שת"פ בין האקדמית גורדון וכללית: לימודי רפואת משפחה בתנאים משופרים

120 מתמחים ברפואת המשפחה ישלימו את תהליך ההתמחות שלהם בקמפוס האקדמית גורדון
 

שיתוף פעולה שנרקם בימים אלו בין האקדמית גורדון לחינוך ובין החוג לרפואת המשפחה, המשותפת לכללית ולטכניון, יביא לשיפור תנאי הלימוד של כ-120 מתמחים ברפואת משפחה.

במסגרת שיתוף הפעולה ישלימו המתמחים את לימודיהם במתחם הלימודים וההכשרה החדש בקמפוס האקדמית גורדון, עם מרחבי למידה חדישים שנבנו בשנה האחרונה הכוללים ציוד טכנולוגי מתקדם.

בהמשך, תיבחן אפשרות להרחבת שיתוף הפעולה, כך שמרצים מהאקדמית גורדון יקחו גם הם חלק בהעברת תכנים בהיבטים פסיכולוגיים בעבודה עם אוכלוסיות שונות, התמודדות עם אלימות במשפחה ועוד.

בו בזמן, מרצים מרפואת משפחה יעבירו תכנים לסטודנטים של האקדמית גורדון והמתמחים ישתתפו בסדנאות במרכז הסימולציות של המכללה.

ד"ר מיכאל קאופמן, יו"ר החוג לרפואת משפחה וד"ר מרדכי אלפרין מנהל המחלקה לרפואת משפחה של מחוז חיפה וגליל מערבי, מציינים כי לימודי ההמשך נערכים במסגרת הפקולטה לרפואה בחיפה ומהווים חלק מתוכנית ההתמחות.

 

ד"ר מיכאל קאופמן. צילום: דוברות כללית

 

מדובר במסלול התמחות מקיף, האורך ארבעשנים שלאחריו מקבל הרופא מומחיות בתחום החשוב כל כך של רפואת משפחה בקהילה.

לשם כך, רוכש המתמחה ידע מקיף במגוון מקצועות הרפואה ומיומנויות תקשורת רופא מטופל, בדגש על התייחסות כוללנית ומקיפה שכן ידוע כי רופא המשפחה הוא אשר מתכלל ומתאם את הטיפול.

תוכנית ההכשרה מועברת על ידי מרצים מטעם החוג לרפואת המשפחה, רובם מומחי כללית. עיקר ההתמחות כוללת התנסות בצמוד לרופאים שהוכשרו כמדריכים במרפאות הקהילה.

 

ד"ר מרדכי אלפרין. צילום: דוברות כללית

 

 

ד"ר נטע ברנסקי דיקנית היחידה ללימודי המשך באקדמית גורדון:

"אווה גדולה עבורנו לצאת בשיתוף פעולה מיוחד כל כך שיפגיש אנשי חינוך ורפואה במסדרונות שלנו. אנו שמחים לארח את קהילת הרופאים בשלב התמחותם מתוך אמונה גדולה בממשקים שבין רפואת המשפחה לחינוך, פסיכולוגיה ותקשורת בינאישית שנמצאים בליבת תחום החינוך.

אנו מצפים ליחסי גומלין אקדמיים הן ברמת ההוראה והן ברמת המחקר בהם נוכל לקדם במשותף יוזמות ייחודיות אשר יעצימו את חווית הלומדים והמלמדים כאחד".

 

דיקנית היחידה ללימודי המשך באקדמית גורדון, נטע ברנסקי. צילום יחצ גורדון

 

התוכנית מנוהלת ע"י צוות המומחיות מהכללית: ד"ר מירב סודרסקי – רופאת משפחה במחוז וד"ר עו"ס עדי יבזורי אראל במחוז.

 

ד"ר סודרסקי וד"ר עדי יבזורי. צילום דוברות כללית

 

רונן נודלמן, מנהל מחוז חיפה וגליל מערבי ששותף למחלקה לרפואת משפחה בטכניון:

"אני מברך על שיתוף פעולה חשוב זה ושדרוג תנאי הלימוד של המתמחים שמרביתם מכללית – %80 ,כמו גם צוות ההוראה. חשוב לנו להשקיע ולפתח דור עתיד איכותי של רופאים בקהילה, אשר מופקדים על מערך
הבריאות בקהילה ולמעשה מרכזים בידיהם לאורך שנים ומרבית חייו את בריאותו של כל מטופל.

בימים אלה, של מגפת הקורונה, אנו עדים פעם נוספת לחשיבות הרבה של רפואת הקהילה. יש לזכור שכיום רק במחוז חיפה וגליל מערבי מטופלים למעלה כ-3000 חולים באשפוז בקהילה, זו כמות עצומה בהשוואה למספר המאושפזים בבתי חולים. הם מלווים על ידי צוותי כללית במהלך אשפוזם בבית או במלוניות".

 

מנהל מחוז חיפה וג"מ בכללית, רונן נודלמן. צילום: דוברות כללית

 

רופאי הקהילה נמצאים בחזית ובסיכון גבוה מאד כי הם פוגשים במטופל לפני שאובחן והאחריות שבידיהם כבדה כי הליווי נעשה מרחוק ויש צורך במיומנות גבוהה לאבחן מרחוק את מצבו של חולה הקורונה בביתו ולאתר מצב של הדרדרות.

כללית יזמה לפני עשרות שנים את הקמת המחלקה לרפואת משפחה בטכניון ושותפה לו לאורך כל הדרך וזו גאווה גדולה עבורנו שהמחלקה מובילה לאורך שנים במספר המתמחים ובשיעור העומדים בהצלחה בבחינות ההתמחות – מה שמעיד על רמתו האקדמית הגבוהה ועל ההכשרה האיכותית שמקבל המתמחה בעת ההתנסות בעבודה במרפאותינו. עתה אנו משפרים עוד יותר את מערך ההכשרה ויש לברך על כך", דברי נודלמן.

 משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • לאור המצב הבטחוני בערי ישראל - איך לדעתכם יש לפעול?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות