מרפאת פוסט-קורונה נפתחה במחוז חיפה וגליל מערבי של כללית

כללית מפעילה שירות מיוחד, ראשון מסוגו בקהילה, למחלימים מנגיף קורונה הסובלים פעמים רבות מתופעות לוואי קשות
 

אנשים רבים שהחלימו מקורונה, בשיעורים שעדיין נבדקים ומכל קבוצות הגיל, סובלים מבעיות רפואיות משניות למחלה, בעיקר סימפטומים נשימתיים וכן בעיות לב, בעיות נוירולוגיות ומצוקה רגשית.

כדי להעניק לאנשים אלה מסגרת טיפולית הולמת, הפעילה כללית במרפאה המחוזית למחלות ריאה (המלמ"ר), מרפאה ייעודית למצבי פוסט קורונה אשר בשלב ראשון תתמקד בבעיות הריאתיות ותורחב בהמשך למקצועות נוספים.

 

כללית מפעילה במחוז מרפאה ייעודית למצבי פוסט קורונה. בתמונה, מנהל מחוז חיפה וגליל מערבי בכללית, רונן נודלמן. צילום: דוברות כללית

 

פרופ' יוחאי אדיר, מנהל שירות רפואת הריאות המרחבי של כללית הפועל במלמ"ר ובבי"ח כרמל במשולב, מציין כי חולים אשר חלו בקורונה עם מעורבות ריאתית בדר"כ דלקת ריאות ונזקקו למתן חמצן או להנשמה מלאכותית, עלולים לפתח סיבוכים ריאתיים ארוכי טווח, עם תלונות על שיעול ממושך, קוצר נשימה ופגיעה באיכות חייהם.

 

סיבוכים ריאתיים ארוכי טווח, עם תלונות על שיעול ממושך, קוצר נשימה ופגיעה באיכות חייהם. בתמונה, פרופ' יוחאי אדיר. צילום: דוברות כללית

 

המרפאה החדשה פועלת בגישה כוללנית שנועדה לתת מעטפת שירות רב מקצועית ועל כן מאויישת על ידי צוות מומחי הריאה של כללית בבית החולים ובקהילה, יחד עם צוות השירות הסוציאלי והשירות לריפוי בעיסוק של כללית במחוז חיפה וג"מ. במידת הצורך מופנה המטופל לתוכנית שיקום ריאות שקיימת במקום, בריכוזו של פיזיותרפיסט שהתמחה בנושא.

ההפניה למרפאה נעשית על ידי רופאי המשפחה ועם קבלת המטופל נעשות בדיקות להערכת הפגיעה בריאות והתאמת טיפול תרופתי ואחר.

בהמשך, יכלול השירות גם מרפאה לסיבוכים נוירולוגיים, לבביים ואחרים שמופיעים בעקבות המחלה.

ד"ר לילך צולר, המנהלת הרפואית של כללית במחוז חיפה וג"מ, מציינת כי יש חשיבות בליווי החולים שהחלימו לכאורה מהמחלה אך בפועל סובלים מבעיות רפואיות משמעותיות וקושי לחזור לתפקוד. זו גם ההזדמנות, הוסיפה, להזכיר עד כמה חשוב לשמור על כללי הריחוק הפיזי ועטיית המסכה כדי להפחית סיכון להידבק במחלה שעלולה להיות קשה ועם סיבוכים גם בקרב אנשים צעירים וללא מחלות רקע.

 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות