המועצה עתרה לבג"צ בנושא צמצום הפיתוח המוצע למרחב הימי

מדיניות הולחו"ף, בה מבקשות הרשויות לקיים דיון מחודש, כוללת בין היתר מתקני תעשייה רבים, חלקם אף במרחק של 3 קילומטר בלבד מקו החוף

 

הוועדה לשמירת הסביבה הימית פרסמה את מסמך המדיניות שלה במסגרת תכנית הפיתוח למרחב הימי  (תמ"א 37 ח').

הרשויות באזור החוף לא שותפו בתהליך קביעת המדיניות, שנקבעה ללא שיתוף נציגי הציבור והרשויות, ללא בחינה מעמיקה של השלכות סביבתיות ואקולוגיות ובניגוד לכל עקרון תכנוני.

מועצת חוף הכרמל ומועצות שכנות הגישו השבוע (ב') עתירה לבג"צ בנושא, וביקשו לקיים דיון מחודש במסמך המדיניות שהוצג.

העתירה הוגשה בשמן של חמש רשויות שפועלות יחד על מנת להילחם במדיניות זו: המועצה האזורית חוף הכרמל, מועצת עמק חפר, זיכרון יעקב, ג'סר א זרקא ועיריית חדרה.

מדיניות הולחו"ף, בה מבקשות הרשויות לקיים דיון מחודש, כוללת בין היתר מתקני תעשייה רבים, חלקם אף במרחק של 3 קילומטר בלבד מקו החוף.

 

עתירה לבג"צ. אסיף איזק, ראש המועצה האיזורית חוף הכרמל. צילום דוברות המועצה חוף הכרמל

 

ראש המועצה האזורית חוף הכרמל, אסיף איזק, אמר:

"הגשנו את העתירה בלית ברירה. כאשר מסמך כל כך מהותי קובע מדיניות לשנים קדימה, מבלי להכליל בתהליך את הציבור ואת נבחריו ברשויות, יש כאן טעם לפגם. ראינו את זה קורה בעבר, עם מתחמים אחרים שפותחו בים.

גם היום, כמו בעבר, אנחנו לא נגד הפיתוח ולא נגד הפיתוח בים – אבל יש לחשוב מחדש על הטווחים ועל המרחקים בהם יפותחו המתקנים הללו.

אין לי ספק כי ביחד התושבות והתושבים שלנו ועם הרשויות השכנות שחברו אלינו לעתירה, נוביל את יתר רשויות החוף בארץ להתנגד למסמך המדיניות, ולדרוש דיון מחודש בו, תוך צמצום משמעותי של התכנון למתחמים הימיים."

עורך הדין תומר מירז, שהגיש את העתירה בשם הרשויות, הוסיף:

"הוועדה לשמירת הסביבה החופית אמורה לשמור על הסביבה החופית. לצערנו, ממסמך המדיניות שפורסם עולה תמונה לפיה מה שנמצא בראש סדר העדיפויות של הוועדה הוא פיתוח וניצול של מתחמים ימיים, ולא שמירת הסביבה. סימון של מתחמים ימיים ענקיים לצורכי תעשייה, במרחק של 3 ק"מ מהחוף, הוא אסון לים, לסביבה הימית ולתושבי ישראל כולם – הים הוא אחד ממשאבי הטבע עליהם עלינו לשמור מכל משמר".

 

 

 

 

בברכה,

קארין רוזקובסקי
עורכת ראשית
"ניוז חיפה קריות"
http://newshaifakrayot.net
052-8765181

 

ניוז חיפה קריות נט כלי התקשורת החזק והמשפיע ביותר באזור- נקודה.
קישור לאתר ניוז חיפה קריות נט http://newshaifakrayot.net/

 

 
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • לאור תחרות הדגלים הלאומנית - האם תשקלו לתלות דגל ברכב/דירה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחוף הכרמל