נשר: רואים ירוק בעיניים

ראש העיר רועי לוי בעקבות הורדת רמת התחלואה בעיר: "הניצחון האמיתי על הנגיף- אחריות אישית של תושבים ושמירת נתוני תחלואה נמוכים לכל אורך המגפה"


 

רק לפני שבועיים היתה העיר נשר על סף השלב האדום במודל הרמזור.

באמצעות מספר צעדים נחושים הצליחו להוריד בעיר את רמת התחלואה לשלב הירוק ובסוף השבוע הקרוב יצויין שבוע להישארות רציפה, בתוך התחום הירוק.

ראש העיר רועי לוי:

״הישג עצום, אך האתגר הגדול עוד לפנינו ואנו מתכוונים לצלוח אותו ולהישאר בתחום הירוק".

 

 

בעיריית נשר עושים משהו אחרת. מתחילת המשבר, ראש העיר מתקשר באופן אישי לכלל החולים והמבודדים בעיר לדרוש בשלומם ולא פחות חשוב, לעקוב אחרי שרשראות ההדבקה הפוטנציאליות.

כאשר המספרים האמירו ומדינת ישראל הייתה בצמרת טבלת הנדבקים ביחס לאוכלוסיה בעולם, היה ברור כבר ששום גוף, לא משרד הבריאות, לא פיקוד העורף יכול להכיל מערך תשאול שיעמוד באלפי חולים ביום.

ראש העיר, רועי לוי אמר: ״הגענו למצב שאנחנו מקדימים את התחקירים של משרד הבריאות בשלושה ימים. כל חולה מאומת אשר מסתובב שלושה ימים בלא ידיעתו, הוא פוטנציאל הפצה והדבקה של 3-5 אנשים. הזמן הזה הוא קריטי במיוחד.״

 

ראש עיריית נשר, רועי לוי. צילום: דוברות עיריית נשר

 

מלבד התחקורים שקיים ראש העיר מהחודש שעבר הוקם בעיר מטה קורונה המורכב מרכז פרויקט, 4 טלפניות, 2 סיירים רכובים ושני פעילים. הצוות נותן מענה החל מהצרכים הקיומיים של חולים בסיוע חבילות מזון, השלכת אשפה ועד טיול עם הכלב במידת הצורך, הכל כדי לאפשר קיום בידוד ביתי בצורה מוחלטת ואפקטיבית.

יתרת הפעילות ממוקדת בהסברה ובנוכחות באזורים הומים כמו מרכזי הקניות בנשר אשר מושכים קונים מכלל המטרופולין.

השבוע הושק קמפיין הסברה שונה ממה שהתרגלנו לראות בלוחמה בנגיף הקורונה.

״בעוד בערים אחרות ישנו מיקוד בהסברה באמצעות פחד- מניית מספר המתים, הגבלות הצפויות על עיר אדומה ועוד, אנו גילינו ואימתנו כי האפקטיביות של הסברה כזה מוגבלות בהחלט.

במקום הפחדה, יצאנו בקמפיין הסברה על האחריות האישית ושימוש הדוגמא האישית לסובבים שלנו. כולנו שגרירים של התמודדות עם המגפה, בנשר כל אחד הוא דוגמא אישית לחברו. לוקחים אחריות, ביחד", כך אמר דקל טנצר, דובר העירייה.

 

עיר ירוקה. צילום: דוברות עיריית נשר

 

בהערכת מצב עירונית השבוע, אמר ראש העיר, רועי לוי:

״כולנו מבינים כבר שהקורונה פה כדי להישאר. הניצחון האמיתי על הנגיף הוא אחד- אחריות אישית של תושבים ושמירת נתוני תחלואה נמוכים לכל אורך המגפה. ראינו כבר ערים שמתפארות בהורדת תחלואה לירוק ושלושה ימים לאחר מכן שוב חוזרות לאזור האדום.

אנחנו משאירים את הפוליטיקה בחוץ, את ההפגנות בבלפור, את עימותי החרדים, את מפרי ההנחיות למיניהם.

אנחנו לוקחים אחריות על הבית שלנו, על ההורים והילדים שלנו משמשים דוגמא אישית ונשארים ירוקים לכל אורך הדרך".

 
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • לאור מבצע חיסוני הילדים: האם חיסנתם/תחסנו את ילדיכם נגד קורונה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com

עוד בלוקאל פוליטי
Ads