חיפה: ביקוש רב לתכנית המקצועית לבני 50+ של החברה הכלכלית

לתכנית החדשה שנועדה לייצר אופק עסקי ופתרונות תעסוקתיים לבני 50 ומעלה, נרשמו כבר למעלה מ-150 מועמדים במהלך השבוע הראשון להרשמה


 

התכנית להתחדשות מקצועית עבור קהילת גילאי 50 פלוס שמקדמת החברה הכלכלית לחיפה ושההרשמה אליה נפתחה בתחילת החודש מעוררת עניין רב:

למחזור הראשון של התכנית החדשה בו יש כ- 20 מקומות נרשמו תוך שבוע בודד מעל 150 מועמדים, כאשר בחברה הכלכלית צופים כי עד לפני ראש השנה תושלם ההרשמה למכסת המועמדים וההרשמה תיסגר. עם סגירת ההרשמה, יבוצע הליך מיון בו יבחרו משתתפי התכנית.

כחלק מההתמודדות עם ההשפעות הכלכליות של משבר הקורונה, החברה הכלכלית לחיפה פתחה את ההרשמה לתכנית לשכבת הגיל של 50 ומעלה המהווה אוכלוסייה בעלת ידע וניסיון רב, הנמצאת בשיא יצרנותה מבחינת המשק, הנושאת בעיקר הנטל הכלכלי והמעורבות החברתית שמפרנסת ותומכת בבני משפחה ומעורבת בחיי הקהילה. אולם, בני שכבת גיל זו מתמודדים עם תופעה רחבת היקף של מעורבות פוחתת בשוק התעסוקה ונקודת מפנה בקריירה. מצב זה מחמיר כעת בעקבות משבר הקורונה ומתווסף לגורמים קיימים אחרים וביניהם ההעדפה של בני גילאים צעירים יותר במקומות עבודה. בסוף התכנית, שההרשמה אליה תתאפשר בהנחה משמעותית לתושבי חיפה, יצאו המשתתפים עם תכנית פעולה עסקית ושיווקית לתקופת הקריירה הבאה שלהם ולאחר שיעברו תהליך שיקנה להם ביטחון וידע בעולם העסקי. ההרשמה לתכנית באתר החברה הכלכלית: http://www.hec.co.il/shlavim-reg

דוד עציוני יו״ר החברה הכלכלית לחיפה וסגן ראש העיר חיפה. צילום: מיכה בריקמן

את התכנית תוביל אפרת מורג, מומחית בתחום הכלכלה החברתית של בני ה-50 ומעלה, בעלת תואר שני בגרונטולוגיה פיננסית ששימשה בתפקידי ניהול מגוונים ובחרה לעשות שינוי אל תחום הגיל השלישי וייסדה את תכנית "שלבים" להתחדשות מקצועית – תכנית ליזמות וקריירה לאנשים בגילאי 50 עד 65 המעוניינים לשנות כיוון או להקים עסק ויזמות. התכנית מבוססת על התובנה שלמידה וצבירת ידע לאורך החיים הינם כלים רבי משמעות, המייצרים עבור האדם הזדמנויות לחולל שינוי ולהגשים מטרות ויעדים אישיים.

ד"ר עינת קליש רותם, ראש העיר חיפה, מסרה עם תחילת ההרשמה לתכנית: "אני מברכת על היוזמה החשובה שאנו מקדמים באמצעות החברה הכלכלית. אנו פועלים לתת לתושבי העיר המהווים חלק ניכר מהאוכלוסייה היצרנית והחשובה של בני ובנות 50 פלוס אופק חדש. נמשיך לפעול בכל דרך כדי שחיפה תצלח את משבר הקורונה בצורה הטובה ביותר. למעלה מ-30% מהגברים בגילאי 55-65 ולמעלה מ-40% מהנשים בישראל בגילאי 50 פלוס נמצאים מחוץ למעגל התעסוקה ורובם בהחלט מעוניינים לשוב אליו. מדובר בהפסד עצום למשק ואני מאמינה כי יוזמות כאלה הן צעד חשוב בכיוון הנכון".

עו״ד דוד עציוני, יו״ר החברה הכלכלית לחיפה וסגן ראש העיר חיפה: ״שבוע בלבד מפתיחת ההרשמה וכבר יש ביקוש גבוה לתכנית. הביקוש מעיד בצורה ברורה על הסיבות בגינן בחרנו להוביל את המהלך. בני ה-50 פלוס הם אוכלוסייה מקופחת יחסית לאוכלוסיות צעירות יותר, למרות היותם בשיא כוחם ויכולותיהם. מדובר באנשים שרוצים ליצור, ליזום ולעבוד. בתקופת חוסר הודאות שהביאה מגפת הקורונה, מצאנו לנכון להעניק להם את הכלים שיסייעו להם להצליח״.

אור שחף מנכ״ל החברה הכלכלית לחיפה. בכנס חיזוק העסקים. צילום: מיכה בריקמן

אור שחף, מנכ״ל החברה הכלכלית לחיפה: ״החברה רואה חשיבות רבה בעת הזו להיות קשובה לתושבים ולעודד ייצור הזדמנויות עבורם ונתוני ההרשמה המעודדים ממלאים אותנו בתקווה וגורמים לנו להבין שאנו פועלים נכון. כמות הנרשמים עד כה רק מראה על הצמא שיש לאוכלוסייה בני ה-50 ומעלה להגשים את עצמם ואנו בטוחים כי המספרים בחוץ גדולים בהרבה. מדובר בפיילוט ראשוני, ואנו תקווה שהצלחתו תוביל לפתיחת קורסים נוספים. נמשיך לעבוד למען העיר, התושבים והפיתוח הכלכלי המשותף״.
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • לאור מבצע חיסוני הילדים: האם חיסנתם/תחסנו את ילדיכם נגד קורונה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com

עוד בלוקאל פוליטי
Ads