בי"ח רמב"ם יפעיל את בית החולים התת קרקעי עקב הקורונה

בעקבות הקורונה: בית החולים רמב"ם יפעיל את בית החולים התת קרקעי לקליטת חולים ולטיפולם; המהלך צפוי לקרות בשאיפה לפני יום כיפור




הנהלת רמב״ם קיבלה החלטה אסטרטגית לטובת הצלחת המאבק בקורונה, ומתוך ראייה מפוקחת שאנו צפויים להתמודד בתקופה הקרובה עם מספרים גדלים והולכים של חולים – להפעיל את בית החולים התת קרקעי לטיפול וקליטת חולי קורונה.

העברת מחלקות הקורונה למתקן התת קרקעי צפויה להתחיל בשבוע הבא, בשאיפה – לפני יום כיפור . בשבועות האחרונים בוצעו במקום סימולציות רבות כדי ללמד את הצוותים על התפקוד באיזור שונה מהמחלקות המוכרות להם. בשלב ראשון – שיחל בשבוע הבא צפוי המקום לקלוט כמה עשרות חולים – העברה של המחלקות הקיימות כעת במתחם הקורונה בבניין מאייר.

בית החולים התת קרקעי. תמונה: דוברות רמב"ם

רקע: בית החולים התת קרקעי (ע"ש סמי עופר) נבנה אחרי מלחמת לבנון השניה בתפיסה שבית חולים מרכזי כמו רמב"ם ייאלץ לתפקד באופן מלא תחת התקפת טילים. המתקן שבימי שגרה משמש כחניון, מסוגל לקלוט עד 1500 חולים בזמן מלחמה – כל תשתיות התקשורת, הגזים הרפואיים, המיזוג , האינסלטציה וכו – מטומעים כבר בקירות ומוכנים להפעלה מהירה. עם התפרצות מגיפת הקורונה התבקשה הנהלת רמב"ם ע"י משרד הבריאות להיערך לתרחיש של קליטת חולי קורונה במתקן התת קרקעי.

יכולת הקליטה המירבית של חולים במקום, שנקבעה ע"י משרד הבריאות היא עד 770 חולים – 170 מונשמים ו 600 בינוני וקשה. *מצ"ב תמונה של ביקור שר הבריאות במתקן, וגם ווידאו לשימוש חופשי של שוטים מההכנה הראשונית של המקום + סימולציות + ביקור השר לפני חודש.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com



עוד בחדשות