פרויקט הדגל של איגוד ערים לביוב חיפה

איגוד ערים לביוב חיפה, מקדם שדרוג פרויקט מאסף הביוב של רחוב האשלג בהיקף כספי כולל הנאמד  בכ- 50 מיליון שקלים

איגוד ערים לביוב חיפה, מקדם,  מאז ההנהלה החדשה נכנסה לתפקידה, מספר פרויקטים גדולי מימדים, שתכנונם החל לפני מספר שנים,  כאשר הראשון שבהם הוא פרויקט מאסף הביוב של רחוב האשלג, צינור בקוטר של 2 מ', האוסף של כל שפכי האזור- חיפה והקריות ומעביר אותם למט"ש.

מדובר בקו ישן מאוד, בן למעלה מ- 60 שנה, שמצבו איננו טוב, ונדרש לשדרוג מידי. הנהלת האיגוד, בראשותו של סגן ראש עיריית חיפה ויו"ר האיגוד,  עו"ד דוד עציוני וצוות המהנדסים, הוציאו לפועל את פרויקט השדרוג בעלות כוללת הנאמדת בכ- 50 מיליון ₪. המדובר בצינורות חדשים ומודרניים מדגם GRP, שיחליפו את הצינור הישן העשוי מבטון. באיגוד מקווים לסיים את חלקו בפרויקט עוד לפני החורף

בתמונה סגן ראש עיריית חיפה ויור איגוד ערים לביוב חיפה עוד דוד עציוני. צילום גדי נס

לפרויקט זה שותפים תאגיד מי כרמל, פורום תאגידי המים ועיריית נשר, שהביעו את  הסכמתם להצטרף לפרויקט האשלג, ולהחליף/לשדרג בהזדמנות זו את קו מאסף הביוב של העיר.

במקביל, איגוד ערים לביוב חיפה, מוציא לפועל בימים אלו את פרויקט הדגל, שדרוג והרחבת מכון טיהור השפכים, והפיכתו למכון שיטהר את השפכים לטיהור שלישוני, כלומר, איכות השפכים/קולחים שייצאו משטח המכון,  יוכלו להשקות את כלל הגידולים החקלאיים באזור ללא הגבלה. מדובר בפרויקט בעלות של קרוב לחצי מיליארד ₪ (500 מיליון ₪) שגויסו לצורך קידום פרויקט הענק, שהינו אחד המורכבים שבוצעו אי פעם בתולדות חיפה.

פרויקט השדרוג וההרחבה, יביא לשיפור משמעותי באיכות החיים ואיכות הסביבה של האזור. המט"ש קולט היום כ- 110 אלף קוב שפכים ליום, ובתום השדרוג יהיה מסוגל לקלוט כ- 130 אלף קוב שפכים ליום, ואף יותר מכך בשנים הבאות וכל זאת באיכות גבוהה.

יו"ר איגוד ערים לביוב חיפה עו"ד דוד עציוני, "בשנה וחצי האחרונות, איגוד ערים לביוב חיפה, עבר מהפכה ארגונית ומהפכת תשתיות משמעותית, שיובילו לשינוי גדול באיכות החיים והסביבה של האזור ותושביו. אנו לא מהססים להוציא לפועל פרויקטים גדולים שתוכננו לפני שנים והיה צורך להוציאם אל הפועל ובזה המבחן הציבורי והתפעולי של האיגוד ואנו בהחלט מתכוונים לעמוד בו למען רווחת תושבי האזור. המאמץ של עובדי האיגוד ומנהליו הוא מאמץ ייחודי בהיקפו ומורכבותו ואני רוצה להודות, לראשי הערים באזור, מועצת האיגוד והנהלתו ובעיקר לעובדי האיגוד העושים מלאכת קודש סביב השעון במשך כל השנה".

בתמונה סגן ראש עיריית חיפה ויור איגוד ערים לביוב חיפה עוד דוד עציוני . צילום גדי נס

מנכ"ל האיגוד עדי שטרנברג, "מועצת האיגוד הנחתה את הדרג הניהולי והתפעולי להוציא אל הפועל פרויקטים גדולים ומורכבים שנדרש לקדם אותם כדי להביא לשינוי נדרש באיכות השפכים באזור".

יצוין כי, איגוד ערים אזור חיפה- ביוב, אחראי על איסוף וטיפול בשפכים של העיר חיפה רבתי ושל ערים וישובים הסמוכים לה. הרשויות החברות באיגוד ערים חיפה – ביוב הן:  חיפה, קרית אתא, קרית ביאליק, קרית מוצקין, קרית ים, שפרעם, נשר וטירת כרמל. בנוסף, מטפל מכון הטיהור בחיפה גם בשפכים המגיעים מרשויות נוספות, שלא חברות באיגוד, כגון: מועצה מקומית רכסים, מועצה מקומית אעבלין, מועצה אזורית זבולון ועוד.

 

 
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • איך אתם ממתיקים את הקפה/ תה שלכם?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בעסקים
Ads

Zone not found or deactivated.Zone id : 236209