שומרים על הגב

בכללית רפואה משלימה ערכו כמה כללים לנשיאת ילקוט בית הספר, כדי לשמור על גבם של הילדים
לפני שבוע החלה שנת הלימודים החדשה ולדברי הכירופרקט במרפאת כללית רפואה משלימה בקריון, ד"ר רונן ולגרין: "חשוב מאוד שהתלמידים יאמצו לעצמם הרגלים נכונים לנשיאת ילקוטי ביה"ס בכדי להימנע בעתיד מנזקים וכאבים לצוואר ולגב. הרגלים נכונים המיושמים כבר מגיל צעיר, יכולים לחסוך נזקים משמעותיים לגב בעתיד"
ילקוט בית הספר ובעיות גב. כירופרקט במרפאת כללית רפואה משלימה בקריון ד"ר רונן ולגרין, מתמחה בין היתר ביציבה נכונה והתעמלות, ריכז מספר המלצות שיש ביכולתן לסייע לילדים להתנהל בצורה הטובה ביותר עם הילקוטים.

 

מומלץ שלא להרים את התיק מהרצפה בזמן ישיבה. צילום: כללית משלימה

מומלץ שלא להרים את התיק מהרצפה בזמן ישיבה. צילום: כללית משלימה

 

משקל הילקוט: משקל ילקוט מרבי צריך להיות עד 15 אחוז ממשקל הילד.

סידור התיק: ראשית, יש להניח בתיק רק חפצים הנחוצים לאותו יום. שנית, את החפצים הכבדים, לדוגמה: ספרים יש להניח תחילה בתוך התיק ובמקום הקרוב ביותר לגב, ואת החפצים הקלים יותר, כגון: קלמר ניתן להניח בתיק במקום רחוק יותר מהגב.

הרמת התיק: מומלץ שלא להרים את התיק מהרצפה בזמן ישיבה, אלא לקום מהכיסא ולהשתמש בטכניקות הרמה נכונה, למשל: כיפוף ברכיים וקרוב התיק אל הגוף בזמן הרמה. מומלץ לנסות לא להיכנס לרכב כשהתיק על הגב או מוחזק בידיים בשל העובדה כי לאחר מכן יהיה צורך להרימו ולהניחו לצדינו תוך כדי ישיבה, פעולה לא מיטבית לגב. במקום זאת, טרם כניסה לרכב, מומלץ להניחו במושב האחורי או בתא המטען (כמובן בפיקוח ההורה).

נשיאת התיק: על התיק להיות מוחזק על שתי הכתפיים באופן סימטרי ולא על כתף אחת. לכן מומלץ לוודא שאורך רצועות הכתפיים שווה. כמו כן, כדאי לבדוק שמיקום התיק יהיה מול מרכז הגב ולא ייפול נמוך מידי אל הגב התחתון. מומלץ למזער את זמן נשיאת הילקוט, לדוגמה: אם מעוניינים לעמוד ולדבר לאחר יום הלימודים, ניתן להניח את התיק על הרצפה ולשוחח. בנוסף, רצוי שלא לבצע תנועות חדות או מהירות עם הגוף כשהתיק על הגב דוגמת ריצה מהירה או סיבוב חד של הגוף.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות