שר החקלאות אלון שוסטר בביקור בחוף הכרמל

שר החקלאות אלון שוסטר ביקר השבוע (ג') בחוף הכרמל. בין מפגש עם חקלאים בצרופה, לסיור במדגה מעגן מיכאל וביקור ב"בננות החוף", דנו ראש המועצה והמטה עם השר בנושאים המעסיקים את החקלאיות והחקלאים באזור – מפסולת חקלאית ועד שיקום נזקי השטפונות.

שר החקלאות אלון שוסטר בביקור בחוף הכרמל: "חקלאיות וחקלאים עם מקצוענות, חדשנות ומסירות, ומועצה שמבינה את חשיבותה של החקלאות למשק – הם שהופכים את חוף הכרמל למעצמה חקלאית בנוף הישראלי.זו ציונות אמיתית"

שר החקלאות אלון שוסטר ביקר השבוע (ג') בחוף הכרמל. בין מפגש עם חקלאים בצרופה, לסיור במדגה מעגן מיכאל וביקור ב"בננות החוף", דנו ראש המועצה והמטה עם השר בנושאים המעסיקים את החקלאיות והחקלאים באזור – מפסולת חקלאית ועד שיקום נזקי השטפונות.

בשעות הבוקר המוקדמות הגיע שר החקלאות לאזור, מלווה במנכ"ל משרד החקלאות נחום איצקוביץ' ומנהל המחוז של המשרד, אסף יצחקי. את פניהם קיבלו ראש המועצה אסיף איזק וממלא מקומו רפי אבני, יחד עם רכז הוועדה החקלאית של המועצה מנשקה פולק. הביקור נפתח במעגן מיכאל, שם נפגשו השר וצוותו עם הנהלת הקיבוץ וצוות "דגאון" – המדגה הידוע של הקיבוץ, המגדל ומשווק דגי בריכות בכל רחבי הארץ והעולם. משם המשיך הסיור למפגש עם חקלאיות וחקלאי האזור, ב"משק מזרחי" בצרופה.

שר החקלאות וראש המועצה בביקור בבננות החוף, צילום גדעון שרון לע"מ

במהלך המפגש דנו החקלאיות והחקלאים עם השר במספר סוגיות בעלות חשיבות לעבודה החקלאית באזור ובארץ כולה: אתגר הטיפול בפסולת החקלאית, בהיעדר פתרון-קצה למיחזור של פסולת חקלאית כמו כיסוי חממה, ניילון כחול לבננות וכדומה; מתן אשרות לעובדים זרים לעבודה בחקלאות ועוד. גם נזקי החורף שעבר עלו לדיון, והשר מסק עדכון באשר לעברת התקציב לסיוע בשיקום הנזקים שנגרמו כזכור מכמויות משקעים עצומות בתחילת השנה.

לאחר המפגש בצרופה המשיכו ראש המועצה והשר ל"בוסתן תם", שם קיימו פגישת עבודה לאחר שהוצגה לשר הפעילות במקום, שמשלבת בין עקרונות הפיתוח אישי לעקרונות החקלאות האורגנית. לאחר מכן נערך סיור בבית האריזה של "בננות החוף", בו שותפים קיבוצי האזור בית אורן, שדות ים, החותרים ועין כרמל.

ראש המועצה אסיף איזק אמר: "אני מבקש להודות לכבוד השר על הביקור שלו אצלנו. בימינו זה לא מובן מאליו שנבחר ציבור מגיע אל השטח, ונפגש עם האנשים שבשדות ובחממות, עם העובדות והעובדים – כדי לשמוע מה מפריע להם ולמה הם זקוקים. הצגנו לשר ולצוותו את הנושאים שמעסיקים את החקלאיות והחקלאים שלנו כאן בחוף הכרמל, ואין לי ספק ששיתוף הפעולה הפורה עם משרד החקלאות יסייע לכולנו בהתמודדות עם האתגרים שמביאה איתה החקלאות בימים האלה."

השר שוסטר סיכם את הביקור ואמר: "שמחתי כמו תמיד להגיע לחוף הכרמל. צוות המשרד ואנוכי מצאנו כאן חקלאיות וחקלאים שעובדים עם המון מקצוענות, חדשנות ומסירות, ומועצה שמבינה את חשיבותה של החקלאות למשק – והם אלה שהופכים את חוף הכרמל למעצמה של ממש בנוף החקלאות הישראלית."

 
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • לאור תחרות הדגלים הלאומנית - האם תשקלו לתלות דגל ברכב/דירה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחוף הכרמל