מינוי חדש בכללית: המנהלת שדואגת לחולים הקשים בביתם

ניהל ח'טיב מונתה כמנהלת הסיעוד של היחידה להמשך טיפול ומעקב והוספיס בית של כללית במחוז חיפה וגליל מערבי
 

ניהל ח'טיב היא מנהלת הסיעוד החדשה ביחידה להמשך טיפול ומעקב של כללית במחוז חיפה וגליל מערבי, הגדול בארץ.

במסגרת היחידה, מציעה כללית שירות ייחודי וחשוב שמאפשר לאנשים חולים מאד כולל מונשמים, חולי ניוון שרירים, חולים מורכבים וכאלה הזקוקים להוספיס וטיפול תומך, להמשיך ולשהות בביתם כשהם מלווים על ידי צוות רב מקצועי מיומן של כללית, במקום אשפוז ממושך, לעיתים משך שנים, במוסדות ובבתי חולים. כמו כן, היחידה מעניקה שירות שיקום ביתי אינטינסיבי המהווה חלופת שיקום מוסדי.

ניהל שעמדה בהצלחה במרכז לתפקיד הינה בעלת תואר ראשון בסיעוד ותואר שני בניהול מערכות בריאות, מדריכה קלינית ובוגרת קורס על בסיסי בנפרולוגיה וטיפול בפצעים קשיי ריפוי.

החלה את דרכה המקצועית בבית חולים איכילוב, שם למדה סיעוד ומיד לאחר מכן היא החלה כאחות במחלקת ילדים בביה"ח. בהמשך, עבדה במחלקת ניתוחי לב, ברמב"ם ומאז שנת 2010 השתלבה כאחות בקהילה במסגרת כללית – מחוז חיפה וג"מ. תחילה כאחות במרפאת כפר יאסיף והמרפאה הנפרולוגית בג׳וליס.

בהמשך, מונתה כרכזת נפרולוגיה מונעת במחוז והוכיחה יכולות ויוזמה כאשר הובילה בהצלחה את פרויקט נפרולוגיה מונעת.

לאחר מכן, מונתה גם כמנהלת הסיעוד במרפאת כללית יוספטל נהריה שעם השתלבותה בצוות רשמה הישגים מרשימים במדדי איכות רפואית ובשביעות רצון מטופלים.

מינוי חדש. מנהלת הסיעוד של היחידה להמשך טיפול ומעקב והוספיס בית של כללית במחוז, ניהל ח'טיב. צילום דוברות כללית

 

לפני כשנתיים החלה לרכז ברמה מחוזית את הסיעוד בתחום פצעים וסטומה, תוך גיבוש מהלכים לשיפור רצף הטיפול ושחרור מתוכנן מבתי חולים כרמל ורמב"ם לקהילה שהובילו להפחתה בסיבוכים באשפוזים חוזרים.

היחידה להמשך טיפול של כללית מבוססת על צוות רב מקצועי ורב תחומי הכולל רופאים, אחיות, עובדות סוציאליות, פיזיותרפיסטים, מרפאים בעיסוק, דיאטניות, קלינאי תקשורת ועובדי מנהל. במטרה לתת מעטפת של טיפול כוללני בחולים מורכבים קשים, מונשמים וסופניים בביתם. צוות היחידה מהווה גם גורם מייעץ לצוותי המרפאות הראשוניות באשר לטיפול בחולים מורכבים עם עומס תחלואה שזקוקים להתערבות אינטינסיבי.

במסגרת היחידה מטופלים כ- 500 חולים הנמצאים במסגרת אשפוז בית ממושך, כ- 1000 איש עוברים במסגרתה שיקום בית ול-550 מטופלים קוצר משך השהות באישפוז לאחר שהועברו לאישפוז בבית לשם קבלת המשך טיפול אנטיביוטי בקהילה בליווי צוות היחידה.

צוות האחיות הגרעייני ביחידה שבניהולה של ניהל כולל  9 אחיות ואחים  מיומנים, 2 מהם בעלי מומחיות קלינית וכולם בוגרי קורסים על בסיסיים רלוונטים לתחומי הליבה של היחידה, כך שביכולתם לתת מענה סיעודי מקצועי למטופלים מורכבים.

בנוסף כולל הצוות הסיעוד ביחידה 96 אחיות ואחים שמטפלים ישירות במטופלים, בביקורים תכופים בבתיהם.

ניהל, בת 36 נשואה, אמא לשלושה ילדים, מתגוררת בכפר שעב. התחביב שלה הוא הרמת משקולותBODY PUMP  וריצה.

ח'טיב: "הזמן שאני מקדישה לספורט הוא הזמן בו אני אוגרת כוחות כדי להתמודד עם לחצי העבודה הנפשיים והפיזיים.

אני רואה דמיון בין עולם הניהול ועולם אימוני הרמת משקולות: מנהל מגדל שרירי הניהול שלו בדיוק כמו שמגדלים שרירים בחדר כושר.

להיות אחות ביחידה לטיפולי בית זו זכות גדולה להכיר את המטופל כאדם עם עבר, להרגיע את בני המשפחה המפוחדים ולסייע ככל הניתן.

כאשר אני נכנסת לביקור בית לטיפול בתינוק מונשם אני מגלה את עוצמתה של היחידה לטיפול בית ללוות זוג צעיר שזה עתה קיבל את הבשורה המרה מכל לחזק אותם, לתמוך להדריך וללמד צעד אחר צעד  על מנת לאפשר להם לטפל בילדם".

 משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • לאור המצב הבטחוני בערי ישראל - איך לדעתכם יש לפעול?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות