חיפה: פתרון למסוף האוטובוסים הפיראטי שפעל שנים בשכונת מעונות גאולה

בהנחיית ראש העיר יבוצע לאלתר פתרון למסוף האוטובוסים הפיראטי שפעל במשך שנים בשכונת מעונות גאולה
 

המסוף שגרם למפגעי זיהום ורעש יועתק למתחם ברחוב גאולה שיהפוך בשלב הבא למסוף תחבורה שכונתי ויחובר באמצעות מעלית לרחוב ברכת משה

במשך שנים פעל מסוף האוטובוסים בלב שכונת המגורים ללא אישורים תוך סיכון בטיחותי ומטרדי זיהום ורעש אותם גרמו האוטובוסים הרבים שהמתינו מונעים להעלאת והורדת נוסעים מתחת חלונות בתיהם של תושבי השכונה, תוך שהם תופסים בתוך כך מספר רב של חניות.

 

המיקום אליו יועבר מסוף האוטובוסים (יעבור הרחבה). צילום: ראובן כהן, דוברות עיריית חיפה

 

ראש העיר, עינת קליש רותם, שהנחתה להעביר את התחנה ממיקומה הנוכחי ברחוב הרב קניאל והובילה את הצעדים לביצוע, בירכה על יציאת הפרויקט לדרך והדגישה כי עיריית חיפה תמשיך לפעול לשיפור ולשדרוג התחבורה הציבורית בעיר.

הפרויקט יוצא אל הפועל כחלק מתוכנית רחבה להקמת מסוף תחבורה שכונתי שיכלול מסוף אוטובוסים משמעותי בנחל הגיבורים בסיועו של מ"מ ראש העיר, מיכי אלפר, שפעל רבות לקידום התכנון והקמת מסוף משנה ברחוב גאולה ומעלית מרחוב גאולה לרחוב ברכת משה, שתייתר כניסת אוטובוסים לרחוב ברכת משה הצר.

 

מימין: סגן ראש העיר מיכי אלפר עם ראש העיר עינת קליש רותם וסגן ראש העיר נחשון צוק. צילום דוברות עיריית חיפה

 

הפתרון התחבורתי נבחר מבין מספר חלופות אותן הציעו מהנדסי התנועה של עיריית חיפה לאחר שהובטח כי מדובר בפתרון בטיחותי העונה על צרכי התושבים המשתמשים בתחבורה הציבורית תוך מניעת המפגעים שנגרמו עד עתה ע"י האוטובוסים.

 

פתרון למסוף האוטובוסים הפיראטי. בתמונה, הכניסה לשכונת "מעונות גאולה". צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה

 

התוכנית תבוצע במספר שלבים כאשר השלב הראשון של התכנית ייצא לפעול כבר בימים הקרובים בעבודות הכשרה במיקום המסוף החדש ברחוב גאולה כאשר בשלבים הבאים תוקם במקביל למסוף תחנה גדולה ומרווחת יחד עם מעלית שתחבר בין רחוב גאולה לרחוב ברכת משה. וכן מסוף ותחנת העלאה נוספת בכביש נחל הגיבורים.

סגן ראש העיר לזר קפלון: "גם ראש העיר וגם אני הבטחנו בקמפיין שלנו לקדם את הפרויקט הזה והנה זה קורה. המסוף ישמש את תושבי האזור, אשר רבים מהם עולים חדשים, וזה בא כמענה לצורך גדול שלהם כמשתמשים בתחבורה ציבורית".

 

 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות