עושים קיצור דרך למיון

הסכם בין מוקד ביקור רופא לכללית מקצר את זמן ההמתנה של המופנים מהמוקד למרכז לרפואה דחופה בבית חולים "כרמל"
פרופ' חן שפירא. שיתוף הפעולה עם ביקור רופא מהווה נדבך נוסף בשיפור השירות. צילום: אלי דדון

פרופ' חן שפירא. שיתוף הפעולה עם ביקור רופא מהווה נדבך נוסף בשיפור השירות. צילום: אלי דדון

מצבכם הרפואי מחייב פניה לחדר המיון? ברור לכם שמעתה צפויה לכם שהייה בחדר המיון לקבלה ובדיקה, קבלת הבדיקות בדיקה על ידי יועץ ועוד. מציאות מוכרת בכל חדר מיון.
בשיתוף פעולה, ראשון מסוגו, בין מוקד ביקור רופא, הנהלת כללית ובית חולים כרמל מקבוצת כללית, יצרו מסלול מזורז למי שמופנה על ידי מוקד ביקור רופא לחדר המיון בכרמל. במסלול זה, מועברות תוצאות הבדיקות כולל בדיקות המעבדה, לרופאי חדר המיון והם מסתמכים עליהן להמשך הבירור, במקום שיהיה צורך בלקיחת דגימות חדשות והמתנה לעיבוד המעבדתי. בנוסף, קיים קשר הדוק בין רופאי המוקד לבין צוות חדר המיון. רופא המוקד, שמחליט להפנות מטופל למלר"ד בית חולים כרמל, דואג לידע את הצוות בכרמל על כך שהפנה מטופל עם חשד לבעיה רפואית מסויימת ועל כן נזקק ליועץ מסויים, או לבדיקה משלימה, כזו או אחרת. כך, בהגיע החולה למיון, הוא כבר מוכר לצוות ועל כן, מתקבל בתהליך מזורז. לקראת התהליך גובשו סטנדרטים אחידים ומכתבי הפניה מרופאי המוקד נעשים בהתאם לדרוש בחדר המיון, לקבלה מהירה של המופנה, עם כל מידע הרקע הדרוש.
ד"ר זאהי סעיד, מנהל הרפואי של כללית במחוז חיפה וג"מ, מברך על השת"פ ומציין כי מטופלים שלו שהופנו ממוקד ביקור רופא למיון בכרמל מדווחים כי הם הופתעו מיעילות ומהירות הטיפול וחשו בטוחים ורגועים יותר. בהגיעם למיון, כבר המתין כל החומר הרפואי ומצבם היה ידוע לצוות המטפל. המסלול המזורז הינו יתרון נוסף למבוטחי כללית, אשר התיק הרפואי הממוחשב שלהם, עם כל המידע על אבחנות, טיפול תרופתי ורגישויות, זמין לעיני הרופאים בבית חולים כרמל וכך נשמר הרצף טיפולי באופן מיטבי.
פרופ' מ"ק חן שפירא, מנהלת בית חולים כרמל, מציינת כי במלר"ד כרמל ננקטים תהליכים רבים לקיצור ויעול תהליך הטיפול בפונים לחדר המיון, בדגש על שילוב של טיפול מיטבי ויחס אנושי. שיתוף הפעולה עם ביקור רופא מהווה נדבך נוסף בשיפור השירות לאחר שתהליך הטריאג' (מיון ראשוני) של החולים המופנים מהמוקד מתקצר באופן משמעותי וחוסך זמן יקר, מבחינה רפואית ושירותית כאחד.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות