תושיית רופאה במרפאת גללית בנווה דוד הצילה את חייו של נער בן 13

חייו של נער בן 13 נצלו הודות לתושייתה של רופאת המשפחה. הנער הגיע למרפאת הכללית בשכונת נווה דוד כשהוא מתקשה לנשום כתוצאה מסיבוך של שפעת. הרופאה טיפלה בו עם תרופה שאינה מיועדת לצעירים ובכך הצילה את חייו
ד"ר שרמן. הייתה צריכה לתת תרופה שחורגת מהמקובל. צילום: כללית

ד"ר שרמן. הייתה צריכה לתת תרופה שחורגת מהמקובל. צילום: כללית

נער בן 13 הגיע למרפאת הכללית בשכונת נווה דוד כשהוא מתקשה לנשום. רופאת המשפחה שמכירה את הנער אבחנה כי הוא נמצא בסכנת חיים כיוון שהתקשה לנשום, ככל הנראה  בשל סיבוך של שפעת. הרופאה טיפלה בו בתרופה, שאינה מקובלת בדרך כלל לטיפול בכובד נשימתי אצל צעירים, ובכך הצילה את חייו. אמבולנס שהוזעק למרפאה פינה את הנער לבית החולים.

הסתבכות של שפעת גרמה כמעט לחנק אצל נער בן 13 שלא הצליח לנשום . הנער שהגיע מלווה באמו השבוע, למרפאת הכללית בשכונת נווה דוד התקשה לנשום, בזמן שרץ לחלון על מנת "לתפוס נשימה" החל להכחיל כיוון שנחנק כתוצאה מגודש שהתפתח בגרון.

אל חדרה של ד"ר לריסה שרמן, רופאת ילדים במרפאת כללית בנווה דוד וקרית שפרינצק,  התפרצו בבהלה נער בן 13 ואימו, בעוד הרופאה מטפלת בילד אחר. הנער מיהר אל החלון בניסיון לנשום כי סבל משיעול חריף. כל נשימה הייתה קשה לו, ומלווה בצפצוף אופייני לסטרידו, ניכר היה חיוורון עמוק וצבע עורו היה לבן – כחלחל, כיוון שהתקשה להכניס חמצן לגופו. הוא השתנק בכל נשימה והצוות הרפואי חשש שהנפיחות בקנה הנשימה תחסום לחלוטין את מעבר האויר, עד כדי, סכנת חיים.

ד"ר שרמן לא הססה והחלה לטפל בו כדי להציל את חייו. יחד עם אחות המרפאה, דנה מיכאילה, החלו בטיפול חירום המקובל בעת סכנת חיים, בתרופה שלא נהוג לתת בגיל זה.

הרופאה שהיא בעלת ניסיון רב בטיפול בילדים, גילתה תושיה כשהחליטה להשתמש בתרופות שניתנו לנער דרך החמצן והאינהלציה, כיוון שהבינה שהוא נמצא בסכנת חיים. הנער החל לנשום מעט, אך עדיין  נשימותיו היו כבדות  מאד. כמו כן ניכר היה כי הוא מתקשה לנשום ובדיקת סטורציה הראתה שרמת החמצן בדם נמוכה מאוד.

ד"ר שרמן מציינת כי: "מדובר בסיבוך חמור של התקררות ממנה סבל הנער, אשר אינו מוכר כסובל  מבעיות בדרכי הנשימה, אשר פיתח במפתיע מצב חריף ובלתי צפוי של סיבוך להתקררות. סטרידו הוא מצב מוכר, בו אנו מטפלים במרפאה מידי יום, גם בילדים קטנים. אולם, מקרה של קשיי נשימה עד כדי סכנת חיים, הינו קיצוני והיה צורך בתגובה מהירה ויצירתית במתן הטיפול הדחוף, להצלת חייו". סיפרה הרופאה שהצילה את חייו

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות