יח"צ או יחס? חלק ב'

ממשיכים את הפרויקט המיוחד שלנו "יח"צ או יחס?" שהחל בשבוע שעבר, במסגרתו פנינו למשרדי תקשורת ויחסי ציבור מובילים מכל הארץ וביקשנו מהם לספר לנו איך הם היו מדבררים ומייחצנים את הסכנות של מגפת הקורונה. גם השבוע נענו לפנייתנו משרדי יח"צ מהמובילים בארץ, וסיפרו לנו מה הם היו עושים
ממשיכים עם הפרויקט מיוחד של אתר ניוז חיפה קריות: יח"צ או יחס?

בשבוע שעבר הבאנו את משנתם המקצועית של שלושה משרדים מובילים בחיפה קריות והשרון, שסיפרו לנו מה הם היו עושים במסגרת הסברה לסכנות הקורונה, ועוד צרור עצות לעסקים הקטנים והבינוניים בניהול תקשורת ויח"צ בתקופה מאתגרת זאת.

גם השבוע אנו מביאים בפניכם 3 משרדי יח"צ מובילים, מקומיים וארציים, ונשאל אותם: אם היה עליכם לדברר ולייחצן את קמפיין ההסברה למגפת קורונה ולמגפה הכלכלית, איך הייתם עושים זאת?

בתמונה מימין לשמאל: שלי גנדל, דניאלה רייבנבוך, ורותם סלע 

שלי גנדל, הבעלים של משרד יחסי הציבור וייב תקשורת:

אילו היית צריכה ליצור קמפיין הסברה למחלת הקורונה, איך היית עושה זאת?

"העובדה שיש פה בארץ מה שנקרא "מכחישי קורונה" מלמדת שישנה בעיה עם ההסברה. המגיפה קיימת. זו עובדה עולמית. השאלה היא איך המסרים מטורגטים לציבור".

"ראשית לפני הכל הדבר הוא מאד פשוט – על מנת שהציבור בישראל ייקח יותר ברצינות את ההשפעה המסוכנת של הקורונה הוא חייב להאמין לדבריהם של היושבים בהנהגת המדינה. בשעה שהוא רואה כי לא פעם הם מצפצפים על ההנחיות שהם עצמם קבעו ורומסים אותן ברגל גסה מטבע הדברים האמון נפגע והמוטיבציה לנהוג עפ"י ההנחיות פוחתת בצורה דרסטית. ללא אמון ומנהיגים שיהוו מודל לחיקוי, יכולת ההשפעה לעולם תהיה חלקית".

שלי גנדל וייב תקשורת. צילום: בלה שחר הלל

"ראשית לפני הכל הדבר הוא מאד פשוט – על מנת שהציבור בישראל ייקח יותר ברצינות את ההשפעה המסוכנת של הקורונה הוא חייב להאמין לדבריהם של היושבים בהנהגת המדינה". שלי גנדל וייב תקשורת. צילום: בלה שחר הלל

 

"על כן, על כל הלוקחים חלק בהנהגת המדינה להקפיד באדיקות יתר ליישם את אותם כללי התנהגות שהיא קוראת להטמעתם ומי שחוטא בכל חלקי הקשת הפוליטית עליו לשלם מחיר הגדול בעשרות מונים מהקנסות המושתים על האזרחים. מנהיגים צריכים לקחת אחריות אמיתית על מעשיהם, להוות דוגמא ומודל ולא להתחבא מאחורי תירוצים ומעשיות קלושות. בעקבות המשבר ישראל  מפולגת ושסועה יותר מתמיד. שלא לומר מדממת. המסר העיקרי שצריך לעבור בעיני זו ערבות הדדית. בין דורית. בין מגזרית. בין מפלגתית".

"הייתי בוחרת בקמפיין שמהותו חיבור. הקרבה של דבר אחד לטובת הצלתו של אחר . הייתי משתמשת בסיפורים אישיים של ישראלים מכל הסקטורים והגילאים שנפגעו מהקורונה כדי להראות את נזקי המחלה הקשים, לצד הסברה מדויקת ואפקטיבית של איך להישמר ואיך להתנהג. מה מותר ומה לא. אני מרגישה שיש הרבה בלבול ואנשים רבים אפילו שרוצים להישמר לא תמיד יודעים איך בדיוק. ולסיום בעניין הזה עוד מילה אחת- כמדינה קטנה מוקפת אוייבים ואתגרים הדבר שחיזק אותנו תמיד היה האתוס הציוני, הלכידות והערבות ההדדית. אלו המסרים שבעיני הכי חשוב לשדר היום. כי אם אלו ייעלמו יחד עם הקורונה, אזי, לא ניצחנו את זה".

שלי גנדל. צילום: בלה שחר הלל

"זה הזמן לעשות פעילויות שיווק, יחסי ציבור ושיווק דיגיטלי באופן קבוע". שלי גנדל. צילום: בלה שחר הלל

 

איזה עצות היית נותנת לעסקים הקטנים והבינוניים בהתמודדות עם האתגר הכלכלי?

"דווקא עכשיו כשנכפה עלינו מהממשלה לסגור את העסקים מדובר בזמן אולטימטיבי שניתן לנצל לטובת פעילויות אלמנטריות לקידום העסק שביום יום בעלי עסקים לא מגיעים אליהם בגלל שהם עסוקים בניהול השוטף כגון מתן שירות ללקוחות ומכירות. זה הזמן להקים מערך אונליין למי שאין. הקמת אתר מכירות חדש או שידרוג הקיים. הקמת מערך משלוחים אפקטיבי דבר שהרבה עסקים נמנעו מלהתעסק איתו בעבר והיום הפך להיות בסיסי בהרבה עסקים".

"זה הזמן לעשות פעילויות שיווק, יחסי ציבור ושיווק דיגיטלי באופן קבוע משני טעמים: האחד על מנת להישאר בתודעה ובקשר עם הלקוחות שלכם- הלא השקעתם עד כה משאבים רבים בשיווק, מיתוג והגעה אל קהל היעד שלכם ואסור לתת לו להיעלם. הטעם השני הוא כדי למצות את הפוטנציאל העסקי המקסימלי הקיים בשוק גם היום. אמנם מתח הרווחים בענפים מסוימים עשוי להיפגע ביחס לעבר אבל אפשר לעבוד על מנת למנוע קריסה עד יעבור זעם, ויש עסקים אשר תיפתחנה בפניהם הזדמנויות חדשות ומרתקות שלעולם לא היו נחשפים אליהן לולא אתגר הקורונה. מה הכוונה? כמעט בכל עסק יש אפשרות להמשיך ולפעול גם בתקופה הנוכחית".

שלי גנדל. תמונה: רונן פדידה

"נקודה אחרונה וחשובה- זה גם הזמן להתאפס על הניהול הפיננסי של העסק". שלי גנדל. תמונה: רונן פדידה

 

"כן, זה קשה לחשוב אחרת. כן, זה דורש מהעסקים ובעליהם לגלות הרבה יותר יצירתיות מבעבר. וגם אומץ בתקופה שלפעמים כל מה שמתחשק זה להיכנס מתחת לשמיכה ולקוות שהמשבר יחלוף. אבל הוא לא. ועסקים צריכים לחשוב מחוץ לקופסא ולעשות התאמה למצב החדש. מי שלא יהיה גמיש יתקשה לשרוד לאורך זמן. מסעדות יכולות לצאת עם תפריטי משלוחים מיוחדים ושת"פים מגרים, עסקים מקומיים יכולים להתאגד ולהעניק שירותים קהילתיים עם ערך מוסף, בתי ספר מקצועיים וסדנאות יכולים להעביר פעילות לזום. כך למשל קורס שהיה יכול להכיל עד 20 איש יכול להכיל בזום גם 100 אנשים ויותר. אפשר לשלב פעילות בזום עם משלוחים מפתיעים לבית המשתתפים וכו' השמים הם הגבול".

"נקודה אחרונה וחשובה- זה גם הזמן להתאפס על הניהול הפיננסי של העסק. מדובר בנושא שבעלי עסקים בדר"כ בורחים ממנו כמו מאש. חשוב לעבוד עם תזרים מזומנים ולהקפיד הקפדה יתרה על ניהול ההוצאות מול ההכנסות.  ניהול פיננסי נכון הוא פרמטר קריטי להצלחת העסק".

ספרי לנו קצת על משרדך ועל לקוחותייך.

"אני שלי גנדל (M.A אונ' בר אילן ייעוץ ארגוני) בעלים של וייב תקשורת, משרד בוטיק ליחסי ציבור שנוסד לפני 12 שנים ואשר הוקם במטרה העיקרית לספק ללקוחותיו הגדלת המכירות בעזרת חשיפה ומיתוג תקשורתי בכלי התקשורת המובילים בישראל ושיווק דיגיטלי של העסק באינטרנט וברשתות החברתיות. לאורך השנים אנו עושים זאת בעזרת ניהול אסטרטגי קריאטיבי, תוך יישום של פלטפורמות ייחודיות בשילוב עם אמצעים טכנולוגיים מהעדכניים ביותר בשוק".

"כיום כולנו מוצפים מדי יום באין ספור פרסומות ומידע כך שהמסר של עסקים לא מעטים הולך בתוך כל הרעש הזה לאיבוד. על מנת לייצר בולטות למול המתחרים אנו מיצרים יתרון תחרותי שיגרום לכך שישמעו על הלקוחות שלנו תוך טרגוט אופטימלי לקהל המטרה וזאת ע"י בניית קמפיינים מדויקים המובילים להגדלת המכירות, חיזוק המיתוג, שיפור הקשר עם לקוחות קיימים ועוד. יש לציין כי הודות לניסיון הרב שצברנו במהלך השנים בעבודה העיתונאית, והקשרים הרבים שיצרנו לאורך השנים בעולם התקשורת הישראלי, אנו מבינים היטב כיצד מתנהלת המדיה מאחורי הקלעים, ונפעל בכל דרך למינוף הידע הזה לטובת יצירת באזזז תקשורתי המעורר מוטיבציית קנייה".

"לוייב תקשורת לקוחות ארציים, יחד עם זאת במהלך השנים הוא הפך למשרד יחסי הציבור המוביל באזור פרדס חנה כרכור, קיסריה, בנימינה, זכרון יעקב והאזור כולו. המשרד מתמחה בתיירות, צרכנות, קולינריה, עיצוב, אופנה, אירועים אזוריים, השקות, תרבות ואמנות ועוד".

דניאלה רייבנבך, בעלת משרד יחסי הציבור דניאלה רייבנבך תקשורת:

אילו היית צריכה ליצור קמפיין הסברה למחלת הקורונה, איך היית עושה זאת?

"בהסברה על הקורונה צריך לפעול בדרכים שונות בשלושת המגזרים השונים: לקהל הרחב, למגזר החרדי ולמגזר הערבי,
במטרה של מגזר יבין כי המחלה היא של כולם והניצחון הוא של כולנו!!".

"ההסברה צרכה להיות בשיתוף מקבלי החלטות/ מובילי דעת קהל/ רשיות של כל מגזר ומגזר.
לדוגמא: בקהל החרדי – לגייס להסברה רבנים/רבניות, במגזר הערבי רשויות, במגזר החילוני – מובילי דעת קהל וכו".

דניאלה רייבנבך בעלי משרד יחסי הציבור דניאלה רייבנבך תקשורת. צילום: אלעד גוטמן

"בהסברה על הקורונה צריך לפעול בדרכים שונות בשלושת המגזרים השונים". דניאלה רייבנבך בעלי משרד יחסי הציבור דניאלה רייבנבך תקשורת. צילום: אלעד גוטמן

 

"הרציונל – לחזק משמעותית את תחושת המחויבות ברמה הלאומית, במטרה להקפיד על כל הכללים וליצור ירידה משמעותית בתחלואה, על מנת לפתוח את המשק שנפגע משמעותי"החדשות היותר טובות הן שאפשר לבצע שינויים ולבחון "אסטרטגיית מיקוד", הכוללת בחינה מחדש של כל המערכות בעסק

איזה עצות היית נותנת לעסקים הקטנים והבינוניים בהתמודדות עם האתגר הכלכלי?

"ההתמודדות עם משבר הקורונה, פגעה בעיקר בעסקים קטנים ובינונים. התמשכות המשבר והשבתת רוב המשק, גורמים לטלטלה ולפגיעה קשה מאוד בהרבה עסקים, בכל ענפי המשק: מזון, תיירות, קמעונאות, מקומות בילוי ועוד".

"החדשות היותר טובות הן שאפשר לבצע שינויים ולבחון "אסטרטגיית מיקוד", הכוללת בחינה מחדש של כל המערכות בעסק, לדוגמא – פתיחת שירותי און ליין, רעיונות חדשים לשיווק דיגיטלי, נצלו את הזמן לארגון מחדש של העסק והכי חשוב זה הזמן לחבר את העסק/מותג   לקהילה – בתמיכה ועזרה לנזקקים, קשישים וכו".

"החדשות היותר טובות הן שאפשר לבצע שינויים ולבחון "אסטרטגיית מיקוד", הכוללת בחינה מחדש של כל המערכות בעסק" רייבנבוך צילום: אלבום פרטי

ספרי לנו קצת על משרדך ועל לקוחותייך.

"דניאלה רייבנבך תקשורת מונה 15 עובדים וכולל מחלקת דיגיטל, יחסי ציבור ודוברות. המשרד מתמחה במוצרי צריכה, מזון,  קמעונאות ותעשייה. בין הלקוחות: קבוצת קניוני עופר, חטיבת המזון של שסטוביץ, קבוצת טיב טעם, לוריאל ישראל, חברת המזרח יבואני יגואר לנדרוב, קבוצת אירוקה, קבוצת בריל, קבוצת ברימאג, חברת אלוני, הרבלייף ועוד".

 

רותם שדה, בעלת משרד יחסי הציבור goodnews:

אילו היית צריכה ליצור קמפיין הסברה למחלת הקורונה, איך היית עושה זאת?

יותר שקיפות, פחות איומים ודוגמא אישית. מתחילת הטיפול במשבר הקורונה ממשלת ישראל פעלה בחוסר שקיפות מול אזרחי המדינה אשר הביא לחוסר שליטה ואמון במערכת ועל כן חוסר שיתוף פעולה של האזרחים.

יחד עם זאת, גם הפרתם של בכירים בממשלה את ההנחיות הוסיפה וזרעה מרד ופילוג בחברה. גם הזיגזוג בהנחיות הממשלה ללא בסיס איתן חיזקו את התחושה כי הכל פוליטי. ממשלת ישראל צריכה למנות צוות מומחים ולאפשר להם לפעול ולבצע את עבודתם. בנוסף, חשוב לייצר תרחישים עם הגבלות אשר יאפשרו לציבור להיערך מראש, מה שיביא לאמון הציבור , משמעת וודאות שחסרים לנו בתהליך.

החשיבה והתכנון הם חלק מהותי ביותר בהצלחה של עסק וביומיום לא תמיד מתאפשר לנו לעצור ולהתפנות לכך. שדה. צילום יח"צ

 

"בניו זילנד זה עבד טוב מאד כאשר ראש הממשלה, ג׳סינדה ארדרן הציגה אסטרטגיית יציאה ממשבר הקורונה עם תוכנית ברורה של 4 שלבים והציבור ידע מראש מה תהיה תמונת המצב ומה יהיו ההשלכות בכל שלב. הקורונה תישאר איתנו עוד לא מעט זמן ועל כן הממשלה חייבת בימים קשים אלו להימנע כמה שיותר משיח מפלג ופוליטי ולחבר את האזרחים לתוכנית מוחשית ומדוייקת עד כמה שניתן בכדי שהציבור יירכוש את אמונה ויקח חלק במאבק".

איזה עצות היית נותנת לעסקים הקטנים והבינוניים בהתמודדות עם האתגר הכלכלי?

"עצות לעסקים קטנים ובינוניים: משבר הקורונה הביא למציאות חדשה עבור בעלי עסקים רבים. חשוב להבין שבסופו של יום המשק ימשיך לפעול ויש לבחון את היקף הנזק הצפוי מהמשבר ולצידו להמשיך ולשמור על פעילות שגרתית כמה שאפשר".

"עובדים מתוך אמונה שכל עסק הוא עולם ומלואו וייחודי בעיני בעליו". שדה. צילום יח"צ

"יחד עם זאת, כמי שמטפלים בכל יום בעסקים וממציאים את הגלגל מחדש, אני ממליצה לכל עסק לבחון מהלכים המותאמים למצב ולמקסם את החוזקות שלו בתוך המשבר. עסקים צריכים לבחון כיצד הם מחברים עצמם לאקטואליה ונשארים רלוונטיים למרות הקושי. גילינו בתוך המשבר לא מעט הצלחות ופיתוחים טכנולוגיים אשר הקדימו את זמנם".

"ברור לנו שמשבר הקורונה מביא גם להצלחות. כל בעל עסק צריך לשבת ולחשוב איפה הוא יהיה בעוד עשור מהיום וכיצד יצרכו את השירות/המוצר שלו. אני ממליצה בימים אלה לקיים סיעורי מוחות עם העובדים שלכם וספקים אסטרטגיים שליוו אתכם כמפעיל כוח לחשיבה יצירתית ואסטרטגית. החשיבה והתיכנון הם חלק מהותי ביותר בהצלחה של עסק וביומיום לא תמיד מתאפשר לנו לעצור ולהתפנות לכך".

"עסקים צריכים לבחון כיצד הם מחברים עצמם לאקטואליה ונשארים רלוונטיים למרות הקושי". רותם שדה. צילום :יח"צ

 

ספרי לנו קצת על משרדך ועל לקוחותייך.

"משרד יחסי הציבור goodnews הוקם בשנת 2007 ע"י רותם שדה בעלת היכרות של למעלה מ- 15 שנה בתחום היח”צ והאסטרטגיה התקשורתית. המשרד מעניק שירותי יחסי ציבור אסטרטגיים לחברות, ארגונים ומוסדות מהמובילים במשק. המשרד דוגל בהגדלת הפוטנציאל העסקי של חברה/ארגון באמצעות בידול ומיצוב נכונים והפצתם ברבים".

"אנו עובדים מתוך אמונה שכל עסק הוא עולם ומלואו וייחודי בעיני בעליו ומתוקף כך מלווים את לקוחותינו בכל צומת ושלב התפתחות אשר הופך לחלק אינטגרלי בהצלחתם ומאפשר לנו לבשר את החדשות הטובות לעולם כולו. בין לקוחות המשרד: אילנית ייבוא על לגו בישראל, חברת הזרע, רשת נוי השדה, D&G לילדים בישראל, רשת הוניגמן לילדים, רשת קיווי לילדים, רשת סי קפה, יקב ארזה, קבוצת מאטל מייצגת מותג ברבי בישראל, פסטיבל הקולנוע הרוחני, רשת בייבי סטאר, חברת התיירות סקי דיל, קאמפ קימאמה, תרו תעשייה רוקחית, מרכז קנדה ועוד".

 ניוז חיפה קריות נט כלי התקשורת החזק ביותר בחיפה והצפון נקודה.משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • כיצד לדעתכם יש לאחות את הקרעים בחברה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחברה