"המציאות יצרה הרבה קשיים אבל גם הרבה הזדמנויות"

אמש נערכה בקמפוס חיפה של הקריה האקדמית אונו סדנה מיוחדת בזום עבור המרצים, שנושאה הוא איך למטב את הלמידה בזום עבור הסטודנטים; שוחחנו עם ד"ר נעמה כץ, סגנית דיקנית הסטודנטים בקריה האקדמית אונו ונציגת הדיקנט בחיפה, על ההכנות לקראת שנת הלימודים החדשה
אמש נערכה בקמפוס חיפה של הקריה האקדמית אונו סדנה מיוחדת למרצים בפקולטות משפטים ומקצועות הבריאות בהובלתן של ד"ר האלה חורי וד"ר נעמה כץ סגנית דיקנית הסטודנטים בקריה האקדמית אונו ונציגת הדיקנט בחיפה.

מטרת הסדנה הייתה לחדד את הוראת המרצים לשנה הקרובה שככל הנראה רובה תועבר דרך הזום, לקראת פתיחת שנת הלימודים בחודש הבא.

בחלקה הראשון של הסדנה הייתה הרצאה של ד"ר יעל מנור מהחוג להפרעות בתקשורת בקריה האקדמית אונו, על איך להשתמש נכון בקול ובדיבור, ובכך להעביר לסטודנטים בזום בצורה מיטבית את החומר, דבר שהמרצים עושים יום יום למשך שעות ארוכות.

הקריה האקדמית אונו קמפוס חיפה. באדיבות הקריה האקדמית אונו

הקריה האקדמית אונו קמפוס חיפה. באדיבות הקריה האקדמית אונו

 

בחלק השני הנקרא אתגרי הוראה במציאות משתנה, שתי מרפאות בעיסוק, ד"ר נעמה כץ ונטע לינדר כץ מנהלת האקדמיה השיוויונית בקריה האקדמית אונו, דיברו על איך ניתן לערב את הסטודנטים ולהתפתח לכיווני הוראה חדשים דרך הזום, ולבטא את היכולות שלהם. למרות שיש ניסיון של סמסטר שלם, עדיין רואים במכללה את הצורך לשפר תמיד.

ד"ר נעמה כץ סגנית דיקנית הסטודנטים בקריה האקדמית אונו ונציגת הדיקנט בחיפה, סיפרה לנו מעט על שנת הלימודים החדשה שבפתח, ועל ההכנות לקראתה.

 

ד"ר כץ, ספרי לנו איך התכוננתם לשבת הלימודים החדשה.

"עשינו הרבה מאוד עבודה על מנת להכין את המכללה לכל צורות ההוראה שיכולות להתקיים בשנה הזאת. התכוננו ללמידה היברידית שאומרת שחלק מהסטודנטים ילמדו בכיתה וחלקם מרחוק בהתאם ליכולות ולצרכים שלהם ובהתאם להנחיות כמובן".

"יש המון סטודנטים שהקמפוס חסר להם וגם האווירה הסטודנטיאלית, ואנחנו מנסים לספק להם את זה בכך שחלקם ישבו בכיתות ויוכלו להגיע לקמפוס. הדבר השני הוא לעבוד עם המרצים על פיתוח מיומנויות זום, שהיא אחרת מאוד מלמידה בכיתה".

"בשנה האחרונה ניסינו להתאים את זה כמה שיותר בהתחשב במה שהיה אפשרי באותה העת, וכעת אנחנו מנסים לשכלל את ולפתח מיומנויות מיוחדות ללמידה בזום".

ד"ר נעמה כץ סגנית דיקנית הסטודנטים בקריה האקדמית אונו ונציגת הדיקנט בחיפה. תמונה: אלבום פרטי

ד"ר נעמה כץ סגנית דיקנית הסטודנטים בקריה האקדמית אונו ונציגת הדיקנט בחיפה. תמונה: אלבום פרטי

 

איך הסטודנטים מגיבים ללמידה בזום?

"אני יכולה לומר שזו לא תקופה פשוטה עבור כולנו. דיקנט הסטודנטים עושה הרבה מאמצים לדבר עם הסטודנטים, ולתת להם מענים וגם תחושות, שאנחנו כאן ועדיין איתם בתקופה הזו. אנחנו מעניקים הרבה מאוד תמיכה לסטודנטים עם קשיי למידה, כמו למשל סטודנטים שמבוגרים יותר וזקוקים להכוונה".

מה את מאחלת לסגל ולסטודנטים לקראת השנה החדשה?

"אני מאחלת לכולנו שניצור לימונדה מהלימון. המציאות יצרה הרבה מאוד קשיים אבל גם הרבה מאוד הזדמנויות, כמו לשכלל את מיומנויות ההוראה ולהשתכלל ברמה הטכנולוגית, מה שהקורונה חייבה אותנו להסתגל אליו".

"אני מקווה שהסטודנטים ייקחו את ההזדמנויות בשתי ידיים. יש הרבה מאוד משאבים בקריה האקדמית אונו שאני מאוד אשמח שהסטודנטים ייקחו אליהם. צריך לדעת להסתכל על הדברים בצורה חיובית".

"המציאות שלנו השתנתה וצריך להסתגל לכך, ולעשות זאת הכי טוב שאפשר מה שנכון לכרגע".

איך הייתה ההרשמה לשנת הלימודים הנוכחית לאור המצב?

"אפשר לומר שיש רישום מלא לכל הפקולטות ופקולטות חדשות נפתחות. ההרשמה הייתה יפה מאוד ואנחנו בצמיחה בכל הקמפוסים. הרבה מאוד אנשים נרשמים היום יותר לאקדמיה למרות המצב, שזו תופעה מעניינת בפני עצמה".

 משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • כיצד לדעתכם יש לאחות את הקרעים בחברה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך