70 שנים של המתנה: נסלל כביש גישה חדש ליישוב עין חוד

בכפר עין חוד העבודות על כביש הגישה החדש, שלא נסלל מאז קום המדינה, נמצאות בעיצומן – וההתרגשות גדולה. לאחר שצומת כפר גלים זכה לרמזור וכמוהו גם צומת כרם מהר"ל, השבוע גם החלו העבודות להסדרת צומת עין הוד ותחנת ההסעה בצבי סיטרין

במועצה האזורית חוף הכרמל ישנם 27 יישובים, שונים ומגוונים – קיבוצים, מושבים, כפרי נוער, קיבוץ דתי, כפר אמנים וגם כפר ערבי אחד, עין חוד. בשנתיים האחרונות הושקעו משאבים רבים על מנת לצמצם את הפערים המשמעותיים בתשתיות מכל הסוגים – ביוב, תאורה, תחבורה ועוד – מהם סבלו תושבי עין חוד במשך עשורים. "מהיום שהיישוב הזה קם, ועוד לפני – כביש הגישה לכפר לא נסלל. לכל היישובים במועצה יש כבישי גישה תקינים ומסודרים, ובקצה שלהם בדרך כלל יש שער צהוב. אצלנו בעין חוד לא היה כביש גישה מסודר וגם לא שער צהוב, עד לפני כמה חודשים", כך מספר עמאד אבו אלהיג'א, יושב ראש הוועד המקומי בעין חוד.

עבודות בכביש עין חוד. תמונה: דוברות המועצה

עבודות בכביש עין חוד. תמונה: דוברות המועצה

 

"לפני שנתיים נכנסתי לתפקידי בוועד המקומי של הכפר, ושמחתי ששיתוף הפעולה עם ראש המועצה היה מיידי. אסיף הדגיש שעין חוד תהיה כמו כל היישובים, והבטיח שאת כביש הגישה לכפר יסללו מחדש ושער צהוב יותקן בכניסה. היום אנחנו רואים את התוצאות בשטח".

"יש כאן לא מעט תשתיות תחבורה שדרשו טיפול יסודי, והתאמה שלהן לתמונת המצב של העשור האחרון, מבחינת שימושים, כמות תושבים וכדומה", אומר ראש המועצה אסיף איזק.

אסיף איזק. צילום: רות לואר באדיבות דוברות המועצה

אסיף איזק. צילום: רות לואר באדיבות דוברות המועצה

 

"היישובים שלנו בחוף הכרמל גדלים, ובשילוב העובדה שאנו יושבים על עורק תנועה מרכזי, זה מוביל לעלייה בכמות המשתמשים בכביש 4 והוא הופך עמוס יותר. יש לכך משמעויות רבות, ביניהן בטיחותיות, לכן בשנתיים האחרונות שמנו דגש על השקעה בכבישים ובתשתיות תחבורה שהמתינו זמן רב: הסדרת צומת עין הוד בכביש 4, שהיה מפגש בטיחותי רציני מאוד; הסדרת מעבר לתחנת האוטובוס עבור תושבי ותושבות סיטרין, בהמשך אני מקווה שנוכל להסדיר גם חצייה בטוחה של הכביש;  הסדרנו ורימזרנו את הצמתים גם בכרם מהר"ל ובכפר גלים, שם הגיע "מאבק הרמזור" לסיומו לאחר שנים רבות. אנחנו מתכננים גם פעולות נוספות, שנאמדות בהשקעות של עשרות מיליוני שקלים: הסדרת צומת דור-נחשולים, וגם צומת החותרים, שם כבר התחילו במדידות וסימונים. אני כולי תקווה שפעולות כמו אלה יסייעו להגברת הבטיחות של המשתמשים והמשתמשות בדרך, ויסייעו לרווחת תושבות ותושבי המועצה".

הסדרת גישה לתחנה בסיטרין. תמונה: דוברות המועצה

הסדרת גישה לתחנה בסיטרין. תמונה: דוברות המועצה

 
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם בעקבות העלאת הריבית במשק תוותרו על רכישת דירה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחוף הכרמל