2,848 יחידות דיור: הוועדה המחוזית תמשיך לקדם שתי תכניות בקרית ביאליק

הוועדה המחוזית לתכנון ובניה חיפה, החליטה בישיבתה להמשיך בקידום שתי תכניות בקרית ביאליק הכוללות 2,848 יחידות דיור
 

הוועדה המחוזית לתכנון ובניה חיפה, בראשות איתמר בן דוד, דנה השבוע בדבר ביצוען של תכניות המקודמות במסגרת הוועדה לדיור לאומי (וד"ל) שאושרו במחוז.

מהסקירה שהציגה מתכננת מחוז חיפה במינהל התכנון, ליאת פלד, עולה כי בסה"כ אושרו במחוז 11 תוכניות הכוללות כ-13,000יחידות דיור בישובים- קרית ביאליק, פרדיס, אור עקיבא, פרדס חנה כרכור, עתלית, טבעון וחיפה.

8 תוכניות בוצעו או נמצאות בשלבי ביצוע שונים ושלוש תוכניות טרם בוצעו. האחת- בשטח מחנה 80 שטרם פונה ע"י משרד הביטחון והוחלט כי בעניינה יתקיים דיון נפרד באחת מישיבותיה הקרובות של הוועדה.

לגבי שתי התוכניות הנוספות בקרית ביאליק -שטרם בוצעו (הרחבת גבעת הרקפות ושכונה דרומית)- התקיים כאמור דיון והוועדה החליטה להאריך את תוקפן לעת עתה לתקופה של שנה. בעוד כשנה יתקיים דיון עדכני בהליכי ביצוען.

בהרחבה נדונה בוועדה תוכנית להרחבת גבעת הרקפות בקרית ביאליק, הכוללת 948 יחידות דיור, לגביה הוגשה עתירה לביטולה, מאחר וחרגה מהמועדים הקבועים בחוק הוד"ל בדבר התחלת ביצועה.

 

יו"ר הוועדה המחוזית לתכנון ובניה, איתמר בן דוד. צילום: דב גרינבלט

 

הוועדה קיימה דיון מעמיק בהליכים לביצועה של התוכנית ושמעה עדכונים מהרשות המקומית ומרשות מקרקעי ישראל לגבי הליכי מימושה.

יצוין כי התוכנית מהווה השלמה של השכונה הקיימת שאושרה בשנות ה-80 והשלמה ראשונה הכוללת 340 לאחרונה בהליך וד"ל וכעת מדובר בהשלמה שנייה, גם היא בהליך וד"ל.

ראש עיריית קרית ביאליק ונציג רמ"י דיווחו על בחירת צוות תכנון תשתיות שכבר תוקצב והחל בתכנון.

כמו כן, הרשות פועלת להפקעת תאי שטח בחלק המערבי של השכונה לצורך הרחבת בית הספר הקיים בשכונה, ובכך רואה הוועדה התקדמות בהליכים לקראת ביצועה של התוכנית. הוועדה החליטה להאריך את תוקפה של התוכנית לעת עתה וקבעה לשוב ולהתעדכן בקצב מימושה בעוד שנה.

תוכנית נוספת שנדונה בדיון היא תוכנית שכונת דרום קרית ביאליק – הכוללת 1,900 יחידות דיור. שכונה שנעשה לה עכשיו תכנון מתוקן ומאחר ויש בה קרקע פרטית, הוחלט להכין תוכנית עדכנית שכוללת תוספת שטחי תעסוקה לתוכנית שאושרה וכן הוספת השכונה הקיימת ממערב לנחל הגדורה לשטח התוכנית כדי שניתן יהיה לעשות בה התחדשות עירונית.

מתכננת מחוז חיפה במינהל התכנון, ליאת פלד ציינה כי "מדובר בתוכניות שתוכננו עפ"י הסטנדרטים העדכניים-צפיפות גבוה, מחוברות לשכונות קיימות באופן מיטבי, על כן חשוב להמשיך להאריך את תוקפן כאשר בשנה הבאה תתקיים בחינה נוספות".

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות