבי המחוז, מספר רב של שלוחות בחיפה, בקריות, בעראבה ובישובים קטנים ומרוחקים, במטרה להנגיש את השירות ולקצר המתנות.

לניהול המערך האיכותי הזה מונתה לאחרונה ד"ר לילך שמר מאירי.

 

דר לילך שמר מאירי. צילום דוברות כללית

 

ד"ר שמר מאירי סיימה לימודי רפואה בטכניון והתמחתה ברפואת ילדים בבי"ח כרמל. לאחר תקופה בה הייתה רופאת ילדים במרפאת כללית בטירת הכרמל, יצאה לתת התמחות בנוירולוגית ילדים והתפתחות הילד בבי"ח רמב"ם. כמו כן, היא בוגרת קורס ניהול תובנה הנערך במרכז ההדרכה של כללית.

בתום ההתמחות השתלבה במערך הנוירו – התפתחותי במכוני התפתחות הילד בחיפה ובקרית שמריהו ובמרפאות הנוירולוגיה של כללית בקהילה ובבית חולים כרמל.

עם פרישתו של פרופ' נתנאל צלניק, שניהל שנים רבות את שירות התפתחות הילד בכללית, החלה לנהל את המערך נוירו התפתחותי המשולב של כללית במחוז חיפה וגליל מערבי ובבי"ח כרמל ובנוסף הינה נוירולוגית ורופאה התפתחותית בבי"ח כרמל. יחד עם ניהול המערך המרחבי, היא משמשת גם כמ"מ מנהלת המכון להתפתחות הילד של כללית בחיפה.

בנוסף, הינה בעלת מינוי כמדריכה קלינית בטכניון והוכללה לאחרונה ברשימת הרופאים המצטיינים בדרוג פורבס.

ד"ר שמר- מאירי תושבת זיכרון יעקב, בת 47, נשואה + 4 , מספרת כי כבר כילדה נחשפה לעולם הרפואה, כבת לאחות שעבדה משך שנים רבות בכללית ולמעשה, תמיד ידעה שתהיה רופאה.

היא בחרה להתמחות ברפואת ילדים כי זה תחום מרתק שמאפשר ללוות ילדים מהשלבים הראשונים לחייהם  ועד הבגרות.

הטיפ שלה להורים: לסמוך על האינטואיציות ועם זאת להיות פתוחים לקבל עזרה מבעלי מקצוע.

 

קוביה

מערך התפתחות הילד של כללית בניהולה הוא הגדול בארץ, כולל שבעה מכוני התפתחות הילד ושתי שלוחות, עם צוות רב תחומי של 140 אנשי צוות ממגוון תחומי הטיפול: רפואה, עבודה סוציאלית, ריפוי בעיסוק, קלינאות תקשורת, פסיכולוגיה ותזונה.

כמו כן, ניתן שירות על ידי רופאים אורטופדים וגנטיקאים לילדים וכן תוכניות ייחודיות כגון מרפאות אכילה עבור ילדים עם קשיי התפתחות.

במכונים בניהולה של ד"ר שמר – מאירי מטופלים ילדים עם הרגע הלידה, החל בנושאים פשוטים יחסית, כגון טרטיקוליס וריפוי בעיסוק וכלה בילדים עם הפרעות תקשורת, שיתוק מוחין ומחלות גנטיות.

ד"ר שמר- מאירי מדגישה כי גדל האתגר במתן מענה לצרכים הרבים, נוכח מגמת עליה משמעותית בפניות לשירות התפתחות הילד, בין היתר בשל העמקת המודעות בקרב ההורים וגורמי הטיפול לצורך להקדים ולטפל בבעיות התפתחות.

"אנו פועלים לפתח את השירות ולהתאימו לרפורמה בתחום זה ולביקוש הגדל ועושים זאת על ידי תוספת שלוחות, הרחבת מגוון מכוני הסדר ומכוני קהילה – הכל כדי לתת מענה לילדים מגיל 0-9 בזמינות ונגישות טובה".

 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות