קרית מוצקין: איומים ואלימות מילולית קשה. את זה חוו ארבע ילדות מאמה של ילדה בכיתה. הסערה הגיעה עד למשטרה

האמא חשבה שארבע ילדות לגלגו, יום קודם, על בתה. אז היא החליטה "לסגור איתן חשבון" ביום שלמחרת. הכל קרה בין כתלי בית הספר והגיע לתלונה במשטרה. משרד החינוך: "אנו רואים את המקרה בחומרה רבה"
הילדות קפאו על מקומן והיו מבועתות. צילום: אילוסטרציה

הילדות קפאו על מקומן והיו מבועתות. צילום: אילוסטרציה

האם כשאנו שולחים את ילדינו לבית הספר, אנחנו יכולים להיות רגועים שהם נמצאים במקום בטוח, והם לא נתונים לסכנות או פגיעה? לא תמיד ניתן להשיב על שאלה זו בחיוב.
במקרה שארע לפני שבוע באחד מבתי הספר היסודיים בקרית מוצקין, חשו תלמידות והוריהן בלתי מוגנים, מפני אלימות מצד אחת האמהות דווקא.
אמא של תלמידת כתה ד' מאחד מבתי הספר בקרית מוצקין, הגיעה למתחם בית הספר בו לומדת בתה, נכנסה בסערה לכיתה איימה על ארבע בנות מהכיתה שהיא תפגע בהן. תוך כדי שהיא צועקת עליהן ונוהגת באלימות מילולית קשה ומאיימת שהיא תפגע בכל אחת מהן, הגיחה אחת המורות שחילצה את הילדות מהאם הזועמת. המקרה ארע לפני שבוע, כאשר ילדי הכיתה סיימו את יום הלימודים והתכוננו ללכת הביתה.
לדברי אחת המורות בבית הספר: "הבנות היו מבועתות וקפאו במקומן, אך אחת מהן רצה להזעיק עזרה מאחת המורות ולהתלונן".
תחילתו של הסיפור, יום קודם למקרה, כאשר ארבעת הבנות ואותה תלמידה נוספת היו בחוג של אחר הצהריים מחוץ לכותלי בית הספר. לטענת האם, בדרכן חזרה הביתה, הציקו הבנות לבתה שהגיעה הביתה בוכייה.
האם החליטה לעשות מעשה וכך נגשה בסיום יום הלימודים למחרת לבית הספר, על מנת "לסגור חשבון" עם אותן בנות אשר הציקו לבתה.
"גם אם זה נכון שהן הציקו לבתה", אומרת אחת ממורות בצוות בית הספר: "לא יתכן שאישה בוגרת, תכנס למתחם בית הספר, תנצל רגע של חולשה אצל המאבטח שפתח את שער הכניסה ליציאת התלמידים, תחמוק פנימה ותאיים על ילדות בנות 9-10. לא רק הבנות היו בפאניקה, אלא גם הוריהן שעודכנו מיד בפרטי המקרה".
לדברי מורה אחרת, אין זו הפעם הראשונה שאותה אם נוהגת באלימות מילולית במתחם בית הספר.
בעקבות המקרה, זמנה מנהלת בית הספר את הבנות לחדרה, הסבירה להן את חשיבות הדיווח המיידי וניסתה להרגיען. במקביל, הוזמנו הורי הבנות המאוימות, אשר הביעו דאגה מהמקרה ובסופו של דבר החליטו להגיש תלונה במשטרה נגד אותה אמא.
ממשרד החינוך נמסר בתגובה, כי הם רואים את המקרה בחומרה רבה. עוד נמסר מהנהלת המשרד כי: "הנושא טופל על ידי הנהלת בית הספר והגורמים המקצועיים הבית ספריים. כמו כן, התקיימו הליכים חינוכיים עם הנוגעים בדבר. מפאת צנעת הפרט לא נוכל לפרט יותר".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך