מועצת חוף הכרמל מצטרפת לאמנת ראשי ערים לאקלים ולאנרגיה

מועצה אזורית חוף כרמל לוקחת חלק בתכנית קלימה מד Clima-Med , תכנית ייחודית בה שותפות 40 רשויות מקומיות מכל חלקי הארץ לבניית תכנית עבודה להתמודדות עם שינויי האקלים ושמירה על הסביבה. תכנית Clima-Med פועלת ביוזמת האיחוד האירופי ובמימונו

השבוע (ב') התקיים טקס צנוע בישיבת המליאה בו חתם ראש המועצה אסיף איזק על אמנת ראשי הערים לאקלים ואנרגיה באזור הים התיכון (הידועה בשם CoM – Med Covenant of Mayors Mediterranean  )

בחתימתו הצהיר ראש המועצה על כוונותיה של המועצה להתמודד בצורה המיטבית עם האיומים העתידיים הנובעים משינויי אקלים. בהתאם לכך תפעל המועצה ל: צמצום פליטות גזי חממה, היערכות להשפעות שינויי האקלים, הגברת הגישה לאנרגיה מתחדשת ומעקב אחר התקדמות להשגת יעדים אלו. הפעילות תאפשר למועצה להשתלב במדיניות האזורית במטרה לייצר שיתופי פעולה וסינרגיה עם יישובים נוספים בארץ, באזור ובאיחוד האירופי.

אסיף איזק, ראש המועצה האיזורית חוף הכרמל. צילום דוברות המועצה חוף הכרמל

 

תכנית קלימה מד מופעלת ע"י חברת קרן אנרגיה, ומלווה ע"י משרדי האנרגיה, הפנים, הגנת הסביבה, ומרכז השלטון המקומי. במ.א. חוף כרמל מובילה את התכנית מנהלת היחידה הסביבתית, נגה לבנברג.

בשנים האחרונות העולם חווה מחסור במים, שיטפונות, אירועי גשם לא סדירים, גלי חום וקור קיצוניים, תקופות יובש משמעותי המובילות לשריפות, נזקים בחקלאות וזיהום אוויר, עליית טמפרטורת הים התיכון, מידבור, תחלואה, פגיעה במגוון המינים ועוד.

סגן ראש המועצה, קובי ציטר הדגיש שבחוף כרמל מקדמים את תחום איכות הסביבה והקיימות, והוסיף שניתן לראות זאת במגוון הרחב של הפרויקטים במועצה ביניהם ניתן למנות את כנס גגות סולאריים, הצבת תאים פוטו וולטאים על מבני ציבור, חקלאות ומאגרי מים, גני ילדים ובתי ספר ירוקים, יום למידה חוץ כיתתי, הפחתת ריסוסים, גינון מקיים, הגינה כאורגניזם חי ובריא, פארק תעסוקה חכם, מעבר לתאורת לד, קיום מערך הסעות יעיל ותכנון המרחב הביוספרי.

תכנית קלימה מד ישראל מנוהלת על ידי יונת שורץ ועופר קרן מחברת קרן אנרגיה בע"מ.  יונת שורץ שיבחה את התגייסות המועצה לנושא הקיימות ואת פעולותיה לטובת נושא האקלים והשמירה על הסביבה. שורץ הוסיפה שיש פה ראש מועצה עם חזון שמבין את המשמעות של שינויי האקלים, נלחם, תומך ומקדם. שותפה לניהול התכנית, עופר קרן הדגיש שבתהליך מסוג זה, החברה והאזרחים הם אלו שחייבים להוביל, וציין כי ללא סיוע לאומי לרשויות המקומיות, המדינה לא תצליח לעמוד בהתחייבויותיה.  קרן ציין בדבריו שמטרת התכנית היא שאזור הים התיכון לא יתחמם ביותר ממעלה וחצי, והוסיף שכבר כיום אנו עדים לתופעות חריגות וקיצוניות כמותן לא חווינו בעבר.

נגה לבנברג, כנציגת המועצה אחראית להובלת מהלך מועצתי רחב הכולל: בנייה והובלת צוות עבודה רב מקצועי בנושא אקלים וסביבה, הכנת תכנית עבודה לשנים הבאות, הכנת סקר פליטות רשותי, תמיכה בביצוע התאמות לשינויי האקלים, איתור דרכים לפעילות מול עובדי המועצה, תושבים, בעלי עסקים, תעשייה, ובעליי  עניין נוספים.

 

ראש המועצה, אסיף איזק, אמר:" אנו שמחים להיות שותפים בתכנית כל כך חשובה שנוגעת בעתיד של כולנו. חוף כרמל מתגאה בחינוך מהגיל הרך לשמירה על הטבע והסביבה וזה אך טבעי שנהיה מהראשונים להצטרף למיזם כזה. אנו חייבים לעשות הכל על מנת לשמור על כדור הארץ עבורנו ועבור הדורות הבאים. אני מברך את נגה, מנהלת היחידה הסביבתית שלנו, על הובלת המיזם. הרשות כולה תיקח חלק ותהיה מובילה בתהליך".

מנהלת היחידה הסביבתית ומובילת תהליך Clima-Med, נגה לבנברג:

"על מנת לקיים סביבה ירוקה ומקיימת יש להבין ולהתמודד עם האיומים העתידיים הנובעים משינויי אקלים". על מנת לעשות זאת בצורה מיטבית תפעל הרשות במדיניות של: צמצום פליטות גזי חממה, היערכות להשפעות שינויי האקלים, הגברת הגישה לאנרגיה מתחדשת ומעקב אחר ההתקדמות להשגת יעדים אלו.
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם בעקבות העלאת הריבית במשק תוותרו על רכישת דירה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחוף הכרמל