נשר: חולה קורונה ואשתו נתפסו במרכז המסחרי

אחר הצהריים עדכנה עירית נשר: "נמצא כי על אף שהתושב שוחרר מבידוד אמש, משרד הבריאות לא גרע את התושב ממניין החולים ולכן הופיע כחולה ברשימות המשטרה ונרשם לו דו״ח בגין הפרת בידוד"
 

בעוד העיר נשר, השופעת במתחמי קנייה ומסחר, מתמלאת באנשים המבקשים להצטייד לקראת ערב ראש השנה, הגיע היום (ראשון) בשעת בוקר מאוחרת תושב נשר, אשר נמצא מאומת לקורונה ונדרש לשהות בבידוד, לאזור המסחרי ההומה אדם בסמוך לרמי לוי.

בשל תושייתו של תושב העיר שהבחין בחולה והעביר את התמונה לגורמי העירייה נוצר קשר עם משטרת ישראל אשר פעלה בנושא בצורה מיידית.

עדכון מעיריית נשר נכון לשעה 16:30

"נמצא, כי על אף שהתושב שוחרר מבידוד אמש, משרד הבריאות לא גרע את התושב ממניין החולים ולכן הופיע כחולה ברשימות המשטרה ונרשם לו דו״ח בגין הפרת בידוד.

בעקבות כך משפחתו של התושב פנתה אל ראש העיר, רועי לוי שפתח בבירור מול קופת החולים ומשרד הבריאות.

בעקבות הבירור ובקשת ראש העיר, קופת החולים הוציאה מכתב הבהרה לתושב ולראש העיר כי הנ״ל החלים ומשוחרר מבידוד מתאריך 12.9.20.

המכתב הועבר למשטרת ישראל בבקשה לביטול הדו״ח בצורה מיידית. אנו מאחלים לתושב ולבני משפחתו בריאות איתנה ושנה טובה".

רועי לוי: ״לצערי אנו מתמודדים עם חוסר תאום בין הנתונים הנמסרים לרשויות ממשרד הבריאות לבין הנתונים המצויים בידי קופות החולים. לא אחת התרעתי על כך בפני פיקוד העורף ומשרד הבריאות, כי באופן קבוע קיימת סטיה של בין 15%-20% בין נתוני החולים הפעילים לבין החולים המופיעים ברשומות משרד הבריאות.

מידע זה נאסף בצורה יומית על ידי משיחות שאני מקיים עם כלל החולים בעיר. המקרה בו נגרמה עוגמת נפש לתושב מחזק את הצורך במתן סמכויות נרחבות לרשויות המקומיות בטיפול ובניהול משבר הקורונה בעירם".

בתמונה, דוגם מד"א במתחם היבדק וסע. צילום: דוברות מד"א

יש לציין כי במהלך סוף השבוע נרשמו כ-15 דוחות על אי עטיית מסכה במרחב הציבורי, בנוסף נרשמו כ-25 אזהרות המגובות בתיעוד מצלמות גוף משטרתיות בגין אי עטית מסכה.

רועי לוי, ראש העיר נשר:

״נשר היא הרשות הראשונה בארץ אשר החלה במבצעי הסברה נרחבים, עוד בתחילתו של הגל הראשון.

אנו ממשיכים בהסברה מאסיבית בכל האמצעים הכוללים שיתוף פעולה עם פיקוד העורף ומשטרת ישראל.

לא אתן שבעיר נשר יסתובבו אנשים אשר נמצאו מאומתים לקורונה או נדרשים להיות בבידוד במרחב הציבורי ויסכנו את חייהם של תושבים נוספים, בטח שלא סביב העומס הנרשם לפני ערב החג במרכזי המסחר שלנו", אמר ראש העיר.

 

ממשיכים בהסברה מאסיבית. ראש עיריית נשר, רועי לוי. צילום: אסי פטוקה

לוי הוסיף וסיפר כי "העיר נשר אשר נשארה עם מספרי חולים נמוכים במיוחד בשני גלי התחלואה הראשונים, חווה גם היא עליה במספר החולים בתקופה זו.

גל התחלואה הנוכחי אשר מנפיק לנו מספרי חולים שעוד לא נתקלנו בהם מתרחש בין השאר מכיוון שאזרחים איבדו את ההקפדה היתרה על ההנחיות שאפיינה אותם בעבר.

אנו קוראים לכלל תושבי נשר ולתושבי מדינת ישראל הישמעו לכללים, הקפידו על הנחיות רק כך ניתן לבלום את התפשטות המגפה מלהתפשט לממדים קטסטרופליים", אמר ראש העיר.

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות