הרמטכ"ל אביב כוכבי: הקשר שלנו עם בית חולים רמב"ם יוצא דופן

ד"ר מיקי הלברטל, מנהל רמב"ם הציג הבוקר בפני רא"ל אביב כוכבי את יכולות המתקן הייחודי: אפשרות לקלוט עד 770 חולי קורונה במקרה של התפרצות קשה בצפון
 

הרמטכ"ל, רב אלוף אביב כוכבי, קיים היום (יום רביעי, 21.10.20) סיור בבית החולים רמב"ם בחיפה.

רב אלוף כוכבי התמגן באופן מלא וירד אל בית החולים התת קרקעי הממוגן (ע"ש סמי עופר) שמשמש בימים אלה כמתחם הגדול מסוגו בישראל לטיפול בחולי קורונה.

 

ד"ר מיקי הלברטל והרמטכל אביב כוכבי בחמ"ל קורונה ברמב"ם. צילום: הקריה הרפואית רמב"ם

 

ד"ר מיקי הלברטל, מנהל רמב"ם שליווה את רא"ל כוכבי הציג בפניו את יכולות המתקן הייחודי: אפשרות לקלוט עד 770 חולי קורונה אם תהיה התפרצות קשה של המגיפה באזור הצפון.

הרמטכ"ל ומנהל בית החולים עברו בין המחלקות השונות בבית החולים התת קרקעי שכעת שוהים בהן 50 מטופלים – חציים מונשמים, במצב קשה.

העניין העיקרי שגילה המטכ"ל הייתה במחלקה הנקראת צה"ל1 – המחלקה שהקים צה"ל בתוך מתחם הקורונה של רמב"ם. מדובר בפעם הראשונה ב 72 שנות קיום מדינת ישראל שצה"ל מפעיל קצינים – רופאים ורופאות בתוך בית חולים אזרחי.

 

רא"ל כוכבי משוחח עם יעקב ארצי, גימלאי צה"ל המאושפז במחלקת צה"ל1 בבית החולים התת קרקעי. צילום: הקריה הרפואית רמב"ם

 

הרמטכ"ל שוחח עם רופאים צבאיים שפועלים במחלקה הצבאית , המטפלת באזרחים מכל המגזרים בישראל, הוא שמע על ההכשרה המיוחדת שעברו כדי להתרגל לתנאי העבודה במתקן התת קרקעי ועל הניסיון שהרופאים הצבאיים צוברים בטיפול באזרחים.

לאחר הביקור במתקן התת קרקעי סיכם הרמטכ"ל את רשמיו מול עיתונאים, בחדר המלחמה המיוחד שהוקם כדי לפקח ולתפעל את מחלקות הקורונה.

"בדרך לרמב"ם חשבתי על העובדה שרמב"ם, במשך 80 שנות קיומו הציל חיי עשרות אלפי חיילים. אנו, מפקדי צהל מודים לכם מקרב לב. אני שמח על הקשר יוצא הדופן ועל שיתוף הפעולה בין צה"ל לרמב"ם,

דר הלברטל סיכם גם הוא: "אין ספק שהאירוע שחיל הרפואה עובד איתנו כתף אל כתף הוא אירוע מכונן בישראל. אנחנו מסוגלים כמתקן אסטרטגי לתת שקט נפשי למדינת ישראל".

קוביה


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות