מוסיקאים מהשורה הראשונה – המרצים החדשים בקריה האקדמית אונו

נתון מפתיע ומעודד בקרב הצעירים בישראל, הוא העלייה באחוז הנרשמים ללימודי מוסיקה בתקופה הנוכחית, זאת ביחס לשנים האחרונות
 

בתקופה מאתגרת של קורונה וימים לא פשוטים העוברים על עולם התרבות בכלל ותעשיית המוסיקה בפרט, מצטרפים לשורת המרצים החדשה בקריה האקדמית אונו האומנים הבאים:

דני רובס, שלומי שבן, גיא מזיג, אתי אנקרי, הצ'לנית מאיה בלזיצמן וגם המפיק הוותיק מיכאל תפוח, שיהוו החל משנת הלימודים הקרובה מנטורים לסטודנטים, כחלק מסגל צוות בית הספר למוסיקה ע"ש ג'ונתן ווהל, הקריה האקדמית אונו.


 

המוסיקאי שלומי שבן. צילום יוסי צבקר

 

נתון מפתיע ומעודד בקרב הצעירים בישראל, הוא העלייה באחוז הנרשמים ללימודי מוסיקה בתקופה הנוכחית, זאת ביחס לשנים האחרונות.

פרופ' יהודה סומר כהן, דיקן בית הספר למוסיקה, הקריה האקדמית אונו מסביר:

"בעקבות המכה שתעשיית המוסיקה קיבלה הייתה ציפייה שתהיה ירידה של 25 אחוזים בכמות הנרשמים לשנה החדשה. בפועל יש עלייה של 10%, כך שמבחינתי זו צמיחה של 35% ביחס לציפיות המוקדמות בתקופה זאת.

המציאות המתגלה לנו היא שמשבר התרבות והתפשטות הקורונה לא משפיעים על הרצון ללמוד מוסיקה. נהפוך הוא, בקרב הדור הצעיר ומתוך שיחות עם נרשמי חדשים הסתבר לנו, שאצל בעלי יכולת וכשרון מוסיקלי, מתקיים סוג של חשבון נפש פנימי.

 

המוסיקאי דני רובס. צילום עופר חג'יוב

 

 

פרופ' יהודה סומר כהן: 

"דווקא בעת הזו מתברר להם שקיימת בקרבם התשוקה להתחיל את החיים וללמוד מה שהם באמת אוהבים. רצונם הוא ללכת עם הלב ועם תחושותיהם הפנימיות.  בניתוח המצב תפיסתי היא, שכשהם רואים איך הכל מתמוטט לנגד עיניהם, מבחינתם, רצונם הוא לממש את המוסיקה שבתוכם – מוסיקה שלא תיעלם לעולם".

גיא מזיג. צילום מיכל אפרתי

 

 

אתי אנקרי. צילום אסנת רום

 

בית הספר למוסיקה בקריה האקדמית אונו, בניהולו של פרופ' יהודה סומר כהן, הוא מהמוסדות המובילים למוסיקה בארץ ( לימודי תואר ראשון, במוסיקה רב תחומית B.Mus. ) ומכשיר יוצרים, מבצעים, אנשי סאונד והפקה, המשתלבים בתעשיית הבידור והמוסיקה בישראל.

 

קוביה

 

 

 

 
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם לדעתכם יש להתיר לנשים לבצע הפלות?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחינוך