"הגל השני" בחוף הכרמל: המועצה מספקת פתרונות יצירתיים לתושבים

ראש המועצה, אסיף איזק: "כפי שצפינו, הגל השני ממשיך ומתפתח ואין צפי כרגע לחזרה מלאה לשגרה. השנה הזו תהיה כמו אקורדיון – הכל ייפתח וייסגר, ושוב ייפתח ושוב ייסגר, אנחנו ערוכים לכך"
 

מחלוקת מזון, דרך מסגרת חינוכית לילדי העובדים החיוניים, מתמיכה בעסקים מקומיים ועד להסבת פעילות המרכז הקהילתי והתאמתה ל'ימי
קורונה' – במועצה האזורית חוף הכרמל ממשיכים לספק לתושבים פתרונות.

על-פי מודל הרמזור הידוע, חוף הכרמל היא 'מועצה ירוקה', וההגבלות בשטחה הינן מינימליות.

יחד עם זה, בתקופת החגים הוכרז כי כלל הרשויות יוכפפו להנחיות במתווה ארצי, וכך גם בחוף הכרמל נסגרה מערכת החינוך עד לאחר החגים, הוגבלה קבלת קהל בעסקים ועוד.

 

המועצה מספקת פתרונות יצירתיים לתושבים. בתמונה, ראש מועצת חוף הכרמל, אסיף איזק. צילום: דוברות המועצה חוף הכרמל

 

בהערכת מצב שכינס ראש המועצה אסיף איזק עם יושבי- ראש צוותי החירום ביישובים, אמר:

"כפי שצפינו, הגל השני ממשיך ומתפתח, ואין צפי כרגע לחזרה מלאה לשגרה. השנה הזו תהיה כמו אקורדיון – הכל ייפתח וייסגר, ושוב ייפתח ושוב ייסגר, אנחנו ערוכים לכך!

בתוך התקופה המאתגרת הזאת, התפקיד שלנו כהנהגה היא להחזיק חזק בהגה ולהמשיך לספק לתושבים את הפתרונות הכי רלוונטיים והכי יצירתיים". בין היתר קידמה המועצה את מיזם 'קונים בחוף' לקראת החגים, במסגרתו נרכשו עשרות חבילות שי תוצרת-חוף-הכרמל, עמוסות בכל טוב התוצרת האזורית: דבש, יין, שמן זית, מוצרי טיפוח טבעיים ועוד; הוקמו מסגרות חינוכיות לילדי עובדים חיוניים, על מנת שיוכלו להמשיך ולהגיע לעבודה".

"האגף לשירותים חברתיים וקהילתיים מפעיל עובדות ועובדים סוציאליים בכלל היישובים, ומסייע בחלוקת מזון לכל מי שנזקק לכך; המרכז הקהילתי מיר"ב עובר הסבה
והתאמה לפעילות מרחוק, וכמובן אגפי המועצה השונים, שעברו לקבל קהל דרך אפליקציית 'זום'", אמר איזק.

ראש המועצה הוסיף ואמר:

"לאורך כל התקופה האחרונה השקענו זמן רב בלמידת הלקחים מהגל הראשון. עשינו עבודת מטה נרחבת ומקיפה מאוד, שכללה גם את כלל אגפי המועצה, וגם תושבות ותושבים שנרתמו לסייע בתחומי העשייה שלהם.

אין לי ספק כי המועצה, כגוף שמוביל ברמה האזורית, יחד עם ההון האנושי המשובח שיש לנו כאן בחוף הכרמל ועם תחושת הקהילתיות והתמיכה בין היישובים – יוציאו את חוף הכרמל מהאתגר הזה חזקה אפילו יותר. אני מבקש לנצל את ההזדמנות ולהזכיר לכולנו שעלינו לגלות אחריות אישית ולשמור על הכללים, כדי שלא יהיו מקרי הדבקה שישפיעו על רבים אחרים.

אם אדם חושש שיש לו תסמינים או נחשף לחולה, עליו ליידע ולנהוג באחריות".

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות