פרויקטור הקורונה, פרופ' רוני גמזו, בביקור מקצועי בכרמל

פרויקטור הקורונה, פרופ' רוני גמזו, נפגש עם מנהל ביה"ח כרמל ד"ר אבי גולדברג ועם צוות מחלקת הקורונה, ושמע על ההתמודדות הקשה בעיצומו של הגל השני של הקורונה.
 

פרויקטור הקורונה, פרופסור רוני גמזו הגיע לביקור מקצועי במרכז הרפואי כרמל מקבוצת הכללית. 

פרופ' גמזו נפגש עם מנהל כרמל ד"ר אבי גולדברג ועם צוות מחלקת הקורונה, בכדי לשמוע על ההתמודדות של בית החולים והצוותים בעיצומו של הגל השני של הקורונה.

 

מנהל בית החולים, ד"ר אבי גולדברג עם פרופ' גמזו בסיור במחלקות הקורונה. צילום: אלי דדון

 

ד"ר גולדברג, מנהל כרמל  הציג את נתוני העליה באשפוזים בחיפה ובכרמל:

"רק לפני חודש וחצי פעלו בחיפה שתי מחלקות קורונה והיום עובדות שבע מחלקות ואנו נערכים לפתיחה של מחלקות נוספות.

האתגר הגדול שלנו הוא שמירה על בטחון הצוות ועל רוחו האיתנה. יש לנו עשרות אנשי צוות שיצאו לבידוד וגם לא מעט שחלו ואם תימשך המגמה של העליה בתחלואה אחרי החגים, אנו עלולים למצוא את עצמנו מתפשרים על איכות הרפואה לחולי הקורונה ולחולים האחרים בבית החולים", אמר ד"ר גולדברג.

ד"ר אריק עדן, מנהל היחידה לטיפול נמרץ, ציין בפני פרופ' גמזו כי למרות גודלו של ביה"ח כרמל צוות ביה"ח הפעיל השבוע וטיפל במקביל ב 3 חולים קשים המחוברים למכשיר האקמו וכי מדובר באירוע נדיר ומיוחד המצריך יכולות גבוהות וצוות מקצועי ומאוד מיומן.

"אנחנו פועלים במלוא הכוח והעוצמה ומגייסים את מיטב אנשי המקצוע שלנו כדי לתת את הטיפול הכי טוב עם הצוותים הכי מיומנים ומנוסים שיש לנו " אמר ד"ר עדן.

 

הפרויקטור בסיור במחלקות קורונה בכרמל.  צילום: אלי דדון

 

ד"ר אמיר ורור מנהל מחלקת קורונה ציין בפני פרופ' גמזו כי בגל הנוכחי החולים צעירים, יותר וקשים יותר: 

"הציבור הרחב חושב בטעות כי הקורונה היא עוד שפעת קטנה שתעבור וכי היא פוגעת רק בקשישים ואנשים מבוגרים וזאת טעות אמר ד"ר ורור. שוכבים אצלנו במחלקה בחורים צעירים וללא מחלות רקע שחלו בקורונה ומצבם קשה ובחלקם נזקקים גם לאקמו. חשוב שהציבור יפנים ויבין הקורונה פוגעת בכולם וחשוב מאוד לשמור על כללים ולהקפיד הקפדה יתרה על כללי הריחוק החברתי וכמובן עטיית המסכות כי הנגיף מתפשט במהירות ופוגע בכולם".

האחות נורית יעקב מנהלת הסיעוד של מחלקת קורונה הציגה לפרופ' גמזו את הקשיים שבעבודה במחלקה תוך כדי לבישת המיגון וציינה כי למרות הקושי שבעבודה עם ציוד המגן האחיות נכנסות ללא עיכוב או שאלות לתוך המחלקה ומטפלות בחולים במסירות ובאהבה גדולה. " בכל רגע נתון יש בתוך המחלקה איש צוות סיעודי ממוגן שזמין לכל בקשה של המטופלים. אנו עובדים בתחושה ובמצב שונה מהרגיל מבלי יכולת למגע וליטוף מנחם לחולים אמרה האחות נורית, אבל הצוות שלנו בכרמל מעניק למטופלי הקורונה את היחס והתחושה שלמרות כל המגבלות והקשיים אנחנו איתם כל הזמן ולא עוזבים אותם לרגע".

 

 

צוות מחלקת קורונה. צילום: אלי דדון

 

פרופ' גמזו שיבח את הצוות הרפואי והסיעודי של מחלקת קורונה ואמר: 

" אני רואה כאן בכרמל צוות עם ברק בעיניים ומחויבות למטופלים שראויה לכל הערכה.

כל המדינה כעת בשעה קשה, וחובה על כולנו לשמור על הצוות הרפואי כי בלעדיו לא נוכל לטפל באף חולה.

אתם הצוותים הרפואיים, עושים כאן עבודת קודש ואני מודה לכם על העבודה הקשה שלכם ובטוח כי יחד, בכוחות משותפים ועם צוות רפואי כזה נהדר, כמו שאני פוגש כאן בכרמל, אנחנו בסופו של דבר ננצח", אמר פרופ' גמזו.

 

 

 

 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות