השתלטו על חשבונות בנק באמצעות הסלולאר: 16 עצורים בפרשיית הונאה בהיקף של למעלה מחצי מיליון שקלים

המשטרה חושדת כי המעורבים, ובראשם שני חשודים מקריית טבעון, ניצלו את משבר הקורונה והוציאו מאות אלפי שקלים במרמה מעשרות קורבנות, ברובם קשישים
 

הותר לפרסום: המשטרה עצרה לפנות בוקר בתום חקירה סמויה, 16 חשודים בפרשיית הונאה באמצעות הסלולאר, בהיקף של מעל חצי מליון שקלים.

 

צווי חיפוש וגל מעצרים הבוקר בחשד לפרשיית הונאה. צילום אילוסטרציה דוברות המשטרה

 

היחידה המרכזית במחוז חוף ניהלה במהלך החודשים האחרונים חקירה סמויה במחלק הסייבר, שעניינה חשד להונאה בהיקף של מאות אלפי שקלים, ע"י חבורה ובה 16 מעורבים מכל רחבי הארץ, שפעלו באופן שיטתי לאורך תקופה ארוכה תחת ניהול מאורגן של זוג תושבי קרית טבעון, בשנות ה – 40 לחייהם.

 

השתלטו על חשבונות בנק, בעיקר של קשישים, והכל באמצעות הסלולאר. צילום אילוסטרציה דוברות המשטרה

 

עפ"י החשד, הקבוצה הוציאה במרמה כסף רב מעשרות קורבנות, ע"י השתלטות על מנויי הטלפון הסלולארי שלהם בשיטה מתוחכמת, וחדירה באמצעותם אל חשבונות הבנק שבבעלותם, כך שהצליחו למשוך כסף או להעביר כספים אל חשבונות אחרים.

ראשיתה של החקירה לפני מספר חודשים, כאשר יחידת הסייבר בימ"ר חוף ניתחו תלונות אזרחים וזיהו שיטת הונאה דומה ברחבי הארץ, בה עשרות אזרחים, חלקם קשישים ובעלי ממון, התלוננו שבוצעו בחשבונות הבנק שלהם פעולות ללא ידיעתם באמצעות האינטרנט, לרבות העברת כספים בסכומים שונים אל חשבונות של אנשים זרים.

 

16 חשודים יובאו להארכת מעצר. צילום אילוסטרציה

 

בתוך כך, המשטרה פתחה בחקירה סמויה תוך הפעלת אמצעים טכנולוגים שונים, לרבות סיוע יחידת מס"א (מרכז סייבר ארצי) בלהב 433 , כאשר כל אלה חשפו מספר רב של מעורבים ובראשם כאמור, זוג תושבי קרית טבעון.

עוד עלה במהלך החקירה הסמויה, כי החבורה בחרה לבצע את ההונאות באופן ייחודי בהתאם לתקופת הקורונה, בדגש על תקופות הסגר בהם הקורבנות (בעיקר הקשישים) לא יצאו את ביתם ולא פקדו את סניפי הבנק, כך שלא לא יכלו לעקוב או להבחין אחר תנועות חשודות בחשבון הבנק שלהם, דבר שאיפשר לחשודים להמשיך ולהוציא כספים במרמה באין מפריע.

הבוקר עברה החקירה לשלב הגלוי כאשר בלשי ימ"ר חוף עצרו 16 חשודים בכל רחבי הארץ, לצד חיפוש בבתיהם ותפיסת מחשבים, התקני אחסון דיגיטאליים וממצאים העשויים להיות רלוונטיים לחקירה.

מהמשטרה נמסר:

"ככל שאזרחים מבחינים כי נפלו קורבן באותה השיטה ובוצעו בחשבונות הבנק שבבעלותם פעולות פיננסיות חשודות, יש להגיש תלונה בהתאם.

בכוונת המשטרה, בהתאם לממצאים וצרכי החקירה, להביא את החשודים בהמשך היום לדיון בבקשה להאריך את מעצרם בבית המשפט.

מדובר בפרשיה מורכבת שחשפה שיטת הונאה מתוחכמת, תוך ניצול מכוער של מצוקת אזרחים בעת הזו, ובכוונת המשטרה למצות עם המעורבים את מלוא חומרת הדין".

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות