"מחוברים לחיים" בחיפה

התכנית הייחודית שתכשיר את תלמידי חיפה להתמודד עם אתגרי המחר

את התכנית "מחוברים לחיים" מובילה החממה ליזמות חינוכית "מפרש", בשיתוף עמותת "צורים" מיסודו של סטף ורטהיימר יחד עם משרד החינוך – מחוז חיפה וומינהל החינוך בעיריית חיפה.

מטרת התכנית להתאים את סביבת הלימודים הבית ספרית למאה ה – 21 ולהכין את בוגרי מערכת החינוך להתמודדות מוצלחת עם אתגרי העתיד תוך רכישת מיומנויות שידרשו מהם במאה ה-21.

בחיפה נוטלים חלק בתכנית, ארבעה בתי ספר: אליאנס, חוגים, עירוני ה' ועירוני ג':

בכל אחד מבתי הספר הוקם צוות המורכב ממנהל בית הספר, נציגי המורים, נציגי ההורים ונציגי התלמידים. כל אלה פועלים במשותף לבניית מודל חינוכי אשר ייצר מרחבי התנסות ולמידה אקטיביים  שיהיו רלוונטיים לתחומי החיים של ימנו.

"מחוברים לחיים" בחיפה צילום באדיבות בית הספר עירוני ה

הנחת היסוד של התכנית היא כי תהליך הלמידה מתקיים לאורך כל שעות היום ובכל מסגרות החיים והפעילות בהם משתתפים התלמידים. על בסיס הנחה זו מתייחסת התכנית לכל סביבות החיים של התלמיד תוך הידוק הקשר בין בית הספר לקהילה ויצירת למידה מחוץ לגבולות בית הספר. הערכת התלמידים תבוסס בסופו של דבר על הובלת פרויקט ארוך טווח, יכולת לעבודה בצוות לצד חקירה עצמאית.

לצורך גיבוש המודל שיותאם לכל בית ספר בנפרד נפגשו הצוותים עם דמויות מפתח רלוונטיים בהם מנהלי חברות ונציגי ארגונים שונים מהם למדו על האתגרים, תחומי התעסוקה והמיומנויות שידרשו בעתיד מבוגרי מערכת החינוך. כמו כן הוצגו בפני הצוותים מודלים שונים שפותחו בעולם בנושא.

בתי הספר המשתתפים בתכנית מלווים ע"י יועץ ארגוני מהמגזר העסקי המסייע בבניית מודל ניהולי המותאם לצרכיו של כל בית ספר ותפיסתו החינוכית.  בתוך כך, ניתנו לתלמידים תחומי אחריות וניהול עצמי במגוון נושאים הקשורים בין היתר לתכנים פדגוגים, פיתוח יחידות לימוד פנימיות, הובלת אחריות חברתית וקהילתית.

כל אלה מתבצעים תוך שיתוף פעולה הדוק עם האגף להעצמה חינוכית, טיפול בפרט וחינוך על יסודי,  יחד עם הפיקוח של משרד החינוך.

*סיגל ציוני חברת מועצת העיר ומחזיקת תיק החינוך* ״ אנו גאים להוביל תוכנית מקצועית ומשמעותית שמאגדת את כל השותפויות תחת קורת גג אחת ומייצרת פיתוח מיומנויות ומתן כלים ואסטרטגיות לצד תהליכים מחוללי שינוי בעיצוב דמותם של הבוגרים באופן מותאם לעולמם ועתידם במציאות המשתנה״.משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • חיפה מחוץ לטווח הטילים: מה הייתם עושים למען תושבי הדרום והמרכז?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחיפה